Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

FOTO/ Drejtori i TVSH-së takon “Ertugrulin”, së shpejti në rolin e një shqiptari

Drejtori i Radio Televizionit Publik Shqiptar, Martin Leka, ka takuar aktori e famshëm turk Engin Altan Duzyatan, i njohur më mirë për shqiptaret si Ertugruli në serialin turk, që po transmetohet aktualisht në një nga televizionet shqiptare.

Mësohet se takim nuk ka qenë thejshtë miqësor, por në të është diskutuar edhe për projekte të përbashkëta dhe palët kanë vendosur të bashkëpunojnë në të ardhme.

“Invazioni turk i filmit ka si baze strategjine dhe idete, dashurine per kete gjini, financimin dhe disiplinen e punes! Nga biseda me Producentin dhe njekohesisht shkruesin e skenareve te fundit dhe me njerin nder aktoret me te njohur “Ertugrul” shume shpejt mund te marre jete nje film i perbashket me teme emigrimin e shqiptareve ne kohe!”, shkruan Martin Leka në profilin e tij në Facebook.

 

 

 This post first appeared on Lajmi Fundit Nga Shqiperia| Lajme Nga Futbolli| Lajmet Shqip Nga Kosova, please read the originial post: here

Share the post

FOTO/ Drejtori i TVSH-së takon “Ertugrulin”, së shpejti në rolin e një shqiptari

×

Subscribe to Lajmi Fundit Nga Shqiperia| Lajme Nga Futbolli| Lajmet Shqip Nga Kosova

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×