Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Konkursi i bukurisë për tranvestitët më të bukur. Fillojnë përgatitjet

Në datë 23 dhjetor do mbahet në Tiiranë konkursi i bukurisë për tranvestitët.

Të ngjashme mund të lexoni:

  • Apokalipsi: Nuk është film, por janë pamje të vërteta

  • Zbulohet dhurata e çuditshme që Blendi Fevziu i bëri Bleona Qeretit!

  • Është kompania më e pasur në botë, as vetë nuk e dinë se sa trilionë dollarë kanë!

Persona të komunitetit LGBTI me datë 23 dhejtor në Tiranë do të konkurrojnë tek konkursi i bukurisë.

Spektakli do të quhet “Miss Trans Albania” në të cilin do të sfilojnë tranvestitë e transeksualë dhe do të konkurrojnë për të fituar çmimin si më e bukura.

Përfaqësuesit e LGBT-së kanë filluar të promovojnë eventin, duke premtuar se do të ketë performanca të shkëlqyera, shkruan opinion.al.

Xheni Karaj, një aktiviste e komunitetit LGBT në Shqipëri, me anë të një statusi në Facebook, ju ka bërë thirrje vajzave që nëse kanë fustane që nuk ju duhen më,  t’i dhurojnë për spektaklin “Miss Trans”.

Thirrje për gocat e Facebook: Nëse keni tualete dhe fustane që nuk ju duhen, ju lutem na i dhuroni pasi po organizojmë Miss Trans.

www.lajm-shqip.com

13.12.2017

The post Konkursi i bukurisë për tranvestitët më të bukur. Fillojnë përgatitjet appeared first on Lajm-shqip.com.This post first appeared on Lajmi I Fundit Lajm Shqip, please read the originial post: here

Share the post

Konkursi i bukurisë për tranvestitët më të bukur. Fillojnë përgatitjet

×

Subscribe to Lajmi I Fundit Lajm Shqip

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×