Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Dostoyovski'den okunması gereken 5 eseri sizler için derledik!Rus edebiyatı dünyada önemli yer tutan edebiyatlardan birisidir. Ve bu edebiyatın en önemli isimlerinden birisi de Dostoyevski'dir. Dostoyevski hem çağını mükemmel şekilde anlatması hem psikolojik olarak derinlere inebilmesi hem de hala günümüze ulaşan diliyle edebiyat dünyasında bir dahi olarak kabul edilmektedir. Onun en güzel eserlerinden demetler sunacağız.

1.) Suç ve Ceza

Roman deyince ilk akla gelen eserlerdendir. Rus ve Dünya edebiyatının önemli eserlerindendir. Eserde maddi imkansızlıkları nedeniyle yaşlı zengin cimri kadını öldüren Raskolnikov'un hikayesini anlatılmaktadır.

2.) Karamazov Kardeşler

Dostoyevski Edebiyat dahisinin efsane romanlarındandır. Eserde Rus insanının psikolojik özellikleri ön plana çıkarılmıştır. Roman babasını öldürmekle suçlanan Mitya'nın etrafında geçiyor ve o zamanki Rus sistemine ciddi eleştiriler yöneltiyor.

3.) Kumarbaz

Dostoyevski kişisel olarak kumarı çok seven bir insandı. Bu durum kendisi için kötü olması ile birlikte edebiyat dünyası için güzel neticeler vermiştir. Kumar borçlarını bitirmek için daha fazla yazmak zorunda kalmıştır. Ve bir çok esere imza atmıştır. Bu eserde Dostoyevski kendini anlatmaktadır. Bu eserde onu bulacaksınız.

4.) Yer Altından Notlar

Zekasını konuşturan ve her eserinde psikolojik derinliklere inen yazarın bu kitabı en ağır psikolojiyi işler. Kitabın içinde zamanla her türlü ruh haline gireceksiniz. İlk başlarda sıkılırken zamanla ve en son neden bitti ki diyeceksiniz.

5.) Öteki

Yer Altından Notlar'dan sonra yazarın en başarılı psikolojik romanıdır. Kitapta devlet memurunun psikolojik sorunlar nedeniyle ikizini görmesi işlenmiştir. Dünya edebiyatının en başarılı karakterlerinden birisi olmuştur bu karakter. Golyadkin.


This post first appeared on Bilgisearch, please read the originial post: here

Share the post

Dostoyovski'den okunması gereken 5 eseri sizler için derledik!

×

Subscribe to Bilgisearch

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×