Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Melyik a drágább? Az egészséges vagy az egészségtelen életmód?

Tags: hogy
Néhány napja ismét belefutottam egy olyan beszélgetésbe, aminek résztvevői azt taglalták, Hogy mennyire drágák az egészséges ételek, a testmozgás, és úgy összességében véve minden, ami ezzel az életformával jár.
"Az egészség egy olyan luxus, amit csak a tehetős emberek engedhetnek meg maguknak" - hangzott a kijelentés, amit én a világ legnagyobb hülyeségének tartok. Azokról is megvan természetesen a véleményem, akik ezt a szamárságot képesek terjeszteni, de azt a nyomdafesték, illetve a klaviatúrám nem bírja el, így inkább azt mutatom meg, hogy az egészséges életmód híveként szerintem mennyi is az annyi.
Teszem mindezt tapasztalatból, nem pedig a levegőbe beszélve.



-----------------------
TÁPLÁLKOZÁS
------------------------

Többször leírtam már, hogy nem vagyok megszállott "egészségfüggő" (legutóbb ITT), de arra azért odafigyelek, hogy a lehető legkevesebb szeméttel mérgezzem magam, hiszen egyetlen testem van erre az életemre, ezt kell olyanná formálnom, amiben jól érzem magam.

Az egészséges életmód előírása szerint ugyebár naponta négyszer-ötször kell energiához juttatni a szervezetünket. Ez több, mint a napi három főétkezés, viszont a kétkedőknek figyelembe kell venniük azt, hogy ha többször kevesebb élelmiszert veszünk magunkhoz, az elfogyasztott ételek mennyisége nem változik - ilyen szempontból tehát sem pluszban, sem mínuszban nem vagyunk.
Hogy én milyen alapelvek mentén táplálkozom, ezen a linken elolvashatjátok, ugyanitt megmutatok egy egész napos mintaétrendet is, amiben semmiféle csoda nincs: nincsenek nehezen beszerezhető alapanyagok, sem bonyolult receptek, de még csak órákon át tartó főzőcskézés sem. A praktikum, a tápláló és kevés előkészületet igénylő ételek híve vagyok.

De nézzük végre, hogy konkrétan mennyi is az annyi!
Főzéskor az alapanyagokon nem szoktam spórolni, vannak viszont olyan dolgok, amiken baromi sokat lehet, beleértve a kalóriákat és az anyagiakat is.
Vegyük előre az üdítőket!
A kólák és gyümölcslevek megleetősen sokba kerülnek, ha veszünk a példa kedvéért egy egy literes Cappy-t, azért kb. 300-400 Ft-ot kell kiadnunk, míg 1 liter ásványvíz (a drágábbak közül valók is) kijönnek 100-150 forintból.

 
Egy hosszú munkanap után hazaérve sokan elkövetik azt a hibát, hogy a tévé előtt hatalmas nassolásokba kezdenek, amit megtehetünk egy zacskó chips-szel a kezünkben, de egy doboz joghurttal is.
Az egyik kb. 300 forintba fog kerülni, a másik 100-ba, hozzáteszem, nasikákra egyáltalán nincs szüksége a szervezetünkre, teljesen fölösleges az összes.

Főzés közben az ételeinket elkészíthetjük úgy, hogy azok tocsogjanak az olajban, de úgy is, hogy zsiradékot egyáltalán nem, vagy csak minimális mennyiségűt használunk.
A túlzott sófogyasztás káros hatásai közismertek, ebből sem szükséges bődületes mennyiséget használnunk, mint ahogyan a cukor adagolását is nyugodtan  csökkenthetjük, vagy akár el is hagyhatjuk.
Nem is tudom, melyik az olcsóbb variáció...


------------------
MOZGÁS 
------------------

Edzőterembe járni költséges dolog, teremtől függően havi 10.000 Ft-ot biztosan rá kell szánni a bérletre, de szerintem így sem kerül többe, mint a dohányzás, vagy havi egyetlen szombat este valamelyik felkapott szórakozóhelyen.
A szabadban való futásnak, vagy bringázásnak nincs anyagi vonzata, a fitness DVD-ket is csak egyszer kell megvenni, a neten pedig millió ingyenesen megtekinthető videó kering, amik ugye teljesen ingyen vannak.
Aki akar mozogni, az nem a kifogást, hanem a módot és az időt fogja megtalálni rá.




Összességében véve én az egészséges életmódot még akkor is kifizetődőbbnek tartanám, ha esetleg - pénzben mérve - többe kerülne.
Beteg ötévente kb. egyszer vagyok, orvosi/kórházi ellátásra (a kötelező szűréseken kívül) egyetlen forintot sem költök.
Mindenféle önelégültséget és dölyfösséget mellőzve elmondhatom magamról azt is, hogy az egészséges életmód a testemen kívül a lelkemre is mesés hatással van: azon túl, hogy energikus és fitt vagyok, nem kell fölösleges kilókkal küzdenem, ami valljuk be, nem rossz érzés.
30 éves koromban nincsenek ősz hajszálaim, a nevetőráncaim megjelenésén kívül pedig semmi jelét nem tapasztalom az idő múlásának.
Az, hogy a férfiak megfordulnak utánam, hát Istenem, van ilyen. De amikor egy lány (!) lefotózza az edzőteremben a fenekem, hogy kirakhassa a hűtőszekrényére a képet motivációként... na azért az tényleg páratlan érzés, amit sokan egész egyszerűen soha sem fognak megtapasztalni, mint ahogyan azt sem, hogy milyen érzés elégedetten tükörbe nézni.
Ez pedig a részükről - szerintem - baromi nagy hiba.

Hogy drágább-e az egészséges életmód az egészségtelennél?
Nem.
Határozottan állítom, hogy nem.


Szerinted?


This post first appeared on Fifty Shades Of Women, please read the originial post: here

Share the post

Melyik a drágább? Az egészséges vagy az egészségtelen életmód?

×

Subscribe to Fifty Shades Of Women

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×