Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Partia Socialiste mbledh Asamblenë Kombëtare të shtunën, zbardhet axhenda

Partia Socialiste do të mbledhë ditën e shtunë, më 6 janar, në orën 10:00 të paradites, Asamblenë Kombëtare.

Të ngjashme mund të lexoni:

• Të fshehtat e fshesës së Edi Ramës në PS: Ja kush largohet të shtunën…

• Skenari i fshehtë i protestave të opozitës në janar dhe arsyet pse po nxiton Basha

• Pse po ndalohen aktivistët e PD-së para protestave?

Partia Socialiste mbledh Asamblenë Kombëtare të shtunën

Mësohet se, në mbledhjen e Asamblesë do të raportojë qeveria si dhe do të flitet për ecurinë e zgjedhjeve në parti.

Gjithashtu, pritet që në këtë mbledhje të ndryshojë edhe sekretariati.

Tetë pjesëtarët e sekretariatit të PS janë: Bashkim Fino, Alfred Peza, Musa Ulqini, Stefan Cipa, Elisa Spiropali, Blerina Gjylameti, Ilir Beqaj dhe Taulant Balla.

Kjo mbledhje vjen në javën e parë të vitit 2018, ku selia rozë pritet të bëjë një përmbledhje të punës së bërë gjatë këtyre muajve të qeverisjes gjatë mandatit të dytë, pas zgjedhjeve të fituara bindshëm në 25 qershor.

04.01.2018

www.Lajm-Shqip.com

The post Partia Socialiste Mbledh Asamblenë Kombëtare të shtunën, zbardhet axhenda appeared first on Lajm-shqip.com.This post first appeared on Lajmi I Fundit Lajm Shqip, please read the originial post: here

Share the post

Partia Socialiste mbledh Asamblenë Kombëtare të shtunën, zbardhet axhenda

×

Subscribe to Lajmi I Fundit Lajm Shqip

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×