Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Відео редактори в Ubuntu.

відеоредактори в Убунту
Невже все так погано в Лінуксі, і в Убунту конкретно, з програмами для редагування відео? Після користування Убунту вже більше року, можу з упевненістю сказати, що програм рівня Adobe Premiere, Pinacle, Ulead, SonyVegas можна сказати, що поки немає, але не все так погано і ситуація змінюється в кращу сторону. Якщо ви професійно займаєтеся відеомонтажем, то швидше за все, що ви будете себе почувати в Ubuntu не дуже комфортно, але якщо ви користувач з середніми потребами, то не все так сумно.
Першим в моєму огляді йде відео редактор Pitivi, який встановлений в Убунту за замовчуванням. Що можна про нього сказати? Редактор початкового рівня, щось типу MovieMaker в Windows. Підтримує багато форматів, склеює, ріже, змінює звук, додає відеоефекти і багато іншого. Для простих завдань саме те. З мінусів можу відзначити повну відсутність відеопереходів, середній функціонал. В іншому для своїх цілей програма більш ніж нормальна. Встановити можна прямо з Центру додатків, у кого не встановлена.
 
PiTiVi
Єдина в своєму роді програма призначена як для відеозахоплення з відеокамер, так і для монтажу це Kino. Програма имееет не зовсім зрозумілий інтерфейс для непідготовленого користувача, тому перед використанням рекомендується почитати інструкцію або опис, які при наявності інтернету можна без проблем знайти. Особисто я використовую цей редактор тільки для відеозахоплення.
 
kino
Далі в списку йде просто відмінний відео редактор – KDEnlive. Досить продуманий інтерфейс, дуже багатий функціонал, багато переходів і ефектів. Одним словом це дуже серйозний і гідний представник серед безкоштовних відеоредакторів в Убунту. В інтернеті можна знайти масу уроків, описів та інструкцій. На мою думку це самий просунутий редактор для вирішення багатьох завдань. Встановити можна з Центру додатків.
 
 kdenlive
Далі можу порекомендувати так само дуже непоганий відео редактор OpenShot. Останнім часом проект дуже впевнено і ефективно розвивається. Функціонал дуже непоганий, інтерфейс продуманий, розрахований в першу чергу на широку аудиторію. Рекомендую для вирішення багатьох завдань. Вважаю найкращим редактором після KDEnlive. Встановити можна з Центру додатків. OpenShot
Lives – вільний відео редактор. Інтерфейс трохи заплутаний, але якщо розібратися, то дуже непогана програма. LiVES дозволяє користувачеві редагувати відео як в реальному часі, так само і не в реальному. Даний редактор має деякі функції, які не властиві традиційним відео редакторам, наприклад, даними софтом можна управляти по мережі. Встановити так само можна з Центру додатків.
 
lives
 
Cinelerra – вільна відеомонтажна система для операційної системи Linux. Cinelerra може працювати з відео та звуком дуже високої якості: звук обробляється з 64 бітної точністю, відео представляється в колірних просторах RGBA і YUVA. Дуже схвальні відгуки читав про цю програму і багато її вважають досить солідним відеоредактором для просунутих користувачів. Сам не пробував, але маєш охоту спробувати. Встановити можна або з початкових кодів, що для юних користувачів Убунту вельми проблематично, або з Терміналу. Як встановити Cinelerra можна знайти в мережі. Один з варіантів установки:
sudo apt-add-repository ppa: cinelerra-ppa / ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get install cinelerra
cinelerra
Молодий відеоредактор від творців популярного плеєра VLC – VideoLAN Movie Creator. Самі розробники позиціонують своє дітище як напівпрофесійний нелінійний відеоредактор. Особисто я чогось революційного не побачив, але радує те, що програма дуже швидко розвивається. Є деякі цікаві моменти, варто почекати розвитку редактора. Подає надії! Встановити даний редактор можна ввівши команди в Терміналі:
sudo add-apt-repository ppa: rohityadav / vlmc
sudo apt-get update
sudo apt-get install vlmc
 
 VideoLAN Movie Creator
 
Open Movie Editor – дуже простий у використанні безкоштовний відео редактор в Linux. Аналог Windows Movie Maker в Ubuntu.
Open Movie Editor дає можливість виробляти монтаж відео, вирізати і переміщати частини відео файлів, склеювати файли, додавати звуковий супровід до відео. Звуки можна розкласти на кілька доріжок. Програма має кілька вбудованих відео фільтрів. Як для мене, то дуже простий редактор. Особисто не використовую.
 
Open Movie Editor
Avidemux це аналог програми VirtualDub, яка дуже популярна в середовищі Windows. Особисто я вважаю, що дана програма є унікальною в своєму класі.
Avidemux може розрізати, склеїти відео файл, вирізати потрібну частину. Перекодувати в інший формат, прибрати непотрібну звукову доріжку, застосувати як відео, так і аудіо фільтри. Підтримується робота з різними типами відео (серед яких AVI, MPEG, MP4 / MOV, OGM, ASF / WMV, VOB, MKV і FLV), є багатий набір фільтрів. Avidemux прекрасно працює з кодеками x264, Xvid, LAME, TwoLAME, Aften і іншими.
 
avidemux
Висновки: Від себе особисто можу сказати, що самими гідними з усього списку можу назвати такі відео редактори для Ubuntu.
KDEnlive. Все продумано можна сказати практично до дрібниць. Не без огріхів, але це напевно самий потужний відео редактор.
OpenShot. Швидко розвивається проект з дуже приємним інтерфейсом і досить непоганим функціоналом.
KINO. У плані видеозахвата просто відмінний інструмент, але не більше. Але це особисто моя думка.
Avidemux. Просто відмінний редактор, який є аналог VirtualDub. Для своїх завдань просто незамінний і поза конкуренцією. VideoLAN Movie Creator. B> Непоганий, що подає надії проект.
PiTiVi. Непоганий інструмент для непідготовленого користувача.
А тепер справа за вами. Встановлюйте, пробуйте, творите і вибирайте саме ту програму, яка підходить особисто для вас. Успіхів!
 
OpenShot гідний претендент
Відео редактор від творців VLC
TraGtor – аудіо відео редактор
Встановлюємо Avidemux в Убунту 11.10

.This post first appeared on Divtech, please read the originial post: here

Share the post

Відео редактори в Ubuntu.

×

Subscribe to Divtech

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×