Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Kadın terörist pişmanlığını böyle anlattı…


Diyarbakır-Mardin karayolunda yol kontrolü sırasında durdurulan minibüsün gizli bölmesinde yakalanan 2 kadın teröristin de aralarında bulunduğu 7 sanık hakkında “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. 
 
GÖZLERİMİ BAĞLADILAR, 2 GÜN KONTEYNIRDA KALDIM
 
İddianamede, şüphelilerden Gamze A’nın terör örgütü PKK’ya nasıl  katıldığı yönündeki ifadelerine ilişkin, şunlar kaydedildi:
 
“Lisede okurken, kod adının,  ‘Sema’ olduğunu bildiğim örgüt mensubu ile tanıştım. Bu kişi Kandil’den geldiğini  belirterek, bana örgütün çalışmaları hakkında bilgi verdi. O dönemde psikolojim  bozuk olduğu için kimliğimi alarak evden kaçtım. Sema kod adlı örgüt mensubu 15 günlük eğitimden geçeceğimi belirtti. Lice ilçesine doğru gittiğimiz sırada bir  karakolu geçtikten sonra gözlerimi bağlayıp, koltuğa uzanmamı istediler. Gözümü  neden bağladıklarını sorduğumda, ‘Burası önemli bir yer nedenini sorma.‘ dediler. Yaklaşık 2 saat sonra örgüt mensuplarının gömüldüğü mezarlık alanına geldik ve  beni 2 gün boyunca bir konteynere bıraktılar. Hamzabey denilen bir alana gittik.  Gittiğimiz bölgede örgüt üyeleri uyuyordu.”

İLK PİŞMANLIĞIMI 40 PKK’LI KADINLA UYANDIĞIMDA YAŞADIM
 
İfadesinde, “İlk pişmanlığı 40 kadın örgüt üyesiyle uyandığımda  yaşadım.” diyen Gamze A. bir örgüt üyesinin kendisinden kimliğini aldığını ve  artık “Ruken” kodunu kullanacağını söylediğini öne sürdü.
 
ELLERİMİ BAĞLAYIP AĞACIN ALTINDA BEKLETTİLER

“Viyan” kod adlı teröriste, “Geldiğime pişmanım, ben insan öldüremem,  kime karşı silah kullanacağız, gidip askere teslim olacağım. ’15 günlük eğitim’  dediniz beni buraya getirdiniz, ben silah kullanamam.” dediğini ileri süren Gamze  A, örgüt üyesinin kendisine sinirlenerek cezalandırmak için ellerini bağladıktan  sonra iki gün boyunca bir ağacın altında beklettiğini ifade etti.
 
Gamze A, 3 hafta boyunca kimseyle konuşmadığını, sürekli pişmanlığını  dile getirdiği için “Amara” kod adını kullanan örgüt üyesinin kendisine küfür ve  hakaret ettiğini öne sürdü.Kaynak: http://www.akgundem.com.tr/kadin-terorist-pismanligini-boyle-anlatti/31160/ gitmek için TIKLA

Kadın terörist pişmanlığını böyle anlattı… yazısı ilk önce üzerinde ortaya çıktı.This post first appeared on Haberler Geliyoo, please read the originial post: here

Share the post

Kadın terörist pişmanlığını böyle anlattı…

×

Subscribe to Haberler Geliyoo

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×