Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Manavgat Yağlı Pehlivan Güreşleri Şampiyon Serhat Gökmen

Manavgat Haber.
Manavgat Haber - Türkiye'nin Güncel, Doğru ve Seviyeli Haber Sitesi.

Manavgat Yağlı Pehlivan Güreşleri Manavgat Atatürk Stadında yapıldı. Manavgat Başpehlivan unvanını Örümcek Adam lakaplı Serhat Gökmen aldı

Her yıl geleneksel olarak Manavgat Atatürk Stadında yapılmaya başlanan Manavgat Yağlı Pehlivan Güreşleri bu yıl altıncı kez düzenlendi. Güreşlerin final karşılaşmasında Serhat Gökmen başpehlivan unvanını elinde bulunduran İsmail Koç’u yenerek Altın Kemer’in sahibi oldu.

Manavgat Atatürk Stadında gerçekleşen müsabakalarda Altmışa yakını başpehlivan olan farklı kategorilerde toplam 700 pehlivanın kıyasıya mücadele ettiği Manavgat Yağlı Pehlivan Güreşleri CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Mustafa Akaydın, Niyazi Nefi Kara, Ak Parti Antalya Milletvekili İbrahim Aydın, Manavgat Kaymakamı Nazmi Günlü, Antalya’nın diğer ilçe kaymakamları, oda ve dernek başkanları, belediye başkanları, misafirler ve çok sayıda vatandaş tarafından izlendi.

Devasa bir Türk Bayrağının güreş alanında dolaştırıldığı karşılaşma güreşler öncesinde Başpehlivanlar giydikleri ay yıldızlı tişörtlerle er meydanına çıktı. Başpehlivanlar kura çekimi ve açılış seremonisinden sonra güreş severleri selamladı.

manavgat yağlı pehlivan güreşleri

ŞÜKRÜ SÖZEN: BİRBİRİMİZİ SEVMELİYİZ

Manavgat Yağlı Pehlivan Güreşleri nin gerçekleştiği bu günde coşkulu ve güzel bir gün yaşadıklarını belirten Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, “Yaşadığımız yer dünyanın en güzel ülkelerinden birisi, bunu hiçbir zaman unutmamalıyız. Böylesine güzel bir ülkede yaşadığımız için kendimizi şanslı hissetmeliyiz. Yüce Allah’ın bizlere her şeyin en güzelini bahşettiği Türkiye’de yaşamak her kula nasip olmaz. Türk Milleti olarak bizler, onur ve gurur duyulan bir geçmişin insanlarıyız. Bu cennet vatanı inançlı yürekleriyle canlarıyla, kanlarıyla onurlu mücadelelerin ardından bizlere bırakan atalarımızın soyuyuz. Bizlerin asıl görevi, her zaman vatanımıza hizmet etmektir. Ülkemizin her zamandan daha fazla, sinerjiye, dostluğa ve kardeşliğe daha çok ihtiyaç duyduğu bu özel ve güzel günlerde buna katkı sağlamak bizlerin en önemli görevlerinin başında gelmektedir. Millet olarak güçlü ve bir şekilde birbirimize kenetlenip, birbirimize her türlü düşüncesiyle kabullenip sever isek, işte o zaman ülkemiz gerçek anlamda daha yaşanabilir bir ülke olacaktır” dedi.

şükrü sözen

MANAVGAT YAĞLI PEHLİVAN GÜREŞLERİ AĞASI HASAN ÖZDEN

Bu seneki Manavgat Yağlı Pehlivan Güreşlerinde ağalık için açık arttırmaya mevut ağa ile toplamda 8 aday katıldı. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in 80 bin TL ile açtığı açık arttırmada en yüksek ücreti veren mevcut ağa Hasan Özden altıncı kez güreş ağası oldu. Hasan Özden açık arttırmada 195 bin TL ile en fazla ücreti veren kişi oldu. Hasan Özden’in verdiği ücreti beğenmeyen cazgır ve seyircilerin isteği üzerine Hasan Özden ağalık ücretini 257 bin TL’ye çıkardı. Özden, Emniyet, jandarma ve Manavgat Meslek Yüksek Okulu’na da 50’şer bin TL’de bağışta bulundu.

hasan özden

MANAVGAT GÜREŞLERİ BAŞPEHLİVANI SERHAT GÖKMEN

Manavgat Yağlı Pehlivan Güreşlerinde final karşılaşması büyük bir heyecana sahne oldu. Karşılaşmalarda rakiplerini yenen İsmail koç ve Serhat Gökmen finalde karşı karşıya geldi. Normal sürede birbirlerine üstünlük sağlayamayan pehlivanlar 1 dakikalık uzatma oynadılar. Bu bir dakikalık uzatmada rakibinden puan almayı başaran Serhat Gökmen, Manavgat Yağlı Pehlivan Güreşleri başpehlivan unvanını kazandı. Manavgat Yağlı Güreşlerinde dereceye giren sporculara madalya ve kupalarını Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ve Hasan Özden takdim etti. Diğer yandan Güreşlerde başaltı kategorisinde birinciliği finalde rakibini yenen Furkan Durmuş Altın elde etti.

serhat gökmen

Manavgat Yağlı Pehlivan Güreşleri Şampiyon Serhat Gökmen
YoneticiThis post first appeared on Manavgat Haber Sitesi Manavgat Türk, please read the originial post: here

Share the post

Manavgat Yağlı Pehlivan Güreşleri Şampiyon Serhat Gökmen

×

Subscribe to Manavgat Haber Sitesi Manavgat Türk

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×