Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Android viirusetõrje: ESET Mobile Security Android tahvelarvutisse või nutitelefoni

Jõulude aeg oli kinkide andmise ja saamise aeg. Enam kui kindel, et möödunud pühadel tõi Jõuluvana headele lastele kottide viisi nutitelefone ning tahvelarvuteid, sest need on ju nii popid ja aina popimaks muutuvad. Aga kas mitte Jõuluvana ei teinud kingitust üle andes mitte karuteenet, kui unustas ütlemata, et Android nutiseadmed vajavad koheselt ka turvaliseks seadmist!

Mobiilsest pahavarast umbes 97% on kräkkerite poolt kirjutatud just android süsteemidele, et viiruste abil just teie, nutiseadmete omanike abil rikastuda, varastades teie isiklikku ja privaatset infot (fotosid, videoid), erinevatesse portaalidesse (Facebook, e-posti teenused) sisselogimise kasutajanimesid ja salasõnu, kindlasti ka teie mobiilpanga paroole, või paigaldavad pahavara, mis hakkab ise saatma sõnumeid tasulistele numbritele, ja teie, nutitelefonide omanikud, maksate selle kõik ise kinni.

Eelmises android viirusetõrjeid tutvustavas loos kirjutasin tasuta Avast tasuta mobiilsest viirusetõrjest, kus seletan ka lahti, mille alusel teen ülevaateid hetkel parimatest viirusetõrjetest android seadmetele, lugege see läbi! Veel olen kirjutanud ülevaate Tasuta viirusetõrje android seadmetele – Antiy AVL Pro Security & Antivirus.

ESET Mobile Security Android tahvelarvutisse või nutitelefoni

ESET on digitaalse kaitse valdkonnas liidripositsioonil olev ettevõte, mida Eestis väga rohkesti kasutatakse firmades ja asutustes arvutite viirusetõrjena. Nüüd on ESET on toonud turule ka android seadmetele täiesti uue rakenduse, mis pakub täiustatud skanneerimist pahavara tuvastamisel, kuid mis paraku sisaldab tasuta funktsioonide seas ka tasulisi funktsioone. Google Play lehelt valige ikka just uuem versioon, sest ka vanem versioon eksisteerib seal jätkuvalt.

ESET Mobile Security Androidile pakub täiustatud viirusetõrje mootorit, mis suudab tuvastada nii tuntud kui tundmatuid ohtusid, kaasa arvatud hiljuti avastatud Androidi põhivõtmega seotud nõrkused. See uus reaalajakaitsega versioon parandab viiruste, troojate ja muu pahavara avastamist ning võimaldab kasutajal valida kolme skänneerimismeetodi vahel (kiire (Quick) /nutikas (Smart) /sügav (Deep) skannimine).

Viirusetõrje tuvastab potentsiaalselt ohtlikke rakendusi, mis võivad sisaldada pahavara, kui neid nutitelefoni või tahvelaarvutisse installeerite. Samuti tuvastab viirusetõrje ka potentsiaalselt ebavajalikke rakendusi, analüüsides neid, kas need võiksid teha kahju teie nutiseadmele teatud andmeid ja funktsioone ära kasutades, proovides saada ligipääsu sellistele telefoni või tahvelaarvuti seadetele, milleks neil volitusi pole. Varane tuvastamine kaitseb teid näiteks püüete eest saata soovimatuid SMSe või helistada tasulistele numbritele.

Kõik tuvastatud ohud teisaldatakse karantiini, nii et need ei saa teha mingit kahju. Te saate ise otsustada, kas hoida neid seal, kustutada need või vabastada karantiinist.

Viirusetõrjesse on sisse ehitatud vargusevastane seade Anti-Theft, mida saab seadistada hõlpsasti viisardi abil. Saab määrata parooliga viirusetõrje rakenduse lukustused ja mahainstalleerimise lukustuse, et keegi teine peale teie ei saaks ligipääsu viirusetõrje funktsioonidele.

Paraku tasuta versioonis saab sisse lülitada vaid SMS-iga saatmise käsud, et telefoni kaotuse korral või võimaliku varguse korral saada teada telefoni asukoht, lasta sel heliseda või lukustada nutiseade. Proovisin tavatelefonilt sõnumit saataes oma nutitelefoni lukustada ja lasta sel heliseda valides „eset siren „minu valitud parool““. Parooliks on see, mis te ise määrate. Mul toimis, sireen üürgas. Võõra SIM-kaardi sisestamisel saate aga eelnevalt kindlaksmääratud numbrile vastava SIMi telefoninumbri, IMSI ja IMEI koodid, mis aitavad võõrast kindlaks teha.

Kahjuks tasuta versioonist puuduvad automaatsed ajatatud skanneerimised, pahavara andmebaasidega automaatsed uuendamised, pahatahtlike veebilehtede tuvastamine internetis olles, SMS ja kõnede filter ja veel mõned funktsioonid, mille käivitamiseks tuleb osta tasuline versioon.

Viirusetõrje paigaldamine ja tasuta rakendused on näidatud allolevas videos:

Tahvelarvutitesse viirusetõrje installeerimine toimub samal viisil nagu videos näidatud. Kasutajaliidese erinevused on väiksed, kuid tuleb arvsetada, et tahvelaarvutitel, mis ei toeta helistamist ja sõnumivahetust, jääb peidetuks vargusevastane rakendus Anti-Theft.

Ülevaateid android viirusetõrjetest tuleb veel, et oleks valikuvabadust.


Filed under: Android nutitelefonid ja tahvelaarvutid, Vargusevastane rakendus androidile, Video juhendid - Video Dailymotion, Vimeo, Viirusetõrje androidile Tagged: Android nutitelefonide turvalisus, Android tahvelarvutite turvalisus, Android telefonide turvalisus, Android turvalisus, Android viirusetõrje, Android viirusetõrjed, Tasuta viirusetõrje androidile, Video juhendid - Video Dailymotion, viirusetõrje android nutitelefonile, Viirusetõrje android tahvelarvutile, Viirusetõrje androidile, Vimeo


This post first appeared on Arvutiturve | Arvutialased Artiklid, õpetused Ja, please read the originial post: here

Share the post

Android viirusetõrje: ESET Mobile Security Android tahvelarvutisse või nutitelefoni

×

Subscribe to Arvutiturve | Arvutialased Artiklid, õpetused Ja

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×