Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Własny biznes w UK

Tags: siauml biznesu

Droga od etatu do własnego biznesu w UK

Jedni doceniają wygodę i pewny zarobek, który daje praca na etacie. Inni z kolei za nic nie chcieliby pracować na cudzy sukces i znosić sztywnych godzin pracy. W czasach, kiedy wszystko wydaje się możliwe, wielu z nas stara się przejść z etatu do własnej działalności. Aby jednak próba ta nie okazała się chybiona, a nasza sytuacja finansowa mocno zagrożona, warto działać rozsądnie.

W poniższym artykule skupiamy się na drodze od etatu do własnego biznesu online w UK. Opisujemy poszczególne etapy, które należy przejść, nim zupełnie poświęcimy się naszej firmie. Choć porady skierowane są szczególnie do Polaków zamieszkujących w Anglii, to podobne zasady dotyczyć będą każdego, kto planuje przejście na swoje,  nie tylko w formie biznesu online.

1.     Własny biznes w UK – czy wiesz, dlaczego tego właśnie chcesz?

Zanim wkroczysz na drogę, która zaprowadzi Cię do założenia własnego biznesu w UK, zastanów się – dlaczego tego właśnie chcesz? Ci, którym udało się osiągnąć w tej dziedzinie sukces, wielokrotnie powtarzają, że to motywacja do rozwoju siebie sprawiła, że dziś stoją na szczycie własnych możliwości i czują się szczęśliwi. Duże pieniądze zdobyć można nawet na etacie, o pracę w domu postarać się w formie zdalnej. Znajdź powód, dla którego naprawdę chcesz wejść we własny biznes w UK, i miej pewność, że tylko w tej sposób zrealizujesz swoje marzenia.

2.     Przygotowania i test umiejętności

Przygotowania do przejścia na własną działalność warto rozpocząć na długo przed odejściem z dotychczasowej pracy. Rzadko kiedy słyszy się historie, gdzie rzucenie się na głęboką wodę zakończyło się dobrze. O wiele częściej osoby odchodzące z pracy na etacie podają, że czas ten trwał rok, czasem i dwa, trzy czy cztery… Im lepiej się przygotujesz, tym mniejsze będzie prawdopodobieństwo poniesienia porażki.

Dlatego w pierwszej kolejności skup się na:

  • Przeprowadzeniu szczegółowej analizy rynku i upewnieniu się, że produkt się sprzeda
  • Dopasowaniu swojej przyszłej oferty do potencjalnej grupy odbiorców
  • Podsumowaniu kosztów, które związane będą z rozpoczęciem biznesu online
  • Podliczeniu własnych wydatków na życie i odłożeniu kwoty, która pozwoli spokojnie funkcjonować, kiedy biznes nie będzie przynosił początkowo zysków

I wielu innych kwestiach, których dotyczyć będzie Twoja przyszła działalność.

Nie myśl, że biznes online będzie wymagał mniejszego nakładu finansowego niż ten działający w realnej przestrzeni. Chcąc dobrze wypromować swoją stronę i ofertę, trzeba zainwestować równie duże pieniądze w e-marketing. Nawet jeśli planujesz uczynić biurem część swojego domu, to i tak nie ominą Cię koszty związane z zakupem sprzętu, prowadzeniem strony internetowej, księgową oraz kursami zwiększającymi Twoje umiejętności.

Wiele osób odsuwa moment odejścia z pracy na etacie po to, by móc w międzyczasie rozpocząć już działania nad swoim biznesem i przekonać się, czy mają wystarczająco dużo samodyscypliny, by poświęcić temu wolne wieczory czy również weekendy. Praca na swój rachunek często wymaga od nas, szczególnie na początku, o wiele większego zaangażowania niż praca na etacie.

3.     Stwórz stronę dla swojego biznesu w Internecie

Oto przestrzeń do testowania i sprawdzania, czy to rzeczywiście będzie miało sens. Założenie własnej strony to pierwszy krok do poznania swoich sił. Nim staniesz się profesjonalną firmą, daj się poznać innym internautom jako profesjonalista – publikuj wartościowe treści na swoim blogu, twórz nagrania video, udzielaj się w mediach społecznościowych. Każda taka działalność sprawia, że możesz przetestować samego siebie i stworzyć grupę potencjalnych Klientów.

4.     Sprawdź, jak wygląda prowadzenie biznesu w Anglii

Powszechnie wiadomo, że łatwiej założyć i prowadzić firmę w Anglii, niż robić to w Polsce. Tym, co popycha wielu przedsiębiorców do prowadzenia biznesu w UK, są bardziej przejrzyste i opłacalne przepisy. Nim jednak zdecydujesz się stać się jednym z polskich przedsiębiorców poza granicami swojej ojczyzny, upewnij się dokładnie, z czym będzie się to wiązało. Sprawdź wszystko – wszelkie formalności, koszty prowadzenia biznesu, ewentualną konieczność zatrudnienia kogoś, kto będzie Ci w tym pomagał.  Zrób to wszystko jeszcze zanim rzucisz swoją obecną pracę. Wiele osób mierzy się z regulacjami prawnymi dopiero po bezpośredniej z nimi styczności. Bądź krok do przodu i oszczędź sobie niepotrzebnych nerwów.

Nim poinformujesz o odejściu z obecnego stanowiska…

Najlepiej sprawdź wszystko, co zostało tutaj zawarte. W większości firm w Anglii od chwili złożenia rezygnacji do momentu zupełnego odejścia z pracy obowiązuje okres około miesiąca. Z kolei, jak wspomnieliśmy wcześniej, przygotowania do prowadzenia biznesu potrwać mogą nawet około roku czy dwóch lat. Nie musisz się z tym spieszyć i nie rób tego – daj sobie czas na dobre przygotowanie.

The post Własny biznes w UK appeared first on Projektowanie Stron Internetowych UK | 22 Studio.This post first appeared on Projektowanie Stron Internetowych, please read the originial post: here

Share the post

Własny biznes w UK

×

Subscribe to Projektowanie Stron Internetowych

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×