Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Spider-Man jednak na Disney+, ale dużo później niż na Netfliksie

Tags: disney sony filmy
spider-man disney plus netflix sony

Spider-Man jednak wróci do domu, ale zajmie mu to dłuższą chwilę. Sony Pictures i Disney podpisali nową umowę, która będzie obowiązywała w latach 2022-2026.

Jednak nie jest to umowa idealna. Disney uzyska prawa do wyświetlania nowości od Sony, dopiero po wygaśnięciu 18-miesięcznego okna, w którym filmy Sony będzie pokazywał na wyłączność Netflix. Czyli nowego Spider-Mana subskrybenci Disney+ w Stanach Zjednoczonych obejrzą mniej więcej po dwóch latach od premiery w kinach.

Wtedy Disney będzie mógł pokazywać produkcje Sony w mediach strumieniujących i stacjach telewizyjnych, które posiada. Co za tym idzie, filmy te będą mogły pojawić się nie tylko na sztandarowym Disney+, ale również w serwisie Hulu czy w stacji ABC.

Najpierw Netflix, później Disney+

Niedawno informowaliśmy o niezwykle intratnej umowie między Sony a Netflixem, która mogła stać się kością niezgody pomiędzy Sony a Disneyem. Głównie chodzi o filmy o Spider-Manie, które są koprodukowane przez Sony i należące do Disneya Marvel Studios. Wizerunkowo byłoby to bardzo bolesne, że niemal wszystkie filmy należące do filmowego uniwersum Marvela są dostępne na Disney+ (nie wliczając “The Incredible Hulk”, który dystrybuuje NBCUniversal), a powiązane produkcje – “Spider-Man: Homecoming”, “Spider-Man: Daleko od domu” i nadchodzący “Spider-Man: No Way Home” – nie.

Disney+ zaoferuje prawie wszystkie filmy i seriale na podstawie komiksów Marvela
Disney+ zaoferuje prawie wszystkie filmy i seriale na podstawie komiksów Marvela

Jeszcze wtedy władze Sony dały znać, że przygotowywane są kolejne kontrakty. Aczkolwiek na tamten czas nie wiedzieliśmy, o jakim rodzaju umów była mowa. Teraz dowiedzieliśmy się, że chodziło o tzw. drugie okno lub dosłownie “drugą płatność”.

Nie tylko Spider-Man

Dzięki porozumieniu pomiędzy Disneyem a Sony subskrybenci Disney+ nie tylko będą mogli obejrzeć filmy o Spider-Manie, ale również produkcje siostrzane – kontynuację “Venoma” czy zbliżającego się wielkimi krokami “Morbiusa”. Ponadto Disney będzie mógł pokazać swoim widzom filmy niezwiązane z superbohaterami Marvela, jak chociażby widowiska z serii “Hotel Transylwania” czy “Jumanji”, a także nadciągającą adaptację gry “Uncharted”.

Disney+ nie jest obecnie dostępny w Polsce, ale dostęp do serwisu możecie uzyskać dzięki usłudze NordVPN, która zmienia Waszą wirtualną geolokalizację.

Wpis Spider-Man jednak na Disney+, ale dużo później niż na Netfliksie pojawił się na Popkulturysci.pl.This post first appeared on Popkulturysci.pl - Wyciskamy Popkulture, please read the originial post: here

Share the post

Spider-Man jednak na Disney+, ale dużo później niż na Netfliksie

×

Subscribe to Popkulturysci.pl - Wyciskamy Popkulture

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×