Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

KARPACZ – GDZIE NOCOWAĆ W KARKONOSZACH? JAKIE ATRAKCJE TURYSTYCZNE CZEKAJĄ W KARPACZU? CO ROBIĆ W KAPRACZU GDY PADA DESZCZ?

Podróże z dziećmi po Polsce, Azji Środkowo-Wschodniej, Europie i Stanach Zjednoczonych. Dziecko w górach. Aktywne rodzicielstwo.

Zobacz gdzie najlepiej nocować w Karpaczu. Jakie atrakcje czekają na Ciebie w Karkonoszach. Z naszym wpisem łatwiej będzie Ci zaplanować wycieczkę do tej części Polski.

Tekst powstał przy współpracy z portalem do rezerwacji noclegów noclegi.pl. Każdy, kto zarezerwuje nocleg na portalu noclegi.pl i zapłaci Bonem Turystycznym online, otrzyma dodatkowe 30 zł na swój wyjazd. >> Zobacz szczegóły

KARPACZ – ODPOWIEDŹ NA PYTANIE GDZIE NOCOWAĆ W KARKONOSZACH!

Marzysz o wycieczce w Karkonosze, ale zastanawiasz się gdzie nocować? Zależy Ci na tym, by miasteczko miało bogatą bazę gastronomiczną, atrakcje na wypadek niepogody i bezpośrednie wyjścia na szlak? Karpacz – to odpowiedź na te potrzeby!

W przeprowadzanym wspólnie z Dolnośląską Organizacją Turystyczną badaniu turystów odwiedzających Dolny Śląsk w 2020 roku Karpacz był najczęściej wymienianym miastem w kategorii zachwytów turystycznych. Nic dziwnego. Miasto zachwyca położeniem u stóp najwyższego szczytu Karkonoszy, a także przepięknymi widokami na główny grzbiet, Kotlinę Jeleniogórską i Rudawy Janowickie. W samym miasteczku można znaleźć wiele interesujących miejsc na spacery oraz atrakcji dla dzieci i dorosłych.

Poniżej prezentujemy zestawienie większości atrakcji w samym Karpaczu bez konieczności dojazdu samochodem do innych miejscowości (nie chcę pisać, że wszystkich, bo mogło nam coś umknąć, albo jeszcze tam nie byliśmy).

Zbierajsie.pl to blog o podróżach z dziećmi, więc na niektóre miejsca patrzę przez pryzmat dzieci. Przy każdej atrakcji zaznaczam, czy moim zdaniem to dobre miejsce na wyjście z dziećmi oraz jaki wiek będzie odpowiedni. Dodatkowo, trzema gwiazdkami zaznaczyłam 7 miejsc, których moim zdaniem nie można ominąć (niezależnie czy ktoś podróżuje z dziećmi czy bez), a trzema „buźkami dzieci” miejsca, które nasze córki (3 i 5) lubią najbardziej. Choć wiadomo jest to rzecz bardzo subiektywna i Twój wybór może być inny.

Atrakcje posegregowane są na kilka kategorii:

  • Muzea i miejsca związane z historią i regionem
  • Inne muzea i atrakcje pod dachem
  • Zabawa w Karpaczu i sport
  • Miejsca na świeżym powietrzu, które warto zobaczyć
  • Łatwe szlaki z Karpacza

Na końcu wpisu znajdziesz mapę z zaznaczonymi wszystkimi miejscami.

KARPACZ ATRAKCJE, CO ROBIĆ W KARPACZU?

  1. KARPACZ: MUZEA, MIEJSCA ZWIĄZANE Z HISTORIĄ I REGIONEM

    • Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu

Jeśli chcesz zapoznać się z historią miasta oraz regionu, to odpowiednie miejsce. Muzeum mieści się w zabytkowym budynku przysłupowym i prezentuje ekspozycje pokazującą rozwój osadnictwa, turystyki i sportu w  Karkonoszach.

Muzeum nie jest duże i jego zobaczenie nie zajmie Ci wiele czasu. Ekspozycje przygotowane są raczej w tradycyjnymi stylu więc dzieci mogą się tu odrobinę nudzić jeśli są przyzwyczajone do interaktywnych wystaw.

Jeśli jednak odpowiednio zaanimujesz wycieczkę to na pewno spodoba im się historia pierwszych zielarzy, poszukiwaczy skarbu, czy turystów wnoszonych na szczyt lektykami. Na miejscu można zobaczyć taką lektykę, a także sanki, czy zabytkowe narty.

Dla kogo? Raczej dla dorosłych, choć przy odpowiedniej animacji możesz zainteresować ekspozycjami także dzieci (nawet maluszki). Tuż obok mieści się fajny plac zabaw.
Gdzie jest Muzeum Sportu? Ul. Kopernika 2, Karpacz
Godziny otwarcia oraz cennik najlepiej sprawdzić bezpośrednio na stronie: muzeumsportu.org


  • Multimedialna ekspozycja „Karkonoskie Tajemnice”

Na przeciwległym końcu karpackiego deptaka, tuż obok parku, stoi olbrzymia rzeźba Ducha Gór. Tak właśnie wyobrażano sobie pierwszego władcę Karkonoszy. Liczyrzepa dziś strzeże bogactwa Gór Olbrzymich, a także wejścia na multimedialną ekspozycję, która zwyciężyła w konkursie National Geographic „7 Nowych Cudów Polski”.

Wystawa prezentuje legendarny i historyczny świat Karkonoszy. Masz możliwość poznać tu przekazy ludowe o samym Duchu Gór oraz legendy o zielarzach i poszukiwaczach minerałów – Walonów. Wystawa jest interaktywna, wykorzystuje współczesne technologie i z pewnością zaintryguje i zaciekawi do dalszych poszukiwań (już w książkach) historii Karkonoszy.

Dla kogo? Byliśmy tu z niespełna dwulatką, która wystraszyła się atmosfery tego miejsca. Jest to atrakcja raczej dla dorosłych i starszych dzieci, które nie mają problemu z przebywaniem w ciemnych pomieszczeniach. Dla naszej córki było zbyt straszno choć z pewnością tu wrócimy niebawem. Zobacz! Co pisaliśmy o tym miejscu trzy lata temu?
Gdzie jest Multimedialna Ekspozycja „Karkonoskie Tajemnice”? Ul. Mickiewicza 1a, Karpacz
Godziny otwarcia oraz cennik najlepiej sprawdzić bezpośrednio na stronie: karkonoskietajemnice.pl


  • Multimedialne Muzeum Karkonoszy

Naszym zdaniem to obowiązkowy punkt podczas zwiedzania Karkonoszy. Za sprawą wehikułu WszechCzasu masz szansę wyruszyć w podróż przez miliony lat dziejów Karkonoszy.

Na miejscu czeka na Ciebie 9 multimedialnych sal z prelekcjami na temat różnych etapów rozwoju Karkonoszy. Dowiesz się m.in. skąd nazwa „Góry Olbrzymie” i czym były PraKarkonosze. Po wystawie oprowadzą Cię wirtualni przewodnicy. Na uwagę zasługuje także olbrzymia multimedialna makieta Karkonoszy, którą musisz zobaczyć przed wyjściem na szlak.

– jeden z naszych faworytów w Karpaczu

Dla kogo? Dla dorosłych i dzieci w każdym wieku. Choć te malutkie mogą się tu odrobinę nudzić dlatego konieczna będzie odpowiednia animacja rodziców. Nasze bawiły się świetnie szukając kolejnych przejść, próbując złapać pterodaktyla i podziwiając gwiazdy w Karkonoszach. Zobacz co pisaliśmy o tym miejscu dwa lata temu, kiedy nasza córki miały 3,5 i 1,5 rok.
Gdzie jest Multimedialne Muzeum Karkonoszy? Ul. Karkonoska 5, Karpacz
Godziny otwarcia oraz cennik najlepiej sprawdzić bezpośrednio na stronie: muzeumkarkonoszy.pl


  • Historyczny Park Miniatur

Tak naprawdę żeby zobaczyć wszystkie najważniejsze punkty w mieście i Karkonoszach, nie musisz daleko chodzić. Wystarczy, że przyjdziesz na deptak do ogrodu Hotelu Rezydencja. Mieści się tu bowiem Historyczny Park Miniatur, w którym można zobaczyć zarówno istniejące, jak nieistniejące już obiekty takie jak Schronisko ks. Henryka, które stało niegdyś na dzisiejszej Polanie w Karkonoszach.

Dla kogo? Dla każdego:)
Gdzie jest Historyczny Park Miniatur? Ul. Parkowa 6, Karpacz
Godziny otwarcia oraz cennik najlepiej sprawdzić bezpośrednio na stronie: hotelrezydencja.pl


  • Wystawa historia narciarstwa zjazdowego w Karpaczu

Zapalonych narciarzy i miłośników historii z pewnością zainteresuje prywatne muzeum pamiątek związanych z narciarstwem. Znajdują się tu narty, ekwipunek, odznaki wydane przez Karpacki Związek Narciarski, czy rekonstrukcja warsztatu stolarskiego do produkcji nart.

Dla kogo? Dla pasjonatów narciarstwa i historii.
Gdzie jest Wystawa historii narciarstwa zjazdowego w Karpaczu? Ul. Konstytucji 3 Maja 53a, Karpacz (tuż przy Kolorowej)
Godziny otwarcia oraz cennik najlepiej sprawdzić bezpośrednio na stronie: parkbajek.pl


  • Centrum Informacyjne Karkonoskiego Parku Narodowego

Budynek Centrum Informacji Karkonoskiego Parku Narodowego mieści się tuż przy zielonym szlaku, którym z jednej strony dotrzesz do Wilczej Poręby, Budnik i na Tabaczaną Ścieżkę, a z drugiej, przez biały Jar, na Polanę i nad Kocioł Wielkiego Stawu. To zabytkowy budynek o typowo karkonoskiej architekturze.

W środku czeka ekspozycja geologiczno-geomorfologiczna, a na zewnątrz Ogród Ziół Karkonoskich i Domek Laboranta. Można zobaczyć model dotykowy Karkonoszy wschodnich, kolekcję minerałów oraz obejrzeć kilka filmów na temat Karkonoskiego Parku Narodowego oraz dowiedzieć się więcej na temat szlaków oraz ochrony przyrody.

Dla kogo? Dla każdego. Moim zdaniem nie ma sensu przychodzić tu specjalnie, ale jeśli będziecie wędrować tym szlakiem to warto tu zajrzeć a już na pewno podziwiać budynek z zewnątrz.
Gdzie jest Centrum Informacyjne KPN? Ul. Leśna 9, Karpacz
Wstęp wolny. Godziny otwarcia najlepiej sprawdzić bezpośrednio na stronie: kpnmab.pl


  1. ZABYTKI W KARPACZU

    • Świątynia Wang

Mimo że norweska świątynia ewangelicka nijak ma się do historii i kultury Karkonoszy dziś stanowi jeden z symboli Karpacza.

W tym miejscu pojawił się dopiero w XIX wieku zabytek pochodzi z XII wieku i w Góry Olbrzymie przyjechał z dalekiej północy. Wszystko za sprawą hrabiny Fryderyki von Reden z Bukowca, która przekonała króla pruskiego Fryderyka Wilhelma IV, aby zakupiony wcześniej drewniany kościółek z norweskiej miejscowości Vang stanął właśnie u stóp Karkonoszy, a nie jak wcześniej planowano, na Wyspie Pawiej w Berlinie.

Tym samym w Karpaczu znajduje się obiekt szczególny, który koniecznie trzeba odwiedzić. Został zbudowany jako jeden z tysiąca norweskich kościołów klepkowych bez użycia gwoździ. Do dziś przetrwało zaledwie kilkadziesiąt, a świątynia Wang uznawana jest za najstarszą drewnianą świątynię w Polsce. W porównaniu z pierwotną, świątynia Wang w Karpaczu zyskał kamienną wieżę, która chroni ją przed mroźnymi wiatrami z Karkonoszy.

– jeden z naszych faworytów w Karpaczu

Dla kogo? Dla dorosłych i starszych dzieci – o tyle ile z dziećmi można zobaczyć świątynie z zewnątrz to do zwiedzania wnętrza z przewodnikiem nie poszliśmy z dziećmi. W środku jest mało miejsca, jest dość ciasno, a nasze dziewczynki są dość żywe i niekoniecznie zainteresowane tym co mówi przewodnik większej grupie (nie chcieliśmy przeszkadzać innym). Mimo to polecam by zajrzeć do środka bez dzieci. Przewodnicy opowiedzą o historii świątyni, a także symbolach i architekturze samego budynku – ja słuchałam z ogromną ciekawością.
Gdzie jest Świątynia Wang? Ul. Na Śnieżkę 8, Karpacz
Godziny otwarcia oraz cennik najlepiej sprawdzić bezpośrednio na stronie: wang.com.pl

Świątynia Wang, to częsty początek tras w Karkonosze. Tuż obok znajduje się wiele parkingów, a przy świątyni biegnie niebieski szlak „Na Śnieżkę”, którym możemy dotrzeć do Schroniska Samotnia, Schroniska Strzecha Akademicka, Domu Śląskiego, aż na Śnieżkę. To najłagodniejsza trasa na szczyt Karkonoszy.

Zobacz! Szlak do Świątyni Wang z dziećmi

  • Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa i Via Sacra

Wybierając się na spacer deptakiem w Karpaczu na pewno go zauważysz. Stoi vis-a-vis parku z Lipą Sądową i fontannami, a także nieopodal Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu. Na dobre wrósł w krajobraz miasta. Pochodzi z początku XX wieku. W środku warto zwrócić uwagę na tryptyk ołtarzowy z obrazem Jezusa, św. Józefa i św. Antoniego na tle Karkonoszy. Motyw gór został wykorzystany także na płaskorzeźbach zdobiących ambonę.

W Karpaczu wytyczono takze Świętą Drogę – Via Sacra, która rozpoczyna się właśnie przy tym kościele i prowadzi aż do Świątyni Wang. Tuż przy kościele znajduje się tablica informacyjna. Trasa prowadzi przez Karpacz tuż obok tak charakterystycznych miejsc w mieście jak Muzeum Sportu i Turystyki, deptak, Karkonoskie Tajemnice, zapora, Biały Jar.

Gdzie jest Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa? Ul. Na Śnieżkę 8, Karpacz


  1. KARPACZ: MUZEA I WYSTAWY W KARPACZU

  • Muzeum Zabawek w Karpaczu

Muzeum Zabawek w Karpaczu to miła alternatywa dla wycieczek po Karkonoszach. Warto ją zaplanować będąc w górach z dziećmi, ale nie tylko z dziećmi:) To prawdziwa gratka dla każdego, kto w swoich zbiorach miał kiedyś lalki, domki dla lalek, wozy strażackie – i piękna możliwość wycieczki w przeszłość.

Trzeba przyznać, że wiele lalek wygląda niezwykle realistycznie, choć są też dość przerażające. Na wystawie można zobaczyć lalki pochodzące z całego świata – z Japonii, Meksyku, czy Australii. Można tu zobaczyć lalki pochodzące z XVIII wieku, ale też te pochodzące z czasów PRL-u i współczesne.

Muzeum Zabawek powstało w 1995 roku z prywatnej kolekcji założyciela Pantomimy Wrocławskiej – Henryka Tomaszewskiego. Pan Henryk kupował lalki i zabawki w miejscach, w których występował. Wycieczka do Muzeum Zabawek to także możliwość zobaczenia jak zmieniają się zabawki na przestrzeni lat, ale i krajów. Warto zobaczyć jak wglądają tradycyjne japońskie lalki i czym różnią się od tych pochodzących np. z Rosji.

Początkowo jego zbioru zgromadzono w mniejszym budynku, ale od kilku lat ma do dyspozycji dawny budynek dworca w Karpaczu. Dlatego w budynku muzeum znajduje się także sala kolejnictwa – choć ta ostatnia nie jest bardzo ciekawa.

– jeden z naszych faworytów w Karpaczu

Dla kogo? Dla dzieci w każdym wieku. Maluszki będą potrzebowały animacji. Miałam trochę obawę, bo zabawki są w gablotach, że dziewczynki będą rozczarowane bo niby zabawki, a jednak nie można się bawić. Nie były. Jak zaczarowane chodziły od gabloty do gabloty. Minusem jest to, że gabloty są szklane i są dość wysoko więc trzeba dzieci podnosić (pani dała nam stołeczki, ale używając ich dziewczynki opierały się o szybę).
Gdzie jest Muzeum Zabawek? Ul. Kolejowa 3, Karpacz
Godziny otwarcia oraz cennik najlepiej sprawdzić bezpośrednio na stronie: muzeumzabawek.pl


  • Świat Kolejek Karpacz

Świat Kolejek Karpacz to dobra propozycja na atrakcje dla dzieci w Karpaczu w czasie niepogody, albo po prostu po intensywnej górskiej wycieczce. Przekraczając drzwi tej małej wystawy przenosicie się do miniaturowego świata, który swoimi detalami zachwyci zarówno małych, jak i dużych.

Warto zaznaczyć, że makieta nie jest duża. Choć spokojnie spędzicie tu kilkadziesiąt minut. Dzieci mogą grać w gry, sterować ciuchciami, dźwigiem, mostami, rzekami i tunelami, a na koniec wizyty zjechać ekstremalną kolejką górską… w świecie wirtualnej rzeczywistości (google VR).

Dla kogo? Dla dzieci w każdym wieku. Oczywiście, trzeba mieć na uwadze, że atrakcja jest dużo mniejsza niż wrocławskie Kolejkowo, ale zadowolenie z pobytu naszych córek było porównywalne w przypadku obu tych miejsc.
Gdzie jest Świat Kolejek Karpacz? Ul. Karkonoska 32, Karpacz (niedaleko Świątyni Wang)
Godziny otwarcia oraz cennik najlepiej sprawdzić bezpośrednio na stronie: swiatkolejek.pl – warto zaznaczyć, że można kupić Multibilet do Multimedialnego Muzeum Karkonoszy i Świata Kolejek


  • Prywatne Muzeum Techniki i Budowli z Klocków Lego i Muzeum Konsol Gier Video

Kolejna propozycja niby dla dzieci, ale która zachwyci także dorosłych z naszego pokolenia. Kto nie bawił się klockami Lego? Kto nie grał na konsoli? W budynku mieszczą się bowiem dwie wystawy, które łączy nic innego jak pasja właścicieli.

Kiedy zobaczyłam na wystawie na piętrze Comodore 64 i mogłam zagrać w Super Mario Bros znów poczułam się jak 9-letnia dziewczynka! Bardzo fajnym pomysłem jest postawienie stoisk z klockami do zabawy przy konsolach i komputerach. Kiedy rodzice przypominają sobie jak było w dzieciństwie dzieci mogą pobawić się klockami.

Wracając jednak do wystawy klocków lego, która mieści się na dwóch piętrach i jest to największa rodzinna atrakcja w Karpaczu. To miniaturowy świat złożony z budowli Lego zamkniętych w szklanych gablotach. Jak się dowiedzieliśmy właściciele i obsługa dbają o to to aby co jakiś czas na wystawie pojawiało się coś nowego. Możemy podziwiać tu m.in. 6-metrową makietę regionu, Chatkę Baby Jagi, Western City, Plażową Imprezę, wesołe miasteczko, wioskę górką, Piratów z Karaibów, Harrego Potera. Zwiedzając wystawę możemy wprawić kolejne ekspozycję w ruch.

Dla kogo? Dla dorosłych i dzieci. Z ręką na sercu przyznaję, że nie jestem fanką takich miejsc. Jest dla mnie tłoczno i głośno i zazwyczaj je omijam. Kiedy jednak zobaczyłam zachwyt w oczach moich córek ucieszyłam się, że tu przyszliśmy. Biegały od gabloty do gabloty jak urzeczone. A ja, choć uwielbiałam układać klocki w dzieciństwie, byłam zachwycona niemal tak samo jak one wystawą klocków na Wystawie Konsol Gier Video.
Gdzie jest Wystawa Klocków Lego w Karpaczu? Ul. Mickiewicza 11, Karpacz (wejście od ul. Konstytucji 3 Maja).
Godziny otwarcia oraz cennik najlepiej sprawdzić bezpośrednio na stronie: muzeumklockow.pl


  • Skarby Ziemi Juna

Jeśli jesteś ciekawy jak wyglądają ametysty kryształy górskie, malachity, diamenty, szafiry i złoto odwiedźcie Skarby Ziemi Juna. To wystawa znajdująca się w Restauracji Dwór Liczyrzepy. Nie liczcie jednak na interaktywne wystawy. To po prostu ekspozycja minerałów i kamieni szlachetnych, których niegdyś poszukiwali na tych ziemiach Walonowie. Niektóre okazy są imponujące i pochodzą z tak odległych miejsc jak Pakistan, Madagaskar, czy Kongo.

Dla kogo? Dla każdego kto interesuje się minerałami i kamieniami szlachetnymi. Na wystawie spędziliśmy chwilę, ale wynikała ona z potrzeb dziewczyn – zbieranie kamieni na szlaku to jedna z ich ulubionych górskich aktywności. Chcieliśmy im zatem pokazać jakich minerałów i kamieni będziemy szukać następnym razem :) Warto się wybrać będąc w okolicy.
Gdzie jest Wystawa Skarby Ziemi Juna? Ul. Obrońców Pokoju 4a, Karpacz
Godziny otwarcia najlepiej sprawdzić bezpośrednio na stronie: skarbyziemi-juna.pl (wejście bezpłatne)


  • Park Bajek

Na Wilczej Porębie, w sąsiedztwie lasu z pięknym widokiem na Skalny Stół mieści się bajkowa kraina. Tu wędrując od drewnianej chatki do chatki można przenieść się w świat baśni. Posłuchać o Królowej Śniegu, Calineczce, Pinokiu czy Śpiącej Królewnie. Chatki prezentują słuchowiska oraz jedną scenę z bajki z poruszającymi się lalkami. Każda opowieść trwa około kilku minut.

Park Bajek to przyjemna atrakcja na świeżym powietrzu dla dzieci w Karpaczu. Prócz słuchowisk na miejscu na gości czeka ciekawy plac zabaw z zacienioną piaskownicą, wodnymi przyrządami, trampoliną, karuzelą z pontonami oraz możliwością zjazdu na pontonach ze stoku.

Zobacz w pobliżu! Jak dojść na Skalny Stół z Przełęczy Okraj?

Zobacz w pobliżu! Spacer z Wilczej Poręby do Schroniska nad Łomniczką

Dla kogo? Moim zdaniem to atrakcja dla przedszkolaków. Młodsze mogą się odrobinę nudzić na bajkach, a starsze nie być już zainteresowane. Naszej 3 i 5 latce bardzo się podobało, a i my spędziliśmy tu miło 3- godziny przeczekując czas największego upału przed wyjściem na szlak.
Gdzie jest Park Bajek w Karpaczu? Ul. Wilcza 2, Karpacz
Godziny otwarcia oraz cennik najlepiej sprawdzić bezpośrednio na stronie: parkbajek.pl (park czynny sezonowo, w cenie biletu jest zjazd na pontonie)


  1. KARPACZ: SPORT I ZABAWA

  • Alpejski top Bobslejowy Alpine-Coaseter i Letni Tor Saneczkowy Cris Kolorowa

Centrum Rekreacji i Sportu Kolorowa to atrakcja wobec której nie można przejść obojętnie. Na stoku góry Pohulanka w samym centrum Karpacza znajdują się dwa tory do jazdy na sankach przez cały rok!

Alpejski Top Bobslejowy Amlpine-Coaster to ponad kilometrowe szaleństwo na sankach. W trakcie drogi prócz licznych wiraży (jeden z nich to tzw. ślimak, w którym obracam się 400 stopni) i zawrotnej prędkości 35 km/h warto zwrócić na przepiękne krajobrazy na Kotlinę Jeleniogórską.

Dla amatorów mniejszych wrażeń, ale wciąż dużych czeka jedna z najdłuższych rynien torów saneczkowych w Polsce. Zjazd sankami ma ponad kilometr drługości, 14 wiraży, 3 uskoki oraz 2 tunele. Ta atrakcja otwarta jest wyłącznie latem w przeciwieństwie do toru bobslejowego.

Tuż obok Kolorowej znajduje się Wystawa Historii Narciarstwa Zjazdowego w Karpaczu.

– jeden z naszych faworytów w Karpaczu

  Dla kogo? Dla dzieci od 3 roku życia  – byłam przekonana, że naszej trzylatce się nie spodoba, bo to dość ostrożna osóbka. Myliłam się. Była zachwycona! Osobą, która bała się najbardziej byłam ja :) Małe dzieci jeżdżą z opiekunek, dzieci powyżej 135 cm mogą samodzielnie.
Gdzie jest Kolorowa w Karpaczu? Ul. Parkowa 10, Karpacz
Godziny otwarcia oraz cennik najlepiej sprawdzić bezpośrednio na stronie: kolorowa.pl


  • Całoroczne Lodowisko syntetyczne w Karpaczu

Na terenie Karpacza znajdziesz całoroczne zadaszone lodowisko, które jest świetną alternatywą na niepogodę. Na amatorów tego sportu czeka 600m2 tafla syntetycznego lodu, która pomieści ok 100-120 łyżwiarzy. Jeśli ktoś nie chce jeździć na łyżwach może w oczekiwaniu na resztę rodziny zagrać w gry zręcznościowe: bilard, piłkarzyki, cymbergaja i darta.

Dla kogo? Dla dzieci od 3 roku życia. Nie jesteśmy zaawansowanymi łyżwiarzami, ale od tych zaawansowanych dostaliśmy opinie, że lepiej będą czuć się tu Ci, którzy nie oczekują szybkiej jazdy, zatem to idealne miejsce dla rodzin.
Gdzie jest Lodowisko w Karpaczu? Ul. Gimnazjalna 2, Karpacz
Godziny otwarcia oraz cennik najlepiej sprawdzić bezpośrednio na stronie: lodowiskokarpacz.pl 


  • Park linowy Tarzan

Inną ciekawą propozycją dla amatorów adrenaliny jest Park Linowy Karpacz. Znajduje się w sąsiedztwie lodowiska. Na gości czekają dwie trasy – trudniejsza „Skok Tarzana” i łatwiejsza „Spacer Tarzana”, a także takie atrakcje jak tyrolka, kładki i siatki pionowe.

Dla dzieci powyżej 130 cm wzrostu przygotowano trasę „Baby Tarzan”

Dla kogo? Dla dzieci powyżej 130 cm wzrostu i dla dorosłych.
Gdzie jest Park Linowy Tarzan w Karpaczu? Ul. Gimnazjalna 2, Karpacz
Godziny otwarcia oraz cennik najlepiej sprawdzić bezpośrednio na stronie: parklinowykarpacz.pl 


  • Kolej linowa na Kopę

Kolej linowa na Kopę  „Zbyszek” to możliwość skrócenia sobie drogi na Śnieżkę oraz w wyższe parte Karkonoszy, a także atrakcja sama w sobie.

Na szczyt Kopy (1378 m n.p.m.), z której na szczyt jest do przejścia 2,4 lub 3 km w zależności od wybranej trasy, dotrzesz  w zaledwie kilka minut 4-osobowym wyciągiem. Długość kolejki to 2229 metrów, a różnica poziomów wynosi 530 metrów.

Do 2017 roku na tej trasie jeździł zabytkowy jednoosobowy wyciąg „Zbyszko”. jeden z niewielu takich wyciągów w Polsce.

Jeśli jedziesz wyciągiem koniecznie zwróć uwagę na położony tuż obok Dziki Wodospad.

– jeden z naszych faworytów w Karpaczu

Dla kogo? Dla każdego. Zawsze polecam by młodsze dzieci wozić na wyciągu w nosidle – dla własnego świętego spokoju. Wyciągiem można podróżować także z psem.
Gdzie jest Dolna Stacja Wyciągu



This post first appeared on Travel With Kids, please read the originial post: here

Share the post

KARPACZ – GDZIE NOCOWAĆ W KARKONOSZACH? JAKIE ATRAKCJE TURYSTYCZNE CZEKAJĄ W KARPACZU? CO ROBIĆ W KAPRACZU GDY PADA DESZCZ?

×

Subscribe to Travel With Kids

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×