Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

مسوولیتها در ساخت و ساز به عهده کیست؟

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز _  مرجع اخبار نظام مهندسی کشور،حامد مظاهریان با اشاره به این که کیفیت، اصلی‌ ترین موضوع در ساختمان است و باید با ساختن با کیفیت از سرمایه ‌های مردم محافظت گردد، افزود: ضروری است که روند مسوولیت ‌ها در ساخت‌ و ساز مشخص گردد.

مسوولیتها در ساخت و ساز به عهده کیست

مسوولیتها در ساخت و ساز به عهده کیست

مسوولیتها در ساخت و ساز به  عهده کیست؟

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی:

در آیین اعطای اعتبار نامه‌های هیات مدیره نظام مهندسی ساختمان با اشاره به این که کیفیت، اصلی ‌ترین موضوع در ساختمان است و باید با ساختن با کیفیت از سرمایه‌ های مردم محافظت گردد، بیان کرد: ضروری است که روند مسوولیت‌ ها در ساخت ‌و ساز مشخص گردد و هدف اینست که بدانیم مهندس ناظر تا کجا برای ساختمان مسوولیت دارد و چه کسی جبران نقص‌ ها را بعد از ساختن به عهده می‌ گیرد.

مظاهریان گفت: در هر دوره انتخابات نظام مهندسی برای جامعه مهندسی دستاورد داشته است. ما در این راستا باید بر ۲ هدف؛ یعنی خواسته عمومی مردم که مصرف کنندگان نهایی هستند و اعضای سازمان نظام مهندسی توجه و تمرکز کنیم.

مظاهریان با اشاره به این که موضوع کیفیت مهم ‌ترین موضوع در ساختمان است، تصریح کرد:روشن است که در نظر داشته باشیم که ساختمان‌ ها چقدر با کیفیت احداث و از سرمایه مرم تا چه حد محافظت می‌ گردد؟ و فرآیند ساخت و ساز چیست که برای آن نیاز به قانون وجود دارد؟

وی ادامه داد:

در مورد ساختمان به آن علت که نمی ‌توانیم آن را فقط در نتیجه پایانی بسنجیم. باید روند مسوولیت ‌ها در طول کار مشخص گردد و هدف اینست که مهندس ناظر تا کجا برای ساختمان مسوولیت دارد؟ چه کسی جبران نقص ‌ها را پس از ساختن به عهده می ‌گیرد؛ در حالیکه ساختمان باید شناسنامه‌دار ارایه گردد.

وی با اشاره به این که در کشور‌های توسعه‌ای نگاه مهندسان به مسایل ساختمان دارای وجه اجتماعی و ارتباطی نیز هست، افزود: در جهان توسعه‌ای این که مهندسان چگونه به مسایل معاصر نگاه میکنند، حائز اهمیت است. در برنامه‌ های این کشور‌ها به مهندسان توصیه می ‌گردد که درس ارتباطات را در برنامه درسی داشته باشد. روشن است که مسایل اجتماعی و اقتصادی فقط با ساخت مسکن حل نمی ‌شود و آن را گاهی برتر می‌ کند.

مسوولیتها در ساخت و ساز به عهده کیست

 • کتاب تشریح پرسش های آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی
  کتاب تشریح پرسش های آزمون نظام مهن ...
 • کتاب مقررات قوانين و ضوابط حقوقی و انتظامی مرتبط با ساخت و سازها
  کتاب مقررات قوانين و ضوابط حقوقی و ...
 • NB01
  NB01 ...
 • NB24
  NB24 ...
 • NB20
  NB20 ...
 • NB51
  NB51 ...
 • کلاس آمادگي آزمون نظام مهندسي تاسيسات برقي
  کلاس آمادگي آزمون نظام مهندسي تاسي ...
 • NB71
  NB71 ...

مظاهریان با عنوان این که اعتمادسازی در نظام مهندسی بسیار حایز اهمیت است، خاطر نشان ساخت: باید بهینه‌ سازی بروکراسی را در سازمان در نظر بگیریم. متاسفانه با وجود آن که سازمان نهادی غیردولتی است، برمبنای پرفورمنس و فرآیند‌های واقعی حرکت نمی‌ کند و چارت ساختار‌ها غیردولتی و حرفه‌ای نیست.

منبع : صبا ایران نیوز

مشاهده منابع آزمون نظام مهندسی

هزینه ثبت نام آزمون نظام مهندسی ۹۷

نوشته مسوولیتها در ساخت و ساز به عهده کیست؟ اولین بار در مهندسین نیوز | مرجع اخبار نظام مهندسی کشور پدیدار شد.This post first appeared on پایگاه اخبار نظام مهندسی, please read the originial post: here

Share the post

مسوولیتها در ساخت و ساز به عهده کیست؟

×

Subscribe to پایگاه اخبار نظام مهندسی

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×