Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Az előttünk álló napokban sem maradnak kedvenceik nélkül a Nascar rajongói.

Július 11-én, immár 44. alkalommal kerül megrendezésre a late modelek ikonikus Slinger Nationals-e, a nevezési listán olyan ismert pilótákkal, mint Erik Jones, Matt Kenseth, Derek Kraus, Ty Majeski, Chase Elliott és a Cup legutóbbi, atlantai futamának győztese – egyben az összetett pontverseny éllovasa -, William Byron.

Két állammal arrébb, az ohiói Eldora Speedwayen pedig Kyle Larson fog 12-én és 13-án megküzdeni a sprint car szakág legjobbjaival, méghozzá igencsak vonzó díjazás mellett.

A Tony Stewart tulajdonában lévő pályán rendezendő The Eldora Millionon 1.4 millió dollárt osztanak szét a mezőny tagjai között, amiből 1.002.023 millió landol a győztesnél.

Összehasonlításként a NASCAR Cup bajnokságon kívüli all-star viadalának – amit Larson már háromszor behúzott – fődíja kereken 1 millió.

„Rendkívül izgatottak vagyunk mindannyian Eldorán, hogy mi bonyolíthatjuk le a valaha volt legelső, millió dolláros sprint car futamot” – idézi Stewartot a létesítmény hivatalos sajtóközleménye.

„A szakág legjobbjai fognak egymásnak feszülni és elképesztő lesz nézni, miként harcolnak majd a legutolsó körökben, kerék a kerék ellen az első helyért, ami több, mint egymilliót ér.”

A félmérföldes ohiói oválon eddig két alkalommal honorálták ilyen magas összeggel a győztest, de ezek late modelek számára voltak kiírva.

Larson egy nappal korábban, kedden a World of Outlawsban melegít be az Attica Speedwayen.

A Million után pedig marad még Eldorán, hogy újra próbára tegye magát a WoO ászai között.

Hétvégén pedig jön a Cup következő fordulója a New Hampshire Motor Speedwayen.

Katt ide és kövesd az USAracinget a Google Newsban is!

The post Hétköznap sem lassítanak a NASCAR sztárjai: Larson 1 millió dollárért versenyez, Byron és Elliott újra late modelben appeared first on .

This post first appeared on USAracing - Motorsports Site, please read the originial post: here