Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Да си вкараш 3 автогола за 7 минути

“Футболът е непредвидима игра” – клише, което коментаторите изричат често. Но в него се крие огромна доза истина, потвърдена с десетки примери.

През 2022 г. феновете на футбола станаха свидетели на комична ситуация, в която Мейкайла Мур записа перфектен хеттрик… от автоголове. Бранителката на Нова Зеландия се отчете с попадения в собствената врата с глава, ляв и десен крак, а отборът ѝ загуби с катастрофалното 0:5 от САЩ.

В мъжкия футбол също се е стигало до подобен сценарий, дори на най-високо ниво. Годината е 2003, когато Съндърланд си отбелязва 3 автогола на “Стейдиъм ъф Лайт” и губи с 1:3 от Чарлтън в мач от Висшата лига на Англия.

През сезона “черните котки” са непостоянни, печелят само 4 мача и акумулират скромния актив от 19 пункта. Естествено, това постижение ги класира на последната 20-а позиция и ги изхвърля от английския елит.

Изпадането от Премиър лийг е срамна страница в историята на клуба, но самата кампания предлага още неприятни моменти на привържениците.

В 26-ия кръг на шампионата, провел се на 1 февруари 2003 г., Съндърланд инкасира поражение с 3:1. И четирите гола са дело на футболисти на “червено-белите”…

Резултатът е открит в 24-ата минута. След центриране от ъглов удар се стига до разбъркване в наказателното поле, а там “най-съобразителен” се оказва Стивън Райт. Бранителят на Съндърланд си отбелязва автогол и дава предимство на “Адикс”.

Само 4 минути по-късно Майкъл Проктър покачва преднината на Чарлтън. Удар на противников футболист е спасен от стража, но нападателят на Съндърланд неволно изстрелва топката във вратата си и прави резултата 0:2.

Хеттрикът от автоголове е оформен в 31-вата минута, когато Проктър “се разписва” отново. Центриране от корнер достига до нападателя на домакините, който този път матира Томас Сьоренсен след удар с глава.

В 80-ата минута Кевин Филипс се превръща в единствения футболист в мача, който уцелва правилната врата. Офанзивният играч се разписва от дузпа и оформя крайния резултат 1:3.

Интересен факт от сезон 2002/2003 е, че Съндърланд губи последните си 15 двубоя. Единствената точка през втория дял на шампионата е спечелена на 11 януари при домакинството на Блекбърн Роувърс.

Хеттрикът от автоголове, който регистрира съставът от Североизточна Англия, попада в топ 3 на най-бързите в историята на Висшата лига.

Най-доброто постижение към днешна дата се държи от Садио Мане, който реализира три гола за 2 минути и 56 секунди при победата на Саутхямптън срещу Астън Вила с 6:1. Преди това рекордът бе записан на името на Роби Фаулър, разписал се 3 пъти във вратата на Арсенал за 4 минути и 33 секунди.

The post Да си вкараш 3 автогола за 7 минути appeared first on Football Life.