Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Optima PLUS, olej ze słodkich migdałów oraz naturalne olejki eteryczne

Optima PLUS, olej ze słodkich migdałów oraz naturalne olejki eteryczne
Witajcie kochani :))

Dzięki uprzejmości Pani Małgosi z Optima PLUS, miałam okazję przetestować kilka, a dokładnie dwanaście produktów owej marki, oczywiście wszystkie są naturalne!

Od roku jestem ogromną miłośniczką naturalnych kosmetyków, przez wzgląd na ich świetne działanie i stosunkowo niewielką szkodliwość, a przede wszystkim brak takich świństw w składzie jak parabeny czy sztuczne barwniki.

Do przetestowania dostałam olej ze słodkich migdałów oraz masę olejków eterycznych: rozmarynowy, lawendowy, tymiankowy, eukaliptusowy, sosnowy, miętowy, pomarańczowy, grejpfrutowy, cytrynowy, anyżowy i migdałowy.

Jeżeli jesteście ciekawi jak się u mnie sprawdziły to zapraszam do czytania! (^ヮ^)

Pierwszym co rzuciło mi się w oczy po otwarciu przesyłki to urocze, jasnoniebieskie opakowania. Olejki znajdują się w niewielkim kartoniku, na którym podany jest skład w łacinie oraz zastosowanie i uwagi. Na spodzie natomiast znajduje się czytelna data ważności. U mnie najkrótsza to sierpień 2017 roku, więc nie musimy się martwić że dostaniemy olejki przeterminowane bądź z krótkim terminem przydatności. Ceny za olejek wahają się w granicach 6 - 10 zł, więc jest ona jak najbardziej rozsądna i absolutnie nie przesadzona.


W środku znajduje się ulotka informacyjna, którą zaraz wam opiszę oraz szklana 10 ml buteleczka z ciemnego szkła, zamykana na zakrętkę (czarną bądź ciemno zieloną) i również opisana, w razie gdybyśmy przez przypadek zniszczyli opakowanie. Po odkręceniu, widoczny jest biały aplikator wbudowany w naszą buteleczkę, który umożliwia precyzyjne odmierzenie produktu. Jest to standardowe rozwiązanie w przypadku olejków eterycznych ponieważ łatwo przedobrzyć i sobie najzwyczajniej w świecie zaszkodzić przy zbyt dużym stężeniu produktu, o czym pisałam wam tutaj.

Wszystkie olejki eteryczne mają mocny, intensywny i piękny zapach, który długo się utrzymuje w kosmetyku bazowym np. oleju ze słodkich migdałów.

Olej z słodkich migdałów zamknięty jest w butelce z ciemnego szła o pojemności 100 ml. Bogaty jest w wielonasycone kwasy tłuszczowe, szczególnie polecany do pielęgnacji skóry suchej, wrażliwej, cienkiej i dojrzałej.

Poniżej przepisałam dla was informacje z ulotki, ponieważ obawiam się że na zdjęciu może być kiepska widoczność.

Naturalne olejki eteryczne Optima PLUS to skoncentrowane esencje ekstraktów roślinnych, posiadające właściwości terapeutyczne. Są pozyskiwane w wyniku destylacji z roślin olejkodajnych (drzew, kwiatów i ziół).

JAK STOSOWAĆ

Do kąpieli – 3-6 kropli do wanny napełnionej ciepłą wodą
Do masażu – 2 krople olejku eterycznego na łyżkę olejku do masażu
Do aromatyzacji pomieszczeń 

– przez nawilżacze i rozpylacze (5 kropli na 1 litr wody)
– przez kominki zapachowe (5-10 kropli olejku na zbiornik wody)
Do inhalacji – 3-6 kropli olejku na litr gorącej wody

OSTRZEŻENIE

Stosowane w ciąży skonsultować się z lekarzem.
Chronić przed dostępem dzieci.
Aromaterapia z wykorzystaniem olejków eterycznych nie zastępuje leczenia. Schorzenia i dolegliwości należy skonsultować z lekarzem.

Naturalne olejki Optima PLUS do stosowania pomocniczo w następujących dolegliwościach

Anyżowy                              katar, kaszel, grypa, zaburzenia trawienne
Bergamotowy                       stres, opryszczka, nieświeży oddech, stany przygnębienia
Cynamonowy                       zmęczenie, grypa, reumatyzm 
Cytrynowy                           menopauza, żylaki, łupież, przeziębienie
Drzewa różanego                 migreny, apatia, stany przygnębienia, przewlekły kaszel
Eukaliptusowy                     grypa, kaszel, bronchit, stany zapalne skóry
Goździkowy                         zaburzenia trawienia, nerwobóle, bóle reumatyczne, przemęczenie, odstraszająco na owady 
Grejpfrutowy                        nerwice, migreny, cellulit, napięcia nerwowe
Herbaciany                           grzybice, stany zapalne, kurzajki, trądzik
Jałowcowy                            nadciśnienie, bezsenność, rozstępy, cellulit
Lawendowy                          napięcie nerwowe, menopauza, migreny, bóle, odstraszająco na mole
Melisowy                              grzybice, opryszczka, menopauza
Miętowy                               stany zapalne skóry, nudności, migreny, bóle
Pomarańczowy                     bezsenność, napięcie nerwowe, bóle i skurcze mięśni 
Rozmarynowy                      astma, żylaki, brak koncentracji, bóle
Sosnowy                               kaszel, grypa, zapalenie zatok, astma, menopauza
Świerkowy                           trądzik, infekcje bakteryjne i wirusowe
Tymiankowy                        katar, grypa, bezsenność, stany przygnębienia
Olej z słodkich migdałów    do masażu i pielęgnacji skóry suchej

Jak już wcześniej wam napisałam, nie jest to pierwszy raz gdy mam do czynienia z naturalnymi olejkami eterycznymi. Uwielbiam dodawać je do kremów, maseczek, glinek oraz olejów bazowych. Naturalne olejki eteryczne oraz olej z słodkich migdałów marki Optima Plus w pełni spełniły moje oczekiwania. O dokładnym działaniu i właściwościach  olejków eterycznych będzie mogli przeczytać w kolejnych wpisach, jednak teraz podam wam moje ulubione i najczęściej stosowane przepisy.


Naturalne olejki eteryczne: rozmarynowy, lawendowy, tymiankowy + naturalny olej z słodkich migdałów


Taką mieszankę stosuję do olejowania skóry głowy. Na 100 ml oleju bazowego dodaje po 20-30 kropel każdego z olejków eterycznych. Po paru dniach, miksturę dokładnie wcieram w skalp i zostawiam na całą noc. Efekt? Mniej przetłuszczająca się skóra głowy, szybszy przyrost oraz ograniczenie wypadania włosów. Przy dłuższym stosowaniu włosy stają się błyszczące, odbite u nasady i najzwyczajniej w świecie zdrowsze. Na długość natomiast nakładam tylko olej ze słodkich migdałów, który moje wysokoporowate włosy wręcz kochają. Dzięki niemu, nie puszą się tak mocno oraz nie mam już problemu z rozdwojonymi końcówkami. Oleje z włosów zmywają się bardzo łatwo, w moim przypadku wystarczy jedno mycie szamponem. Na noc, żeby nie pobrudzić poduszki nakładam sobie zwykły ręcznik i robię turban.

Do swoich masek często dodaję również olejki lawendowy i rozmarynowy. Po paru zastosowaniach blizny potrądzikowe są dużo jaśniejsze, a niektóre znikają całkowicie.

Nierozcieńczony olejek lawendowy można nakładać samodzielnie na niewielki obszar skóry, przynajmniej tak podaje wiele źródeł. Na patyczek higieniczny aplikuję krople, czasem dwie i przykładam do zmiany skórnej na paręnaście sekund, a następnie nie zmywając tego kładę się spać. Rano, zmiana jest ledwo widoczna. Metoda ta działa nawet na najbardziej oporne wypryski. Może jednak podrażnić, dlatego na początku nie warto przesadzać!

Naturalne olejki eteryczne: miętowy, eukaliptusowy, sosnowy


Powyższe olejki mają bardzo świeży i odprężający zapach. Bardzo często kropię nimi poduszkę przed snem co ułatwia mi zasypianie. Olejek miętowy zazwyczaj dodaję do miski z ciepłą wodą i moczę sobie stópki przez paręnaście minut. Zabieg ten sprawia że skóra jest miękka oraz gładka, no i oczywiście pachnąca. Olejek eukaliptusowy stosuję na ukąszenia komarów, żeby podrażniona skóra nie swędziała mnie przez cały dzień. Jest wręcz niezbędny na wyjazdy w góry czy nad jezioro, gdzie zazwyczaj możemy spotkać całą chmarę tych krwiożerczych i jakże znienawidzonych owadów. Olejek sosnowy dodaję do oleju do skóry głowy bo poprawia krążenie oraz masek ponieważ idealnie zwęża pory.


Naturalne olejki eteryczne: pomarańczowy, cytrynowy, grejpfrutowy


Wszystkie powyższe olejki zaliczamy do fotouczulających dlatego latem ograniczam się wyłącznie do stosowania ich jako zapachu to torebki gdy wybieram się na uczelnie, co rozjaśnia mi nieco życie i nużące wykłady oraz nie pozwala zasnąć bowiem dwa z nich mają działanie energetyzujące. Jednak, teraz gdy mamy jesień mogę w pełni skorzystać z ich wspaniałych, kosmetycznych właściwości. Olejki mają działanie silenie rozjaśniające cerę. Nadają jej piękny blask oraz wykazują działanie przeciwstarzeniowe. Jednak mogą łatwo podrażniać, dlatego do maseczki należy dodać tylko kilka kropel. Moja ulubiona to ta z białą glinką oraz 3-5 kroplami olejku pomarańczowego. Dodatkowo, olejek grejpfrutowy znany jest ze swego silnego działania ujędrniającego oraz zwalczającego cellulit, dlatego dodaję go do swojego koncentratu cynamonowo-kofeinowego z bingospa, gdy wykonuję Body Wrapping. Efekty są niesamowite! Już po pierwszym zabiegu skóra jest ładnie napięta, a cellulit mniej widoczny.

Naturalne olejki eteryczne: anyżowy oraz z migdałów


Olejek anyżowy ma bardzo charakterystyczny zapach, który kojarzy mi się z syropem. Ma właściwości rozgrzewające, dlatego teraz gdy nadeszły chłodniejsze dni świetnie sprawdza się do peelingu domowej roboty. Do jego zrobienia potrzebne są nam tylko fusy z mielonej kawy, oleista albo kremowa baza oraz anyżowy olejek eteryczny. Po jego zastosowaniu jest nam od razu cieplej, a skóra jest lepiej ukrwiona, a co za tym idzie dotleniona. Olej z migdałów stoi na mojej półce w łazience i jest niezastąpiony w przypadku nadmiernego przesuszenia cery oraz zmory wielu z nas - suchych skórek. Gdy nałożymy go na noc, rano skóra stanie się świetnie nawilżona i gładka. Można go także dodawać do glinek czy błota jeśli chcemy aby miały bardziej treściwą konsystencję.
_______________________________________________________________________________

Reasumując, olejki są jak najbardziej warte zakupu, ponieważ kilka kropel może sprawić że maska która początkowo się u nas nie sprawdzała, stanie się urodowym MUST HAVE.
Naturalne olejki eteryczne marki Optima PLUS możecie kupić tutaj.

A może już macie olejki tej marki? Jeśli tak to jak się u was sprawdzają? Koniecznie piszcie w komentarzach! :*




This post first appeared on Sakurakotoo, please read the originial post: here

Share the post

Optima PLUS, olej ze słodkich migdałów oraz naturalne olejki eteryczne

×

Subscribe to Sakurakotoo

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×