Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Co można narysować?

Kojarzysz ten moment, kiedy nachodzi Cię ochota na rysowanie? Siadasz przy biurku, kładziesz białą kartkę. Temperujesz ołówki i …? I pustka w głowie. W tym wpisie pokażemy Ci kilka fajnych pomysłów na to, co można narysować.

Narysuj martwą naturę z przedmiotów ustawionych na biurku

To tak podstawowy temat. Nawet jeżeli na blacie masz nieznikający bałagan… któż go nie ma?!

Popatrz na ten przykład z naszego programu nauki rysunku dla hobbystów:

Ta martwa natura zakomponowana została z przedmiotów, które gdzieś stały obok. Autor pracy – Bartek trochę ją upiększył, bo nie sądzę, żeby prześcieradło i butelka po whisky stały sobie, ot tak na jego biurku.

Martwą naturę warto ustawić sobie tak, żeby padało z boku światło od okna. 

Ale o wiele więcej będzie przypadków, że do rysowania usiądziemy wieczorem i już nie będzie światła dziennego. Wtedy postaraj się o dodatkową lampkę. Tu wyraźnie widać, że światło pada od źródła sztucznego. 

Praca to powstała przy użyciu ołówka 4B na formacie A2.

Rysowanie architektury – może będzie to Twój zawód?

Architekt to zawód prestiżowy – cieszy się od tysiącleci szacunkiem. Nawet teraz pamiętamy egipskiego architekta piramid – Imhotepa. Nie dziwne więc, że kurs na architekturę cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem.

Może być tak, że rysowanie architektury będzie Ci sprawiać dużą przyjemność. Jest to zawsze jakiś kolejny pomysł na to, co można narysować. Specjalnie na potrzeby tego wpisu przygotowaliśmy temat, który jest dość prosty – kapliczka wśród drzew:

Sama perspektywa tego ujęcia nie jest skomplikowana. Fajne jest też tutaj operowanie ołówkiem. Jeżeli spodoba Ci się ta tematyka, to może zechcesz być architektem?

Jak narysować psa?

Zaraz po portretach to właśnie rysowanie zwierząt cieszy się największym powodzeniem. Ciekawą lekcję o rysowaniu trzech różnych psów znajdziesz pod tym linkiem:

Jak narysować psa – krok po kroku

Jest też taka platforma, która nazywa się Olado i tam jest film, jak rysuje się tego psa:

Możesz też narysować go po prostu z tego skanu. Zwróć szczególną uwagę na głębię czerni, bo tylko wtedy oddasz wilgotny nos psa i odbite światło w oczach.

Rysowanie drzewa – dodatkowy materiał

Jeżeli wejdziesz na tę stronę:

Nauka rysunku

i przejdziesz do menu drzewa i zieleń to znajdziesz materiały krok po kroku o rysowaniu drzewa. Rysowanie zieleni i krajobrazów jest bardzo ważne. Kiedy wyjdziesz rysować w plener, to prawie zawsze się na nie nadziejesz. Nie ma więc innej rady – trzeba się ich nauczyć.

Poza tym sama ta strona jest arcyciekawa, bo znajdziesz na niej darmowy kurs malowania akwarelami. I to też jest dobry pomysł na to, co artystycznego stworzyć. Wejdź też w zakładkę „Eventy” i poczytaj o AQUAjuly i AQUAyear. Są to dwie fajne inicjatywy dla osób, które chciałyby dodatkowo zająć się malarstwem.

A może by tak coś narysować cienkopisem?

Tu zachęcamy do odwiedzenia strony prof. Wojciecha Domińczaka jednego z najwybitniejszych rysowników cienkopisem w Polsce. Szczególnie polecany jest jego cykl „Wierzby Polskie” tutaj załączamy jedną z przykładowych prac:

Prezentowana praca wykonana została przy użyciu cienkopisów UniPinm oraz białego i czarnego tuszu Kuretake. Oprócz cienkopisu użyty tu został cienki pędzelek i stalówka. Biały tusz widać szczególnie w prawym dolnym rogu. Namalowane nim zostały uschnięte trawy i trzciny. Czarnym tuszem profesor namalował zaoraną ziemię przyprószoną śniegiem.

Rysowanie cienkopisem i w ogóle tuszami to wyższa szkoła jazdy. Nie można tu zetrzeć tego, co nam nie wyszło, dlatego trzeba mieć pewną rękę. Ale to nie oznacza, że masz zacząć, jak już opanujesz rysunek. Wykorzystuj obie te techniki równolegle i ćwicz się w nich.

Polecamy też wizytę na stronie www p. Domińczaka pod tym adresem:

Portfolio

Portret – numer 1 w rysunku

Portret jest najczęściej wybieranym tematem rysunkowym. Jego atrakcyjność polega na tym, że możemy uwiecznić bliska nam osobę. I nie jest to, to samo co zrobienie zdjęcia. Rysunek zawsze będzie miał swój niepowtarzalny charakter. Popatrz na ten przykład:

Ciekawa jest też historia tego obrazka. Narysował go Kuba, który najpierw był naszym uczniem, potem dostał się na architekturę, aż wreszcie stał się u nas wykładowcą. Trzeba przyznać, że skilla wypracował niesamowitego, a zaczynał od zera. 

Narysował on Pana Jerzyka, który przychodził na ryby, gdy my mieliśmy plener. Kilka miesięcy po sportretowaniu zmarł nagle. I kiedy patrzymy na ten rysunek, wyczuwamy całą tę historię.

Rysowanie samochodów i maszyn

Bardzo liczną grupę stanowią fani motoryzacji. Można nawet powiedzieć, że są dwa przeciwstawne obozy rysowników – po jednej stronie miłośnicy automobilizmu a po drugiej miłośnicy przyrody. Rzadko zdarza się, żeby ktoś należał do obu tych grup równocześnie. 

Jeżeli ktoś kocha rysowanie samochodów, to potem może wybrać się na studia w tym kierunku w Mediolanie lub Turynie. Nasz absolwent Piotrek Krzyczkowski wybrał taką ścieżkę i po powrocie z Włoch zaprojektował pierwszy polski motor elektryczny, który właśnie idzie do produkcji. A wszystko zaczęło się niewinnie od wybrania kursu na architekturę.



This post first appeared on Popkulturysci.pl - Wyciskamy Popkulture, please read the originial post: here

Share the post

Co można narysować?

×

Subscribe to Popkulturysci.pl - Wyciskamy Popkulture

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×