Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Moti na rezervon plot surpriza. Mos harroni të merrni çadrat me vete sot

Ditën e sotme moti paraqitet me kthjellime të shkurtra dhe vranësira.

Të ngjashme mund të lexoni:

  • Doktorët: Ndryshimi i motit nuk ka lidhje me dhimbjet e kockave, por..

  • Rikthehet moti i keq. Reshjet e shiut të shumta në të gjithë vendin

  • Moti për ditën e sotme, rritje e ndjeshme e temperaturave

Moti parashikohet me  kthjellime të shkurtra dhe vranësira të shpeshta në të gjithë territorin shqiptar.

Në këtë mënyrë do kemi gjenerimin e shirave të përkohshëm në ekstremet Veri – Jug.

Pasditja mbetet në kushtet e vranësirave të shpeshta me shira të dobët në zonat Veriore.

Ndërsa shira të izoluar pritet të bien në zonat Lindore dhe pjesërisht në Qendër.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit sjellin një rritje të lehtë në të dy ekstremumet termike të ditës.

Kjo gjë bën që maksimumi të ngjitet sërisht deri në 17 – 18°C, shkruan citynews.

Era do të fryjë mesatare deri e fortë, me shpejtësi 55 km/h nga drejtimi Jugperëndimor dhe Jugor duke gjeneruar në det dallgëzim 4 ballë.

moti

www.lajm-shqip.com

15.12.2017

The post Moti na rezervon plot surpriza. Mos harroni të merrni çadrat me vete sot appeared first on Lajm-shqip.com.This post first appeared on Lajmi I Fundit Lajm Shqip, please read the originial post: here

Share the post

Moti na rezervon plot surpriza. Mos harroni të merrni çadrat me vete sot

×

Subscribe to Lajmi I Fundit Lajm Shqip

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×