Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

YouTube Yerleştirme Kodu Kullanımı

Birdakka.Net
Birdakka.Net - Bir dakikada bilgi

Embed yani Youtube yerleştirme kodu kullanımı ile web sitelerinize istediğiniz videoları sitelerinize blog sitelerinize ekleyebilirsiniz. Bu işlemleri yapmanız için gereken bazı uygulamalar bulunuyor. Bu uygulamaları internet üzerinden video çekilen kişilerin anlatımı ile öğrenebileceğiniz gibi yazılan makalelerden de öğrenebilirsiniz.

Youtube Yerleştirme veya Embed Kodu Nedir?

Embed veya yerleştirme kodu olarak da bilinen, YouTube videolarının HTML kod sistemi ile web sitelerinde, blog sistemlerinde yayınlamak için yapılan bir işleme embed veya yerleştirme sistemi deniliyor.

Youtube Yerleştirme ya da Embed Kodu Nasıl Alınır?

Web sitenize veya bloğunuzda göstermek istediğiniz YouTube videolarının bulunduğu bölüme sağ tuş ile tıklayıp “yerleştirme kodunu kopyala” cümlesinin bulunduğu butona tıklamanız gerekiyor. Kopyaladığınız bu kod pano sisteminize otomatik olarak kopyalanmış olacak. Örnek olarak

754 Ile Belirtilen Numara en boyutu yani 754 piksel genişliğinde olacağını gösterir. 450 ile belirtilen numara ise videonun boy ölçüsünü yani playerın uzunluk ölçüsünü gösterir ve bu ölçü 450 piksel şeklinde olmuş olacak.

Daha kaliteli görüntü içini width yani genişlik değerinin 100% olması daha kaliteli görüntü elde etmenizi sağlamış olacak. Mobil kullanıcıları da göz önünde bulundurulduğu zaman piksel boyutu yerine yüzdelik birimlerle çalışılması daha da mantıklı olacak. Bu tür değerleri istediğiniz gibi yazabilir ve ihtiyaçlarınıza göre değiştirebilirsiniz. Player’ın videoları otomatik olarak başlatabilmesi için yukarıdaki kodda yer alan buraya yazan kelimenin yerine autoplay=1 kodunu yazarak videoları otomatik olarak oynatabilirsiniz. Player’ın video üzerindeki belli kısımları göstermesi yada diğer kısımlarını göstermesini istemiyorsanız ?start=15&end=98 kodunu yukarıdaki linkte buraya yazan bölgeye yerleştirmeniz gerekiyor. Start=15 15. Şu saniyede başla anlamına geliyor. End=98 de 98. Saniyede videoyu bitir anlamına geliyor. Embed kodunda kullanabilirsiniz.

YouTube Yerleştirme Kodu Kullanımı
Kaan Gümüş



This post first appeared on Bir Dakka, please read the originial post: here

Share the post

YouTube Yerleştirme Kodu Kullanımı

×

Subscribe to Bir Dakka

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×