Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Soleo Family Resort – rodinná dovolená u Baltského moře

Hledáte ideální místo pro rodinnou dovolenou u Baltského moře, kde si odpočinete a nejen vaše děti si užijí spoustu zábavy? Soleo Family Resort v polském pobřežním městečku Rewal bude pro vás tím pravým místem. Tento moderní resort jsme vyzkoušeli na vlastní kůži, takže vám o něm můžeme přinést podrobnou recenzi. Je to místo dokonalé kombinace relaxace a zábavy, takže se připravte, že pokud sem vyrazíte, budete pak na Soleo Family Resort ještě dlouho vzpomínat.

Do Polska k pobřeží Baltského moře češi jezdívají celá léta. Ale v posledních letech se tato dovolenková oblast stává čím dál tím oblíbenější a mnozí jí dávají přednost před tradičními středoevropskými destinacemi dostupnými také autem, jako je třeba Chorvatsko a Itálie.

Dlouhé široké písčité pláže s pozvolným vstupem, příjemní lidé a také nižší ceny, to jsou asi největšími lákadly polského Baltského pobřeží. Takže není divu, že tady neslyšíte jen polštinu, ale ve velkém právě i češtinu a němčinu. A že je zdejší moře chladnější? Oproti tomu Středozemnímu určitě je. Ale jeho teplota je srovnatelná třeba s chladnějšími vodami oceánu okolo Kanárských ostrovů. Takže koupat se tady určitě dá a takové osvěžení je v horkém létu jen vítané.

Proč volit dovolenou právě v rodinném rezortu?

Zárukou dobře a klidně strávené rodinné dovolené jsou spokojené a nenudící se děti. Každý rodič proto vymýšlí aktivity, kterými by je na chvíli zabavil, s tím, že se pak unaví a nechají své maminky a tatínky taky odpočinout. Jenže některé děti jsou doslova neúnavné a my dospělí pak máme kolikrát pocit, že bychom po rodinné dovolené potřebovali ještě jedno volno, tentokrát jen sami pro sebe. A právě na tento náš věčný prázdninový „problém“ jsou ideální rodinné resorty.

Představte si uzavřené místo, kde bude dostatek atrakcí pro vaše děti, takže se nebudou mít čas nudit. Vy naopak budete moci na lehátku relaxovat s vědomím, že jsou vaše děti spokojené a v bezpečí. Přesně toto nabízí Soleo Family Resort. A nejen nabízí, on je totiž už od základů vytvořen speciálně pro rodiny s dětmi a to do detailů.

Soleo Family Resort

Teď rovnou k Soleo Family Resort, o němž je vlastně celý tento článek. Celé zařízení je vlastně soubor moderních domů a apartmánů u moře, který se nachází v klidné a tiché části městečka Rewal. Jedná se o uzavřený areál s domečky a dovolenkovými atrakcemi.

Mapa Soleo Family Resort

K nejbližší pláži je to od Solea asi 5 minut pěšky pohodlným širokým chodníkem a samotný přístup k moři je také barbariérový. Pláž je dlouhá, čistá, písečná a klidná. Další možností je jít kousek dále, asi 10 minut do města. Tam je přístup moři po schodech, ale víc to tady díky množství restaurací a obchodů žije. Takže si můžete vybrat hned ze dvou možností, jak se slunit na písku a koupat v moři.

Jak tedy vidíte, letovisko neleží daleko od centra města. Navíc přímo kolem resortu vedou široké turistické stezky a cyklostezky, můžete se po nich dostat třeba k majáku v sousedním městečku Niechorze.

Možnosti ubytování v Soleo Family Resort

Celý Soleo Family Resort je tvořen přízemními domečky různých velikostí. Do nich se vejde až 10 osb najednou. Takže pokud máte třeba 3 nebo i více dětí, své místo si tady také najdete. Domečky se liší svou rozlohou a vybaveností, ale je tady pár věcí, které mají všechny společné.

Většina domů a apartmánů je v přízemní bez schodů nebo svahů a každý z nich má obývací pokoj s kuchyňským koutem, jednu nebo dvě ložnice, koupelnu a vlastní terasu s grilem.

My (2 dospělí a 2 děti – 5 a 13 let) jsme byli konkrétně ubytováni v domečku LUX+ a byli jsem hrozně spokojeni. Všechno bylo nové, voňavé a dokonale čisté. Měli jsme soukromí, zastřešenou terásku s malou zahrádkou obehnanou tújemi. Okna v domečku a jeho stěny jsou odhlučněné, takže byl uvnitř krásný klid a odpočinuli jsme si.

Atrakce v Soleo Family Resort

Tak se pojďme podívat, jaké možnosti zábavy Soleo Family Resort nabízí. A není to jen zábava pro děti, zapojit se do her mohou samozřejmě i rodiče. Navíc kromě minigolfu, půjčovny kol a lanového parku je všechno v ceně vašeho pobytu, takže se můžete všech výhod užívat bez jakéhokoliv omezení.

Vodní zábava

Soleo Family Resort leží sice kousek od pláže, ale bazén je prostě bazén. A tady samozřejmě nechybí. Najdeme jej v samém srdci areálu. Je dostatečně velký, obsahuje zábavné vodní prvky a ani nechybí tady ani brouzdaliště pro nejmenší. Navíc je tady myšleno i na komfort rodičů. Ti si mohou na chvíli odpočinout ve vířivkách.

Dětská hřiště

Prolézačky, klouzačky, pískoviště, které dítě by je nemilovalo, a Soleo Family Resortu najdete hned 3 dětská hřiště. Dvě menší, jedno určené pro mladší a druhé pro starší děti v centru resortu. Třetí největší a nejbarevnější hřiště určené všem se pak nachází poblíž Opičí dráhy (Małpi Gaj). Takže stačí vyjít jen před váš pronajatý domeček a vaše dítě může začít řádit rovnou řádit.

Opičí dráha

Prolézání vypolstrovanou překážkovou dráhou, sklouznutí se přímo do kuličkového bazénu nebo útěk do vnitra síťovaného bludiště před svými rodiči, to prostě děti milují. Můj mladší syn tady klidně dokázal trávit hodiny. Právě tady si děti najdou nejvíce kamarádů. Celá tato část je navíc krytá, takže slunce, déšť ani vítr nevadí.

Dětská herna

Máte ještě malinkého prcka, kterého se bojíte vypustit mezi starší děti? Nebo vás zrovna zasáhla jedna z letních přeháněk a hledáte s dětmi nějakou klidnější zábavu? Krytá dětská herna je pro vás ideálním místem. Najdete tady hračky, knížky, stavebnice, chodítka a hrazdičky pro nejmenší i interaktivní tablety. Navíc je ve větší části místnosti koberec, takže se tady děti mohou válet po zemi, co jen je jim libo.

Krytý herní prostor – Kids Arena

Další kryté místo tohoto rezortu. Odehrávají se tady často animační hry i různá představení. Jinak tady najdete zábavu hlavně pro starší děti – stůl na fotbálek nebo pin pong, výtvarný koutek, deskové hry nebo si tady můžete půjčit sportovní vybavení. Nám se poštěstilo a zažili jsme v Kids Areně vystoupení kouzelníka.

Sportoviště

Milujete basket, chcete si na chvilku zapinkat badminton nebo zakopat si s do branky? Pro tyto účely je ideální místní sportoviště. Má pogumovaný povrch, takže hry v něm neruší ostatní hosty. Navíc je kolem síť, takže nebudete své míčky honit nikde po areálu a ani nehrozí, že by váš zbloudilý balón nedej bože někomu nebo něčemu ublížil.

Gaming room

Tady toto místo je doslova pojistka na dnešní starší děti, které už prostě nezaujme vůbec nic. Gaming room je totiž prostor, trošku bokem položený, kde se nachází obrazovky a televizní hry. Ano, dovolená je o ničem jiném, než vysedávání u monitoru, ale když není zbytí, tak je tady i s takovými případy počítáno.

Nápadité animace

Každý den od rána do večera v celém rezortu probíhají animace. Jsou zaměřené různými směry a každý den se mění jejich téma. Objevují se různé výtvarné kroužky, sportovní hry a zábavy typu honba za pokladem. Do animací patří i taneční zábavy a divadelní či artistická představení.

A že neumíte polsky? To vůbec nevadí! Zdejší animátoři jsou úžasní a mají snahu se s vámi (vašimi dětmi) domluvit jakkoliv. Když můj syn se třeba odhodlal jít na svou první animaci sám, děti zkoušeli střílet (z luku a Nerf pistole). Po hodině se nevracel a přišel až po dvou a půl hodinách. Tak se bavil, že si pak s dětma (a animátorem) ještě zahráli na schovku a pak různé deskovky. Byl mezi nimi jediný čech, zbytek byli poláci a němci. Když jsem se ho ptala, jak spolu mluvili, takže řekl, že normálně, prostě se nějak domluvili.

Půjčovna kol

Pobřeží Baltu je rovinaté a doslova protkané cyklostezkami. Jedna z nich dokonce vede přímo před branami rezortu. Pokud jste milovníci tohoto způsobu sportování a nechce sebou tahat kola vlastní, můžete si je tady za poplatek půjčit. A nebyly bychom v rodinném resortu, kdyby v nabídce neměli i dětská dola, cyklo sedačky a cyklo vozíky pro jízdu s těmi nejmenšími.

Mini Golf

Máte rádi minigolf? Tak to určitě uvítáte zdejší krásné 9-jamkové hřiště na téma pohádky Hledá se Nemo. My se při hře dost pobavili. Minigolf je za poplatek.

Lanový park

Lanových parků v posledních letech neskutečně přibylo. Ale není se čemu divit. Jsou totiž hrozně oblíbené u dětí a kolikrát i u dospělých. Lození do korun stromů jsme v dětství zkoušeli všichni a lanový park je aktuálně asi na nejbezpečnější alternativa jak tuto zábavu dopřát i svým dětem. Proto pro ty, kteří se chtějí otestovat a vyzkoušet své schopnosti v této disciplíně, najdou lanový park v lesíku přímo naproti vstupu do Soleo Family Resortu. Je zde několik tras různé délky a stupně obtížnosti a vstup sem je za poplatek.

NOVINKY pro rok 2024

Pro sezónu 2024 připravili v Soleo Family Resort pro své hosty další překvapení

  • Nafukovací hřiště se skluzavkami, bludištěm a překážkovými drahami!
  • Simulátor Golfu vhodný pro celou rodinu

Gastronomie

Doposud jsem se v tomto článku nezmínila o jídle. Ale to neznamená, že v Soleo Family Resort není žádná možnost se najíst. Ano, veškeré domečky v letovisku mají vybyvený kuchyňský kout, ale když se vám prostě projednou nebude chtít vařit, tak nemusíte chodit daleko. Hned vedle recepce (přístupné z venčí) jsou hned tři spolu sousedící zařízení.

Restaurace

CIAO Pizza – pizzérie, bistro i snídaňový servis v jednom. Máte chuť na pizzu, těstoviny nebo něco z grillu? Zavítejte sem! A pokud se vám nechce v restauraci vysedávat, objednejte si a nechte si jídlo přinést až do domečku. A to zdarma. My tuto službu využili hned první den. Cesta na sever k Baltskému moři byla dlouhá a únavná, proto jsme si hned večer po příjezdu objednali zdejší výborné pizzy i s donáškou.

Další zajímavou službou, které CIAO Pizza nabízí jsou snídaně. Jsou výborné, bohaté a cenově přijatelné. Navíc máte možnost si je v případě týdenního pobytu i předplatit (třeba s donáškou), ale hlavně s 20% slevou.

Speciální dětské menu a s širokým výběrem už pak asi ani není třeba zmiňovat.

Zmrzlinárna

CIAO Gelato – je prostor, která vás děti nenechají minout. Nabízí tady totiž výborné zmrzliny vlastní výroby. Můžete si tady vybrat z široké nabídky příchutí kopečkové zmrzliny, dát si točenou z automatu nebo si objednat rovnou celý pohár či vafle a nechat si je ozdobit dle aktuální chuti.

Koktejl bar

La Playa Cocktailbar – je jeden ze sousedů pizzérie. Nabízí osvěžující nápadité drinky jak na bázi alkoholu tak na bázi ovoce. A jak jinak, je i tady myšleno na děti. Mohou si dát nějaký ten drink s vámi. Třeba taková „Tlapková patrola v akci“ nebo „Shrekův elixír“ jim určitě budou chutnat.

Cena za dovolenou v Soleo Family Resort

Už v průběhu našeho pobytu v Soleo Family Resortu mi přišlo několik dotazů na cenu. Bohužel vám konkrétní cenu říct nemůžu a to z jednoho prostého důvodu. Ceny se stejně jako u všech jiných dovolenkových zařízení mění. Cena se odvíjí od velikosti domečku, od období kdy se chystáte přijet nebo taky od délky vašeho pobytu. Přesnou cenu si pak můžete nakalkulovat tady >>.

Ale co vám k ceně můžu poradit, je jak trošku ušetřit. Soleo Family Resort vypisuje často různé akce – slevy, bonusy zdarma a podobně. Stejně tak se dá ušetřit pokud si svůj bobyt rezervujete hodně dopředu, tzv. First Minute, případně pokud jste akční a časově nezávislí, pak Last Minute. Všechny vypsané akce resortem najdete na jejich webových stránkách pod heslem „Oferty Specialne“. Nebo je sledujte na jejich Instagramu nebo Facebooku, kde jsou tyto a další nabídky také zveřejňovány.

Další tipy a postřehy

Je tady ještě pár věcí, které musím o resortu zmínit a které mě prostě nadchli.

Bezpečnost a monitoring

Je asi samozřejmostí, že resortu plný dětí je oplocený a vstupy do něj jsou hlídané. Ale neskutečnou vychytávkou tady je monitoring veřejných prostor. Veškeré hřiště, herny, bazén, cokoliv kde by se mohli aktuálně vaše děti nacházet, tak je pod kamerovým systémem. A vy navíc k němu máte přístup! Stačí si jen ve svém domečku zapnout televizi a proklikat se interními kanály. Takže když necháte jít své dítě bez vás na prolézačky nebo některou z animací, můžete s klidem kontrolovat, jestli tam opravdu je.

Kids Friendly maličkosti

V Soleo Family Resort najdete i maličkosti, které běžně v hotelech neočekáváte, že budou. Ať už je to kompletně bezbariérový prostor, po kterém můžete jezdit s kočárkem, nebo dětské stupátka v koupelnách či pogumovaná prostěradla v postelých pro případ noční nehody. A je tady množství dalších věcí, které vám tady půjčí na požádání – krmící židlička, nočník (nebo dětské prkénko na wc), dětské nádobí, zábranu na dětskou postel a třeba i celou dětskou postýlku.

Nebojte se jazykové bariéry

Máte strach z toho, že nerozumíte polsky? Zkuste to německy, anglicky, česky nebo rukama nohama. Nejen, že je polština podobná češtině, takže určitě leccos pochytíte, ale poláci jsou milý národ, který má snahu se s vámi dorozumět jakkoliv. Navíc při cestách do Chorvatska k moři taky asi nikdo nepoužívá chorvatštinu a dovolená u Baltu je vlastně ten stejný případ.

A nakonec …

Pokud hledáte místo, kde strávit letní dovolenou s dětmi u Baltského moře, se Soleo Family Resortem neuděláte chybu. Naopak. Děti vás za to budou milovat a vy a váš partner si konečně budete moci dovolené odpočinout i na rodinné dovolené.

My resort navštívili mimo hlavní sezónu. Dokonce jsme chytili snad nejstudenější týden toho období. Bylo modro, ale chladněji. V moři jsme se nekoupali (někteří odvážlivci ano, včetně dětí), přesto jsme si pobyt tady tak užili, že děti nechtěli domů. Mladší syn dokonce při odjezdu plakal, že chce jít zase do balónků za dětmi. A děti jsou ti nejlepší testeři.

Kde Soleo Family Resort najít?

Soleo Family Resort Rewal
Władysława Łokietka 42, 72-344 Rewal, Polsko
https://soleo-resort.pl
# Facebook
# Instagram

The post Soleo Family Resort – rodinná dovolená u Baltského moře appeared first on Vlk na cestách.This post first appeared on Vlk Na Cestách, please read the originial post: here

Share the post

Soleo Family Resort – rodinná dovolená u Baltského moře

×

Subscribe to Vlk Na Cestách

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×