Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

EMERYTURA NA GEWERBIE

Basis Rente potocznie znana jako Rürup Rente, została wprowadzona w Niemczech w 2005 roku przez ekonoma Bert Rürup, jako forma prywatnego funduszu emerytalnego z korzyściami podatkowymi. Obok renty zakładowej (Betriebliche Altersvorsorge) i Riester-Rente stanowi trzeci filar „klasycznego” funduszu emerytalnego.
Basis Rente ze względu na formę opodatkowania oraz warunki umowy jest niedrogą alternatywą kierowana szczególnie do osób, które w fazie akumulacji kapitału emerytalnego maja wysoki dochód z samodzielnej działalności gospodarczej i brak możliwości skorzystania z RiesterRente, gdyż nie odprowadzają składek socjalnych do państwowego funduszu emerytalnego. Jedna z różnic Basis Rente w porównaniu do państwowej emerytury, jest fakt, iż Basis Rente ma indywidualne pokrycie kapitałowe i składki są odprowadzane bezpośrednio na konto emerytalne osoby ubezpieczonej a nie jak w przypadku funduszu państwowego, gdzie składki służą pokryciu aktualnego wypłacaniu emerytur dla osób, które skończyły prace zawodową (Umlageverfahren).
Oszczędzony w fazie akumulacji kapitał jest wypłacany comiesięcznie w formie dożywotniej emerytury, nie ma możliwości wypłaty całości kapitału na raz, tak jak jest to w prywatnych funduszach.
Warunki zawarcia umowy:

 • Składki wpłacone na Basis Rente mozna odpisac od podatku gdy:  Kwota maksymalna, która można odpisać od podatku w roku to 20.000 € dla osób samotnych i 40.000 € dla par małżeńskich •Emerytura może być wypłacana tylko miesięcznie
 • Kapitał, który zostanie oszczędzony przysługuje osobie, która jest osoba ubezpieczona (Versicherungsnehmer)
 • Osoba ubezpieczona w momencie podpisania umowy nie może mieć więcej niż 62 lata Oszczędności podatkowe:
 • Faza oszczędności kapitału: Składki na Basis Rente, tak samo jak składki do państwowego funduszu emerytalnego można odpisać od podatku jako Sonderausgabe
 • W roku 2005 można było odpisać 60% wartości składek, procent ten rośnie corocznie o 2% i aktualnie wynosi 78% Insolwencja lub Konfiskata Kapitał zaoszczędzony przez Basis Rente nie jest brany pod uwage w momencie ogłoszenia upadłości firmy. Zalety:
 • Korzyści podatkowe jako Sonderausgabe Oszczędzony kapitał nie jest brany pod uwagę w przypadku dłuższego braku pracy lub w momencie gdy pobieramy zasiłek dla bezrobotnych (Hartz IV-sicher)
 • Umowy Basis Rente są chronione przed konfiskata w fazie oszczędności kapitału
 • Składka może być dopasowana do rozwoju firmy
 • Gwarantowany minimalny zysk w wysokości 1,75%
 Wady:
 • Basis Rente nie oferuje jednorazowej wypłaty kapitału – tylko comiesięczną emeryturę
 • Osoby, które nie są w związku małżeńskim nie mogą dziedziczyć oszczędzonego kapitału w razie śmierci osoby ubezpieczonej

Adamczuk Agnieszka
Mobil:0049 152 26254230
E-Mail: [email protected]

Schönbornstr. 1 54295 Trier
Graeffstr. 5 50823 Köln Deutschland

Website: www.pro-expert.eu


This post first appeared on Ubezpieczenia W Niemczech, please read the originial post: here

Share the post

EMERYTURA NA GEWERBIE

×

Subscribe to Ubezpieczenia W Niemczech

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×