Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Doğal yağların cilde yararları nelerdir ?

Kaan Gümüş
Kaan Gümüş - Kişişel Web Bloğum

Cildin en önemli gereksinimlerinden biri doğal yağlar.Dış görünüşünüzü anında farklılaştırabilecek doğal yağlar ve etkileri:

Saç uzatmaya yarayan hibiskus yağı:Saçlarınız için oldukça gereklidir bu  yağ.İçinde bulundurduğu C vitaminiyle beraber saçlarda hem yer alan kolajenlerin sayısını artırır hem de amino asidi dengeleyerek kökleri kuvvetlendirir.Bu şekilde saç gürleşir.

Daha sağlıklı dişler için susam yağı:Dişlerinizi susam yağıyla çalkalayın.Susamyağında bulunan kuvvetli vitaminlerle beraber  diş mineleri beyaz hale gelir.Bunun yanı sıra çürükler de daha iyi hale gelir.

Detoks için keten yağı:Ketan yağı fazlaca vitamin ile potasyum içerdiğinden her şeye iyi gelir.Bu yağı bir hafta süresince kullanın.Bu şekilde metabolizmanız yenilenip vücudunuzun gerek duyduğu detoks karşılanacak.

Sivilcelere yarayan çay ağacı yağı :Çay ağacı yağı, bakteriler ile  mantar oluşumunun önüne geçer.Antiviral ile yara iyileştirici nitelikleriyle cildinizdeki sivilcelerin geçmesinde kesin çözüm.

Yumuşak bir deri için zeytinyağı:Zeytinyağı, derinin, saçların ile tırnakların sağlıklı olmasını sağlar.Zeytinyağı, cilt temizliğinde tek kendisi uygulanmasının yanı sıra çeşitli güzellik ürünlerinin yanında da kullanılır.

Tırnaklar için badem yağı:Badem yağını her gün uyguladığınız takdirde deri hücreleri yenilenir.Tırnakların daha hızlı ve sağlıklı biçimde uzamasını sağlar.

Ayrıca bir problem yaratmamak adına doktorunuza mutlaka doğal yağlar hakkında sorular sormalısınız.

Doğal yağların cilde yararları nelerdir ?
Sudenaz GümüşThis post first appeared on Bir Dakka, please read the originial post: here

Share the post

Doğal yağların cilde yararları nelerdir ?

×

Subscribe to Bir Dakka

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×