Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Kdo maže, ten jede a hlavně se nezraní!

To je heslo, kterým by se měl řídit v zimní sezóně každý lyžař. A neplatí to jen o dobře namazaných lyžích, ale hlavně svalech. Ty jsou totiž na sjezdovkách největším rizikem.

Mezi nejčastější zranění a zdravotní komplikace na horách nepatří zlomeniny ale záněty svalů, šlach Nebo jejich přetrhání. Paradoxně ale za ně většinou nemohou pády a kolize na sjezdovce, ale podcenění přípravy před sportem. Bez zahřátí a protažení bychom tedy neměly lyže vůbec nasadit na nohy. Tělo se totiž brání ztrátám tepla tím, že většinu proudu krve soustředí k vnitřním orgánům. Svaly, vazy a další měkké tkáně jsou tak málo prokrvené, ztuhlé a tudíž víc náchylné k poranění.

Věděli jste, že?

Mezi nejvíce rizikové skupiny mezi lyžaři, kterým hrozí úrazy, jsou podle statistik začínající snowboardisté z řad mužů ve věku 15 až 24 let.

Před každou zimní nejen sportovní aktivitou bychom se měli aspoň trochu rozhýbat, protáhnout a prokrvit svalstvo. Stejně tak jak to děláme například při cvičení v posilovně nebo před obyčejným běháním. Jenže co si budeme povídat, kdo z nás to dělá, myslí na to nebo má čas. Naštěstí ale existuji i jedno efektní řešení.

Značka Alpa má speciální emulze Sport, které připraví tělo na akci a navíc dokáže unavené tělo i po zimních aktivitách postaví zpět na nohy.  A je úplně jedno, jestli jste sportovec nebo se hýbete jen pro radost.

3 nepostradatelní pomocníci na hory

ALPA Sport Star hřejivá emulze START prokrví a zahřeje svaly a tím je připraví na vyšší zátěž. Zázvorový extrakt a kafr prokrví svaly a prohřejí svaly, tak aby zvládly námahu bez přetížení. Alpa emulze výborně zafunguje také na zatuhlé svalstvo, které uvolní a zbaví bolesti. Obsažený kreatin urychluje regeneraci pohybového aparátu a tak zlepšuje fyzickou kondici.

Emulzní masáž dopřeje svalům uvolnění a relax po sportu nebo fyzické námaze. Mentol a silice ze sibiřské jedle uvolňují svaly, obnovují rovnováhu a podporují jejich regeneraci.

Přípravek odstraňuje svalové napětí a s ním spojené bolesti. Mentol postižená místa příjemně zchladí a kreatin pomůže dostat se zpět do kondice. Vyzkoušejte ALPA Sport Star chladivá emulze RELAX.

Alpa Hemato krém usnadňuje regeneraci pohybového aparátu při zhmoždění, vymknutí, vykloubení nebo namožení kloubů či svalů při sportu nebo při úrazech. Zmírňuje otoky a pohmožděniny a podporuje vstřebání modřin.

Vysoký podíl methylsalicylátu prokrvuje svalstvo, podporuje regeneraci postiženého místa a přinese okamžitou úlevu od bolesti. Obsažený mentol zase příjemně ochladí. Výrazně zrychluje rekonvalescenci po úrazech, zmírňuje bolestivost a otoky při zlomeninách, natažených vazech, urychluje proces hojení při zhmožděninách.

The post Kdo maže, ten jede a hlavně se nezraní! appeared first on Facestar.This post first appeared on Facestar, please read the originial post: here

Share the post

Kdo maže, ten jede a hlavně se nezraní!

×

Subscribe to Facestar

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×