Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

PTT Araç Sigortası Yapıyor Mu?

PTT Sigorta 2019

2019 yılında oldukça fazla bir şekilde artan araç Sigorta bedelleri, araç sahiplerini son derece zor bir duruma sokmuş durumdadır. Her geçen gün araç sigortalarının yükselişine yönelik tepkiler artarken, kişiler çok daha uygun sigorta yaptırabilecekleri kurumları araştırmaya başlamış durumdadır. Bunun için de genellikle kamu bankaları ya da PTT gibi kurumlara başvurular yapılmaktadır. Bu iki kuruma yapılan başvurularda, piyasada geçerli olan birçok sigorta şirketine göre çok daha uygun sigorta bedelleri talep edilmektedir. Özellikle PTT sigorta, sunmuş olduğu hizmetleri hem uygun hem de çok hızlı bir şekilde yapmasından dolayı 2019 yılı içerisinde binlerce araç sahibini uğrak noktası haline gelecek gibi duruyor.

Araç sigortalarında durum bu şekilde karşımıza çıkarken, Ziraat Bankası ve PTT tarafından araç sigorta bedellerine %20’lik bir indirim yapıldığı haberi de ortalıkta dolaşmaya başladı. Öncelikle belirtmeliyiz ki, yapılan indirimler gerçeği yansıtmaktadır. Fakat, sigorta yapılacak olan aracın yaşı, modeli ve sürücü durumlarına göre fiyatlar iki kamu kurumunda da değişiklik gösterebilmektedir.

PTT Sigorta Başvurusu Nasıl Yapılır?

PTT sigorta işlemleri için geniş bir ürün yelpazesi sunarken, birçok vatandaş böyle bir hizmetin doğruluk payını hala araştırmaktadır. Fakat, PTT’nin sunmuş olduğu hizmetlerin doğru olduğunu ve ülkemizde sigortacılık sektöründe söz sahibi olan birçok firma için aracı kurum görevi yaptığını görmekteyiz. PTT noktalarından yapılacak araç sigortalarında, Ankara Sigorta, Mapfre, AXA Sigorta, Generali, HDI, Groupama, Güneş Sigorta, Türk Nippon Sigorta ve AIG firmalarının güncel sigorta paketleri sizlere sunulacaktır.

Detaylı bilgi linki: https://www.pttsigorta.com/trafik
PTT’nin yapacağı sigortalama işlemlerinde birçok farklı şirketin hizmeti sunulduğundan dolayı, kişilerin ortalama bir hesaplama yapabilmeleri için, PTT’nin anlaşma sağladığı firmalara yönelmesinde fayda vardır. Yukarıda bahsettiğimiz 9 sigorta şirketinin internet adreslerine giriş yaparak kısa sürede hesaplama işlemi yapabilirsiniz. Yaptığınız hesaplamanın ardından PTT noktalarına giderek, bir de buradan fiyat alabilirsiniz.

PTT merkezlerinden yapılacak olan araç sigortalarının kapsadığı durumları ise şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Yapılacak olan sigorta ile birlikte karıştığınız kazada hatalı olan taraf eğer sizseniz, karşı aracın hasarını bu sigorta ile karşılayabilirsiniz.
  • Kazaya sebebiyet verdiğiniz trafik kazasında karşı tarafından muayene, ilk yardım, hastane ve tedavi masraflarını karşılayabilirsiniz.
  • Karıştığınız kazanın ardından ölüm durumu söz konusu olmuşsa, karşı tarafta ölen kişinin cenaze masrafları ve ölüm sebebi ile mağdur duruma düşen kişilere ödenen yoksun kalma zararı, sigortanız ile karşılanacaktır.

PTT Sigorta Teklifi Nasıl Alınır?

PTT sigorta ve size sağladığı avantajları araştırdıktan sonra, herhangi bir şubeye gitmeden PTT’nin sizin için sunacağı fiyatları kısa bir sürede öğrenebilirsiniz. Bunun için PTT Sigorta’nın internet adresine giriş yapmanız yeterli olacaktır. Sorgulama işlemi yapmadan önce PTT’nin sizden isteyeceği temel seçenek, bireysel mi yoksa kurumsal bir işlem mi yapılacağıdır. Bu işlemin ardından TC kimlik numaranız, aracınızın plaka numarası, cep telefonu numaranız ve e-posta adresinizi girdikten sonra devam butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

Bu işlemi yaptıktan sonra karşınıza bir yeni form daha çıkacaktır. Bu formda araç plakası, kullanım tipi, kullanım alt tipi, marka, model yılı, model tipi, kullanım şekli, kullanıcı sayısı, aracın motor numarası, şasi nıumarası, tescil belge seri kodu, tescil belge seri numarası, araç tescil tarihi ve araç çıkış tarihi bilgilerini girdikten sonra Teklifi Gör butonuna tıklamalısınız. Bu butona tıkladıktan sonra sizlere tam 9 ayrı sigorta şirketinden fiyat seçenekleri sunulacaktır. Ardından sigorta işlemi için internet üzerinden gereken adımları yapabilirsiniz. Sigorta işlemlerinin tamamlanması için yalnızca internet sitesi üzerinden değil, PTT merkezlerine giderek de işlem yapabilirsiniz. PTT noktalarından da sizlere aynı şekilde bir sigorta masrafı çıkarılacaktır.

https://www.ptt.gov.tr/Sayfalar/Banka/SigortacilikIslemleri.aspx

Ziraat Bankası Araç Sigortası Ne Kadar?

PTT dışında kişilerin en sık tercih ettiği kurum olan Ziraat Bankası, 500 Türk Lirası’ndan başlayan değerler ile aracınızı sigortalatmaktadır. PTT sigorta kapsamında alınan tüm hizmetlerin Ziraat Bankası üzerinden de alınacağı bilinmelidir. Fakat, son dönemlerde birçok kişi Ziraat Bankası şubelerine 301 Türk Lirası’na araç sigortası yapıldığı ile ilgili bir haber okudukları ile gitmektedirler. Bu haber her ne kadar gerçeği yansıtsa da, araç sigortaları için geçerli değildir. Söz konusu 301 Türk Lirası değerindeki sigorta, yalnızca motosikletler için yapılacak sigorta işlemlerinde geçerlidir.This post first appeared on Kredi Ve Banka Haberleri, please read the originial post: here

Share the post

PTT Araç Sigortası Yapıyor Mu?

×

Subscribe to Kredi Ve Banka Haberleri

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×