Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

NASCAR: Larson nyert Vegasban és ott van a bajnoki döntőben!

A vasárnapi, Las Vegas Motor Speedwayen rendezett South Point 400 nyújtotta az első esélyt arra, hogy a még meccsben lévő nyolc pilóta közül valaki egyből kvalifikálja magát a NASCAR Cup Series bajnoki döntőjébe.

Kyle Larson pedig tökéletesen élt is a lehetőséggel és mindkét szakaszt behúzva, a futam 267 köréből összesen 133-at az élen töltve megszerezte idei negyedik (a pontozás nélküli All-Start is beleszámítva ötödik) győzelmét.

Ezzel karrierje során másodszor lett tagja a rájátszás négyfős, Phoenix Racewayen rendezendő fináléjának.

A bravúrt ezt megelőzően 2021-ben hajtotta végre, amikor sikerült is a bajnoknak járó kupával távoznia az egymérföldes oválról.

Larson diadala azonban egyáltalán nem volt olyan sima, mint amilyenek a puszta statisztikák alapján tűnik.

A második szakasz során egy óvatlan pillanatban eltalálta a falat. Elképesztő mentésének is köszönhetően az autójában nem keletkezett komolyabb kár, de a lendületvesztés miatt több pozíciót visszaesett.

A kaliforniai pilóta szurkolói azután sem lehettek nyugodtak, hogy kedvencük újra átvette a vezetést.

A hajrában ugyanis hatalmas elszántsággal üldözte őt Christopher Bell, az utolsó körbe érve pedig már minden esélye megvolt arra, hogy elkapja a Hendrick Motorsports 5-ös Chevyjét.

Végül azonban nem járt sikerrel és a kockás zászló alatt Larson 0.082 másodpercet vert rá.

A Joe Gibbs Racing versenyzője érthetően el volt kendőve a leintés után, hiszen nem csak egy potenciális győzelmet bukott el, de a playoffban is kieső helyen áll, 2 egység mínuszban a továbbjutó vonal alatt.

Mindeközben Larson élete egyik legjobb hetét tudhatta maga mögött, lévén kedden megnyerte saját sprint car szériája, a High Limit bajnoki címét, csütörtökön a McLarennel teljesítette az Indianapolis 500-on való részvételéhez szükséges Rookie Orientation Programot, vasárnap pedig ugyebár jegyet váltott a Cup playoff-döntőjébe.

A Las Vegas-i futam top 5 pilótájának sorrendjét a rájátszásból már egyaránt kiesett Kyle Busch, Brad Keselowski és Ross Chastain tette teljessé.

Hendrickékre visszatérve, a patinás csapatnak meglehetősen felemás napja volt.

A még szintén playoffban lévő William Byront hetedikként intették le.

Ryan Blaney utólagos kizárása miatt viszont felugrott hatodiknak, a playoff-összetettben pedig jelenleg a másodikként jegyzik.