Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

NASCAR: Blaneynek maga Penske tiltotta meg, hogy győzzön Phoenixen?

A NASCAR Cup múlt vasárnapi, Phoenix Racewayen rendezett szezonzáróját követően a másodikként célba ért Ryan Blaney szemmel láthatóan dühösen szállt ki 12-es Fordjából.

Az ohiói pilóta ráadásul a versenyt követő NBC-interjúja során is tőle meglehetősen karakteridegen módon viselkedett.

“Az, hogy nem nyertem… Nyilvánvalóan” – válaszolta a riporter, Dave Burns azon kérdésére, hogy miért ennyire mérges.

“Hülye kérdés. A Menard’s Ford egész nap nagyszerű volt, csak épp az utolsó restartnál nem tudtam az élre állni és bárkit is megelőzni.”

A 312 körös versenyből Blaney 109-et töltött az élen, a befutó pillanatában viszont 0.3 másodperces hátrányban ért célba Team Penske-s csapattársa, a bajnoki címet is behúzott Joey Logano mögött.

Burns nem engedte el a dolgot és kerek-perec rákérdezett:

“Győztes autód volt, de szándékosan nem előzted meg a csapattársad?”

Ekkor Blaney csak annyit reagált:

“Győzelemre képes autóm volt, de nem tudtam őt elkapni.”

Az ohiói pilóta ezután nemes egyszerűséggel elsétált.

A rajongók körben rögtön felmerült, hogy a Team Penske vajon direkt megtiltotta-e neki Logano előzését. Ebben az esetben fokozottan érthető lett volna Blaney már-már Kyle Buscht idéző viselkedése.

Kollégája akkor is bajnok lett volna, ha másodikként ér célba, ő viszon legalább nyer egy futamot. Így viszont 2016 óta először zárt egy szezont győzelem nélkül.

A konteókat mindenesetre alátámasztják Roger Penske-nek és a Ford igazgatójának, Mark Rushbrooknak szavai is.

“Nagyszerű érzés” – nyilatkozta utóbbi szakember a futamot követően a SiriusXM NASCAR Radiónak.

“Ez a NASCAR Cup, a sportunk csúcsa és sosem tudhatod, hogy mi történhet verseny közben. A pitcsapat fantasztikus munkát végzett, Paul Wolfe [Logano crew chiefje] és Joey szintén. Fantasztikus volt. A csapatmunka pedig tökéletesen működött Ryannel is, aki ideális szárnysegédnek bizonyult.”

Pontosan ugyanígy fogalmazott Penske is.

“Ez a bajnoki cím a komplett csapat munkájának eredménye. Ahogyan Ryannek mondtam a rádión tíz körrel a leintés előtt: ‘Te vagy Joey szárnysegédje’. Szerintem mindannyian elégedettek vagyunk azzal, ahol végeztünk.”

Nos, Blaney lehet mégsem annyira…

Katt ide és kövesd az USAracinget a Google Newsban is!

The post NASCAR: Blaneynek maga Penske Tiltotta Meg, hogy győzzön Phoenixen? appeared first on .

This post first appeared on USAracing - Motorsports Site, please read the originial post: here