Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Me këtë recetë i thoni jo kancerit

Ka shumë mjekë të njohur popullorë për shërimin natyral, e me këtë rast një prej tyre ka vendosur një recetë shumë efektive ta ndajë me të gjithë neve, që ka të bëjë me pastrimin radikal të zorrëve.

Sipas fjalëve të mjekut popullor, receta është aq e fuqishme dhe kaq mirë largon helmet nga trupi, saqë me konsumimin të rregullt mund të parandalohet madje edhe kanceri. Shkaku i grumbullimit të helmeve në zorrë, në trup edhe zhvillohen sëmundjet malinje.

Përbërësit: 500 gr karota, 500 gr panxhar, 1 grusht kajsi të thata, 1 grusht rrush të thatë dhe 1 lugë mjaltë

Përgatitja: Perimet i copëtoni mirë dhe i lini në një enë. Derdhni ujin e vluar kështu që uji të jetë dy gisht sipër perimeve. Shtoni nga një grusht kajsi të thata dhe rrush të thatë. Enën e vendosni në zjarr dhe lini të vlojë uji. Porsa të vlojë, e hiqni nga zjarri. Kur të ftohet paksa, shtoni mjaltin dhe lini të mbuluar për 12 orë. Lëngun e pini e pjesën tjetër mund ta përdorni në përgatitjen e gjelbrave. Pini nga gjysmë gote, tri herë në ditë para shujtave.This post first appeared on Lajmi Fundit Nga Shqiperia| Lajme Nga Futbolli| Lajmet Shqip Nga Kosova, please read the originial post: here

Share the post

Me këtë recetë i thoni jo kancerit

×

Subscribe to Lajmi Fundit Nga Shqiperia| Lajme Nga Futbolli| Lajmet Shqip Nga Kosova

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×