Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Ağırlık Antrenmanı Öncesi Isınmak için Yoga

    Klasik bir yaklaşım olarak genelde ağırlık antrenmanına başlamadan önce koştuktan, bisiklete bindikten ve hatta kürek çektikten sonra kültür fizik hareketleri yapmak suretiyle ısınırız. Böylece ağırlık antrenmanı yaparken sakatlanmaları en aza indirmeyi ve antrenmandan azami verim almayı hedefleriz.
    Eğer bir koşu bandınız, kondisyon bisikletiniz ve kürek aletiniz yok, dışarısı da koşmaya ve bisiklete binmeye elverişli değilse, ağırlık antrenmanından önce ısınmak için yoga sizin için ideal bir çözüm olabilir.
    Başta kardiyovasküler performansı en yüksek olan vinyasa (akış) veya power yoga olmak üzere diğer yoga çeşitlerinden herhangi birinini ağırlık antrenmanı öncesinde uygulayabilirsiniz. Zaten, özellikle vinyasa yoga arka arkaya seri olarak bir akış şeklinde yapıldığından kalp atım sayınız beklediğinizin çok üstünde artıyor ve aşırı derecede ter atıyorsunuz. Yani kısaca yoga sayesinde kardiyo ve kültür fizik hareketlerini bir arada yapmış oluyorsunuz. Bu sayede kısıtlı zamanda ağırlık antrenmanına daha fazla zaman ayırabiliyorsunuz. Artık her açıdan ağırlık antrenmanı yapmaya hazırsınız. Kolay gelsin.  


This post first appeared on Bodyfitnesstr, please read the originial post: here

Share the post

Ağırlık Antrenmanı Öncesi Isınmak için Yoga

×

Subscribe to Bodyfitnesstr

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×