Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Feng Shui Önerileri

Feng Shui Önerileri:

1 Gereksiz tüm eşyaları atın. Asla kırık, çatlak, bozuk eşya bulundurmayın ya tamir edin ya da atın gitsin.

2 Sizde olumsuz anısı olan ya da size hüzün, kızgınlık vb negatif duygular veren tüm eşyalarınızı atın (giysiler dahil).

3 Ocak ve mutfak ‎bereket‬ sembolüdür. Burası düzensiz ve pisse, asla iki yakanız bir araya gelmez. Ocağın tüm gözlerini kullanın‬‬‬‬‬.

4 Kristal, çan, gümüş, cam eşya ve aynalar, pencereler negatif enerji tutarlar. Bu nedenle temiz olmalı ya da sık sık yıkanmalıdırlar.

5 Mutfakta, bereket sembolü yiyecek resimleri, bakliyattan cam şişeler kullanın. Buzdolabı üzerine asla kendi fotonuzu koymayın hele ki mutfak pisse hiç. Bu sizin duygularınızın donmasıyla eş anlamlıdır.

6 Klozet kapağınızı, banyo kapılarınızı kapalı tutun. Su elemeti para demektir ve paranın akıp gitmesini istemeyiz. Banyo ve tuvaletiniz pisse, evde akan enerji “ölüdür” Ruhsal rahatlık ve huzur beklemeyin. Akan ve bozuk musluklar da paranın akması ya da gelişinin tıkanması demektir.

7 Evinizin eşyaları keskin değil, yumuşak olsunlar. Keskin dikdörtgen bir yemek masası yerine, yuvarlak ya da oval seçin. Yatağınız ise hiç metal içermesin.

Bazı Hatalar:

Aşksızlıktan şikayet ediyorsunuz ama evinizde hala eski eşinizin fotoları baş köşede duruyorsa, ya da eşyaları hala bir yerlerde saklıysa, bu yeni bir aşka izin yok anlamındadır.

Ya da kapınızın girişine koskoca aslan kafası koyduysanız, aslında gayet tehditkar bir hava yaratıyorsunuz ve evinize misafir gelmemesinin sebebi bu olabilir mi? Buna karşın bir köpek biblosu, sizi hırsızlardan koruyacaktır.

Çin’de, sevilmeyen komşularla Feng Shui savaşları yapıldığı söylenir Onlar savaş materyalleri olan kılıç, silah vb keskin madeleri ya da metalleri, karşı evin göreceği şekilde koyarlar Bunlara “zehirli ok” derler. Zehirli ok hissettiğiniz insanlarla aranıza “ağaç elementi” koyun Bu okları işyerinizde de hissedebilirsiniz, bir canlı salon bitkisi (iyi bakılmak şartıyla) idealdir.

Son Söz: Mekanınızı temizlediğinizde, gereksiz olanları attığınızda ve eşyaları sade ve basit şekilde yerleştirdiğinizde, aşk, iş ve maddi yaşamınız yoluna girecek ve hem ruhsal hem fiziksel olarak kesinlikle daha uyumlu olacaksınız. Bunun için pahalı eşyalara gerek yok.

T Roosvelt’in dediği gibi:
“ELİNDE OLANLARLA, BULUNDUĞUN YERDE, ELİNDEN GELENİ YAP”
Rabia GÜZEL


This post first appeared on Bilgelik Yolunda, please read the originial post: here

Share the post

Feng Shui Önerileri

×

Subscribe to Bilgelik Yolunda

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×