Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Şeker Zararlımıdır?

Şeker Zararlımıdır? Bu sorunun cevabı gerçekten göreceli. Şöyle ki meyvelerden alınan doğal şeker vucut için faydalıyken rafine şekerden gelen şeker ise vucut için ölümcül sonuçlar doğurabilmekte yani cevabımız hem evet hen hayır olacak!!

Nasıl yani dediğinizi duyar gibiyiz bir sorunun tek cevabı tek doğrusu vardır. Durum şekere geldiğinde ise çok üzgünüz ama farklı bir değişkenlikle karşılaşıyoruz. Doğal baldan alınan şeker düzeyi az tutulduğunda şeker hastalarına bile faylı olabilirken; rafine şekerle yapılmış reçeller yada herhangi başka gıda ürün(rafine şekerin girdiği bütün ürünler, çikolata,pasta,gofret,tatlı vb.. herşey) tüketilmeye başladığında vucutta lakrasif etki gösterip adeta bir zehir etkisi yapmakta ve kansere yolaçmaktadır.

Şeker Zararlımıdır?
Şeker Zararlımıdır?

1950’li yıllarda Amerika’da yapılan ve şimdiye kadar saklanan bir gerçeği size ifşa ediyoruz ; Rafine Şeker = Zehir !!! Hangimiz zehir içeriz yada çocuklarımıza sevdiklerimize yediririz ??? Bir düşünün 2000’li yıllardan sonra kanser neden patladı , hastaneler neden dolup taşıyor bu lanet beyaz yüzünden !! Bir çok şey kansere neden gösterilse de kanserin yayılmasının ilk müsebbi rafine şekerdir !! Rafire şeker kansorejendir ölüm tehlikesi içerir. Canan Karatay hoca son dönemde Türkiye’de sesini duyurmaya çalışsa da büyük reklam paralarına sahip firmalar tarafından susturulmaya çalışılmış , itibarsızlaştırma operasyonlarına maruz kalmıştır.

Şeker yemeyin demiyoruz asla ama doğal şeker tüketin. Rafine şekeri gıda boyası ile boyayaıp önünüze doğal kahve rengi şeker diye getirilerse menşeini sorun şeker pancarından mı üretilmiş içinde gıda boyası varmı? Bakınız şimdi tam çilek mevsimi alın güzelce yıkayın kendiniz vede aileniz tüketin. Ayrıca doğal şeker bakımından zengin bir şey söyleyelim size limon !! evet bildiğimiz limon doğal şeker anlamında çok zengindir. Bir bardak suya sıkılan yarım limon vucudun günlük şeker ihtiyacının üçte birini karşılayacaktır.

Beyaz ekmekten kaçının ailenize yedirmeyin sizde tüketmeyin , Tam tahıllı buğday ekmeği tüketmeye özen gösterin. Ayrıca yapay şeker (mısır şurubu) ile yapılmış içeceklerden uzak durun , Hollanda ve Fransa’da mısır şurubundan yapılmış içeçekler yasaklanmıştır. Biz canımızı sokakta mı bulduk ne farkımız var bi fransızdan hollandalıdan bizde içmeyelim yemeyelim.. Mısır şurubundan yapılmış yiyecek ve içecekler kalp krizine neden olmaktadır. Obeziteye yolaçmaktadırlar. Karaciğerde yağlanma , midede ise reflüye sebep olduğu bilinmektedir. Sadece gazlı içecekler değil sağlıklı diye tükettiğimiz meyve sularına bile glikoz şurubu adı altında bu zehir katılmaktadır !! Lütfen alışveriş yaparken şuna dikkat edin ya bu ürünleri hiç almayın yada doğal şeker pancarından yapılmış ürünleri tercih edin.. Kötünün iyisi yanı .. Güzel güneşli mutlu günler dileğiyle..This post first appeared on Makale Life, please read the originial post: here

Share the post

Şeker Zararlımıdır?

×

Subscribe to Makale Life

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×