Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Da li idete kod obućara samo kada se oštete cipele? Posle ovog teksta ćete ga posećivati mnogo ranije!

Drage dame, da li imate problem sa đonovima od cipela? Da li vam se dešava da nakon nekog vremena nošenja obuće morate da bacite istu jer vam se ishabao đon ili flekica na štikli?

Ne očajavajte, rešenje je jednostavno i zove se obućar! Dobar obućar je onaj koji može da proceni Kada je pravo vreme za pendžetiranje, a kada za flekicu na štikli. Za one koji ne znaju možda, pendžeta je guma koja ide preko đona, onog mesta gde gazite, a flekice se stavljaju kako biste obnovile štikle, sve to zajedno čini da nam uz malo novca obuća duže traje.

Foto: Profimedia

Postoje ti neki ljudi zavučeni u malim prostorima sa mnogo obuće i ne dižu glave dok vaše cipele ili čizme ne budu perfektne. Jedan od takvih je i gospodin Stojan Perić sa Novog Beograda, kralj svog zanata. Popričali smo sa gospodinom Perićem o pendžetiranju obuće, kada je najbolje da se guma zalepi na đonove i zašto se to uopšte radi.

– Ako je kožna obuća, treba je pendžetirati kako bi se zaštitila od prodora vlage u đon, kao i od habanja. Ako je pak, gumena obuća u pitanju, onda se opet mora da se štiti od trošenja, tačnije habanja. Ne mora da znači da mora, ali je potrebno kako bi joj se produžio vek trajanja – objašnjava Stojan Perić, obućar.

Foto: Profimedia

Bili smo znatiželjne da postavimo još pitanja budući da je ovo tema o kojoj se malo govori, a vrlo je značajna za nas žene, mada neće škoditi ni muškim cipelama. Kroz razgovor sa gospodinom Stojanom otkrili smo i kada je najbolje vreme da se donese obuća na “servisiranje”.

– Najbolje je odmah kad se kupe nove cipele, pogotovo ako je kožna cipela u pitanju, mada može i posle kraćeg nošenja, ali ne baš kada dođe do toga da su skroz uništeni đonovi, jer onda nema efekta. Kada ishabani đonovi dođu u kontakt sa vlagom, teže je vratiti sve u normalu. Isplati se dobru, vrednu i skupu cipelu popraviti kod obućara, jer nije mnogo skupo, a produži vek vašoj obući bar za pola. Ako bi bez pendžetiranja trajala neka čizma tri godine, ovako će trajati pet verovatno ili i duže – zaključuje gospodin Perić.

Pa drage dame, nemojte pri prvom habanju da bacite obuću kao neupotrebljivu, vodite računa i održavajte je na pravi način. Stvorite sebi naviku da vrlo brzo nakon kupovine posetite neku obućarsku radnju kako biste bile mirne na duže staze, a samim tim i zadovoljnije.

Želimo vam udoban i lagan korak.

Pročitaj još:

Tema koju svaka žena voli: Vodimo vas na film “Manolo: kralj cipela”

Tražite savršene cipele: Neka vam horoskop pomogne!

Opanci su ponovo u modi, ali sa malo modernijim krojem



This post first appeared on Aska - Kad Portal Postane Najbolja Drugarica, please read the originial post: here

Share the post

Da li idete kod obućara samo kada se oštete cipele? Posle ovog teksta ćete ga posećivati mnogo ranije!

×

Subscribe to Aska - Kad Portal Postane Najbolja Drugarica

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×