Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Parametry wciągarki ręcznej odpowiedniej dla warsztatu samochodowego

Warsztat samochodowy powinien być odpowiednio wyposażony. Dlatego musisz dokładnie zaplanować przestrzeń i kupić odpowiedni sprzęt oraz szafki. Ze szczególną starannością i uwagą powinny być wybierane ręczne wciągarki.

To dlatego, że wciągnik łańcuchowy ręczny pełni kluczowe zadanie podczas podnoszenia i opuszczania wyjątkowo ciężkich ładunków. Mechanicy doskonale wiedzą, że ta pozornie prosta czynność wymaga dużej staranności i wytrzymałego mechanizmu. Dlatego sprawdź koniecznie, jakie parametry powinna mieć wciągarka do warsztatu samochodowego.

Wystarczający udźwig wciągarki ręcznej

Wciągarki ręczne mogą podnosić naprawdę spore ciężary dochodzące nawet do kilku ton. Jednak zamawiając urządzenie, musisz przede wszystkim zdefiniować własne wymagania dotyczące wydajności pracy oraz maksymalnego udźwigu.

Podczas wyboru wciągarki ręcznej należy określić, jakiego typu ładunki będą podnoszone przy jej użyciu. Jak łatwo można się domyśleć, w przypadku warsztatu samochodowego będą to przede wszystkim podzespoły mechaniczne. Przeważnie unoszony jest silnik, chłodnica oraz inne ciężkie i znacznych rozmiarów elementy.

Największy ciężar ma przeważnie silnik, którego waga zazwyczaj oscyluje w granicach 100-150 kg. Dobrze jednak do tej wielkości doliczyć pewien zapas bezpieczeństwa, aby mieć pewność, że urządzenie bez problemu poradzi sobie również z nieco cięższymi elementami.

Dlatego maksymalny udźwig wciągarki ręcznej stosowanej w warsztatach samochodowych to na ogół 250 kg. Urządzenie o takim parametrze znakomicie sprawdzi się w większości tego typu miejsc. Po wybraniu odpowiedniego udźwigu możesz zrobić kolejny krok w celu zakupu idealnej wciągarki ręcznej.

Niewielka masa własna i łatwy montaż

Istotna jest również masa własna wciągarki. Im mniejsza, tym lepiej. Kupując urządzenie o niewielkim ciężarze, będziesz mógł je samodzielnie zamontować i bez nadmiernego wysiłku przenosić w odpowiednie miejsca.

Na podstawie własnych preferencji i wymagań warsztatu, wybierz również sposób montażu. Możesz wybrać wciągnik łańcuchowy ręczny zainstalowany nieruchomo na haku lub montowany na wózku jezdnym.

Te przymocowane do wózka są przeważnie lepsze, ponieważ umożliwiają poziome przemieszczania ciężkich ładunków. Dzięki temu możesz na przykład unieść silnik, a następnie przesunąć go poza obrys samochodu.

Czasami jednak wciągarka zamocowana na haku może być lepszą opcją. W szczególności, gdy masz ograniczoną przestrzeń w warsztacie. Takie rozwiązanie jest również tańsze i łatwiejsze w montażu.

Możliwość obrotu podniesionego obiektu

Zwróć uwagę nie tylko na mobilność wciągarki lub jej brak, ale również na możliwość jej obrotu wokół własnej osi. Tego typu udogodnienie ułatwia serwis, ponieważ mechanicy mają dostęp do komponentu z każdej jego strony. Wystarczy tylko przekręcić wciągarkę i ustawić ją w odpowiedniej pozycji.

W sklepie Eurotech możesz zamówić ręczną wciągarkę Yalehandy, która pozwala obracać podniesione przedmioty o 360 stopniu. Dzięki tej właściwości urządzenia szybciej naprawisz podzespoły mechaniczne i z powrotem zainstalujesz je w samochodzie.

Właściwa długość łańcucha oraz odpowiednia precyzja podnoszenia

Łańcuch nośny wciągnika powinien być wykonany z odpowiedniego stopu stali. Koniecznie musi być to specjalne zawiesie przeznaczone do tego typu urządzeń obsługiwanych ręcznie. Do wciągarek nie można stosować zwykłych łańcuchów spawanych ręcznie, ponieważ narażone są one na uszkodzenia w trakcie eksploatacji.

Zwróć również uwagę na długość łańcucha, która powinna pozwalać na swobodne podnoszenie ładunków na odpowiednią wysokość. W przypadku warsztatów samochodowych lepiej sprawdzają się krótsze zawiesia. Wiele jednak zależy od konstrukcji budynku oraz specyfiki konkretnego warsztatu.

Ważną kwestią jest również precyzja i płynność pracy. Wciągarka powinna być tak zaprojektowana, aby umożliwić stopniowe podnoszenie i opuszczanie podzespołów. W trakcie tej czynności nie może dochodzić do gwałtownych skoków, ponieważ mogłoby to spowodować uszkodzenie części samochodowej lub pojazdu.

Brak konieczności rejestracji wciągarki w Urzędzie Dozoru Technicznego będzie dodatkowym atutem

Choć wciągarki ręczne zaliczane są do urządzeń transportu bliskiego i przeważnie podlegają ewidencji w Urzędzie Transportu Technicznego, to od tej zasady są wyjątki. Dotyczy to między innymi sprzętu, którego udźwig nie przekracza 250 kg.

Zakup takiej wciągarki jest zatem dodatkowo opłacalny, ponieważ nie musisz jej zgłaszać w UDT, ani wykonywać obligatoryjnych okresowych przeglądów technicznych. Nie zwalnia Cię to oczywiście z obowiązku, aby utrzymywać sprzęt w odpowiednim stanie.

Niemniej jednak, jeśli kupiłeś wciągnik łańcuchowy ręczny w renomowanym sklepie, to powinien on posiadać certyfikaty bezpieczeństwa i charakteryzować się odpowiednią wytrzymałością i trwałością. Dlatego zawsze kupuj urządzenia u sprawdzonego sprzedawcy, który oferuje najwyższej jakości produkty.

Wciągnik łańcuchowy ręczny Yalehandy jest jednym z najlepszych wciągników do warsztatów samochodowych

Firmy Eurotech zajmuje się sprzedażą oraz montażem urządzeń dźwignicowych renomowanych producentów. Oferta obejmuje sprzęt do transportu bliskiego takich firm, jak Yale, Kito, Pfaff-Silberblau, Columbus Mckinnon, Gebuwin oraz Planeta.

W sprzedaży znajduje się między innymi wciągarka do warsztatu samochodowego Yalehandy, która stanowi duże udogodnienie podczas podnoszenia ciężkich przedmiotów. Sprzęt charakteryzuje się kompaktową i poręczną konstrukcją oraz sporym udźwigiem. Pozwala na precyzyjne unoszenie oraz obrót przedmiotów o masie wynoszącej nawet 250 kg.

Wciągarkę można zamontować stacjonarnie na haku lub do wózka jezdnego. Sprawdzi się idealnie zarówno w dużych zakładach serwisowych, jak i w małych przydomowych warsztatach. Dlatego wciągnik łańcuchowy ręczny Yalehandy w ofercie Eurotech to znakomity wybór również dla Twojej firmy.

Więcej na temat zalet urządzeń możesz się dowiedzieć, rozmawiając z pracownikami sklepu. Eurotech zapewnia doradztwo techniczne i darmową dostawę. Ponadto na wciągarkę Yalehandy jest udzielana dwuletnia gwarancja.

Źródło: eurotech.me

Artykuł sponsorowany



This post first appeared on MotoryzacyjnyBlog.pl, please read the originial post: here

Share the post

Parametry wciągarki ręcznej odpowiedniej dla warsztatu samochodowego

×

Subscribe to Motoryzacyjnyblog.pl

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×