Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Wyniki głosowania nad projektami OBO 2017


Konsultacje społeczne w ramach Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego (OBO) są jednym z elementów budowania i umacniania w Oleśnicy społeczeństwa obywatelskiego. 

Obok wprowadzonej w tym Roku Obywatelskiej Inicjatywy Uchwałodawczej czy możliwości powoływania przez mieszkańców organów jednostek pomocniczych w postaci Rad Osiedlowych, stanowią jeden z jego fundamentów. 

Głosowanie trwało w dniach 1-16 października 2016 roku. Do wykonania zadań wyłonionych w trybie OBO w ramach budżetu 2017 roku przeznaczono w drodze uchwały Rady Miasta 570.000 zł. Projekty będą realizowane do wyczerpania tej kwoty począwszy od tych, które uzyskały największą ilość głosów. 

W zeszłorocznej edycji wzięło udział 1766 osób, oddając łącznie 4.192 głosy (wówczas jedna osoba mogła wskazać do trzech projektów). W roku bieżącym każdy mógł wybrać tylko jeden projekt. W efekcie głosowało 2.848 osób (tyle oddano ważnych głosów), z czego wynika, że w tym roku w konsultacjach w sposób czynny wzięło udział aż 1.082 osoby więcej niż poprzednio. 

Dziękujemy za udział w projekcie! 

Zadania zgłoszone przez mieszkańców do Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2017 (wyniki wg ilości otrzymanych głosów, wartości procentowe system zaokrągla do dwóch miejsc po przecinku).


Łączna ilość oddanych głosów: 2848.
Źródło: olesnica.plThis post first appeared on Kurier Ratuszowy Oleśnica, please read the originial post: here

Share the post

Wyniki głosowania nad projektami OBO 2017

×

Subscribe to Kurier Ratuszowy Oleśnica

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×