Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Podróże inspirowane najpiękniejszymi filmami

Tags: ktoacutere

Są takie filmy, które sprawiają, że aż chce się pojechać choćby na koniec świata, aby na własne oczy zobaczyć miejsca, w których były kręcone. Zachwycają one krajobrazami rodem z obcych planet, urokliwymi zakątkami, którym wprost nie da się oprzeć czy przyzywają obietnicą wspaniałej przygody. Dla wszystkich miłośników dobrego kina i niezapomnianych podróży Tripsta.pl przygotowała listę miejsc, o których warto pamiętać planując wyjazd. 

O’ahu, Hawaje

Malowniczy krajobraz wyspy O’ahu – jednej z największych w archipelagu Hawajów – stanowił scenerię wielu filmów, które odniosły światowy sukces. Ostatnią produkcją, w której można zobaczyć tropikalne pejzaże wyspy są Igrzyska Śmierci: w pierścieniu ognia. To właśnie Hawaje odegrały rolę filmowej areny – pięknej i groźnej, na której główni bohaterowie Katniss i Peta walczyli o życie. Tutaj kręcone były również inne wielkie produkcje: Pearl Harbor, Avatar czy seria Jurassic Park.

Living-in-Oahu-Hawaii-1

Fot. tourist-destination.net

Gra o Tron, Królewska Przystań – Dubrownik

Ta niezwykle popularna seria przenosi swoich fanów w brutalne realia krainy Westeros. Jej baśniowy świat można jednak spotkać naprawdę – wystarczy odwiedzić Chorwację. Film jest kręcony w wielu miejscach – przykładowo Dubrownik służy za panoramę Królewskiej Przystani – stolicy Westeros. Co ciekawe, miasto oferuje odwiedzającym liczne trasy wycieczek inspirowane Grą o Tron.

shutterstock_391370548

Amelia – Café de Deux Moulins, Paryż

Nie ma łatwiejszego sposobu, aby na własnej skórze poczuć klimat francuskiej Amelii, niż wstąpienie na kawę do kultowej kawiarni, w której pracowała tytułowa bohaterka. Kawiarenka znajduje się w samym sercu artystycznej dzielnicy Montmartre i, co ciekawe, zachowała swój bezpretensjonalny charakter, mimo wielkiej sławy jaką okrył ją film. Naprawdę wartę odwiedzenia!

Café_des_2_Moulins,_Paris_12_August_2013_001small

Fot. wikimedia.commons.org

Avatar – Park Narodowy Zhangjiajie, Chiny

Niezwykły krajobraz filmowej Pandory został zainspirowany chińskim parkiem narodowym Zhangjiajie. Znajdujące się tam strzeliste skały, które wydają się lewitować w powietrzu są jednym z najpiękniejszych widoków na naszej planecie. Wspinaczka po skalnych mostach, poprzez ścieżki rozpościerające się dosłownie w chmurach sprawi, że odwiedzając to miejsce poczujemy się, jak na zupełnie nowej planecie.

shutterstock_382904077

Nietykalni – Mont Bisanne, Villard-sur-Doron

Obserwowanie dwóch głównych bohaterów szybujących na paralotniach nad pięknym górskim krajobrazem, jest jedną z najbardziej inspirujących scen filmu. Czy nie każdy chciałby znaleźć się na ich miejscu, żeby poczuć tę samą wolność i radość? Wystarczy odwiedzić Mont Bisanne i odważyć się na lot w przestworzach.

tumblr_m39hqhWk4Y1qimft8o1_500

Fot. cecilc0re.wordpress.com

Hobbit & Władca Pierścieni – Matamata i Wellington, Nowa Zelandia

Wszystkie filmy serii są prawdziwym majstersztykiem, jeśli chodzi o zdjęcia, które wprost zapierają dech w piersiach panoramami niczym z baśni. A co najciekawsze, niektóre z tych miejsc istnieją naprawdę i co więcej, można je odwiedzić. Spokojną krainę Shire można znaleźć w miejscowości Matamata, z kolei Rivendell czy Ogrody Isengardu podróżni odnajdą w regionie Wellington.

shutterstock_180295100

Jeśli planujesz odwiedzić jedno z powyższych miejsc, na Tripsta.pl z powodzeniem wyszukasz i zarezerwujesz najtańsze loty. A może znasz inne miejsca, które mogłyby zainspirować do filmowych podróży?  Podziel się nimi w komentarzach, chętnie się o nich dowiemy!This post first appeared on Tripsta.pl, please read the originial post: here

Share the post

Podróże inspirowane najpiękniejszymi filmami

×

Subscribe to Tripsta.pl

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×