Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Tippek a [hatékony!] tanuláshoz

Az utóbbi időben észrevehetően kevesebb tartalom van a blogon, illetve Instagram-on is (a Facebook oldalt és a YouTube-ot nem is említve). Ennek egyetlen oka az, hogy ezerrel készülök az érettségire, mert bevallom őszintén tipikusan mindent az utolsó pillanatra hagytam. Úgyhogy most minden erőmmel azon vagyok, hogy megtegyek minden tőlem telhetőt annak érdekében, hogy sikeresen zárjam gimnáziumi éveimet, illetve bebizonyítsam azoknak, akik nem hisznek bennem, igenis meg tudom csinálni!

Úgy gondoltam, talán számotokra is hasznos lehet ha ma ismertetem a leghatékonyabb tanulási technikákat. Tudjátok: jó pap holtig tanul! Milyen érdekes, hogy évekig tanulunk mégsem tanítják meg nekünk a tanulás módszerét (habár most már egyre jobban törekednek rá az oktatásban). Vannak népszerű és mindenki által ismert technikák például az újraolvasás, kiemelés, összegzés, ezek azonban bár sok embernél beváltak mégsem hatékonyak. Ezek a tippek nagyban javíthatják a tanulásod minőségét!

Elsősorban szeretném leszögezni, hogy tanulás előtt mindenképp teremtsük meg magunknak az ideális környezetet, vagyis tegyük el a telefonunkat, kapcsoljuk ki a netet! Emellett zavaró tényező lehet még az éhség, szomjúság és a fáradság, ezeket mindenképp próbáld csillapítani. Mindenképp fontos még az elegendő fény, levegő, rend és valamilyen folyadék (lehetőleg víz) a hidratálásra.

  • Állítsunk be időzítőt 25 percre! Abban a 25 percben próbáljuk teljes koncentrációval tanulni, ezután következzen egy 5 perces szünet, aztán jöhet egy újabb ciklus. A szünetben pedig tilos a telefonon pötyögés, ez csak ront a helyzeten, hiszen nem tudsz kikapcsolni közben. Az agyunk koncentrációja bizonyos idő után csökken, így viszont fent lehet tartani az érdeklődést. Más szempontból pedig szükségünk van időre, az információk elraktározásához. Változó, hogy kinek mi a leghatékonyabb időtáv, ezt mindenképp érdemes kitapasztalni.
  • Ne egyhuzamban tanuljunk sokat, hanem kisebb részletekben keveset! Ahhoz pedig, hogy az agyad stabilan el tudja raktározni az megszerzett információkat újra és újra meg kell ismételni.

  • Az adott tanulási szakasz után csukd be a könyvet, tedd el a jegyzeteket, és írj le mindent amit eddig tanultál! Ez az egyik leghatékonyabb módszer. Miután mindent kiizzadtál magadból, nyisd ki a könyvet, nézd meg mi az amit tudtál, hol hibáztál, az esetleges hiányosságokat pedig pótold.

  • Kérdezz saját magadtól! Próbálj meg olyan kérdéseket feltenni amik különböző ok-okozati összefüggéseket válaszolnak meg, így számodra is jobban érthető lesz, hogy “mi miért úgy van ahogy?”.
  • Ne fókuszálj túl sokáig egyetlen témára! Agyunk imád újabbnál újabb dolgokat megismerni, ezzel a módszerrel pedig fent tarthatod az érdeklődést és koncentrációt.
  • Alkalmazz példákat, hasonlatokat, asszociációkat! Ezek azért hasznosak, mert demonstrálnak, magyaráznak, ami a megértést növeli. A memória sokkal könnyebben megjegyzi a konkrét, mint az absztrakt információkat. A mindennapi életedből vett példák lesznek erre a legalkalmasabbak és a leghatékonyabbak.
  • Kombináld a képet a szöveggel! Sokkal megragadhatóbb lehet egy információ, ha nem csak írásos formában találkozik az agyad vele, hanem képi formában is.Ha pedig nem találsz az adott témához képet/ ábrát, rajzolj bátran!

Fontos kihangsúlyoznom, hogy ezek a tanulási módszerek nem a legkönnyebbek, hanem a leghatékonyabbak, ezért először el kell sajátítani őket. Minél többet használod, gyakorlod az egyik technikát annál jobban fog menni vele a tanulás.

Ha tetszett a poszt és úgy gondolod segítettem vele dobj egy lájkot! Kommentben vagy üzenetben pedig várom a kérdéseiteket,kéréseiteket és véleményeteket! 

 instagram  x



This post first appeared on Blog In Progress, please read the originial post: here

Share the post

Tippek a [hatékony!] tanuláshoz

×

Subscribe to Blog In Progress

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×