Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

“نازک کاری بی‌ کیفیت و ارزان‌ سازی” موجب تخریب برخی ساختمان‌ ها در زلزله کرمانشاه گردید

به گزارش پایگاه خبری مهندسین نیوز – مرجع اخبار نظام مهندسی کشور ، اردشیر بنایی بیان کرد: در زلزله استان کرمانشاه هم اسکلت ساختمان مقاوم بود ولی ارزان سازی و نازک کاری های بی ‌کیفیت موجب مشکلات پیش آمده شده است.نازک کاری بی‌ کیفیت و ارزان‌ سازی موجب تخریب برخی ساختمان‌ ها در زلزله

نازک کاری بی‌ کیفیت و ارزان‌ سازی موجب تخریب برخی ساختمان‌ ها در زلزله

نازک کاری بی‌ کیفیت و ارزان‌ سازی موجب تخریب برخی ساختمان‌ ها در زلزله

“نازک کاری بی‌ کیفیت و ارزان‌ سازی”  موجب تخریب برخی ساختمان‌ ها در زلزله کرمانشاه گردید

وی گفت: در کشور ما بلایای طبیعی همچون زلزله علاوه بر خسارت‌ های زیاد، قربانیان بسیاری هم بجا گذاشته است که نمونه ‌های آنرا در زلزله منجیل، بم و یا زلزله اخیر استان کرمانشاه شاهد بوده ‌ایم.
بنایی با اعلام این که سازمان نظام مهندسی ساختمان موظف است در مورد بلایای طبیعی روش‌ هایی را اتخاذ کند که خسارت را به کم ترین میزان برساند، گفت: تغییر، اصلاح و به روزرسانی آیین نامه ‌های مربوط به مقاومت ساختمان‌ ها طبق همین اساس صورت گرفته است. مبنای ما این نیست که ساختمان هیچ گونه آسیبی نبیند بلکه حفظ سلامت و جان انسان ‌ها و حداقل خسارات هدف مهندسی ساختمان است.
وی با اعلام این که مقاوم بودن ساختمان مبنی بر مهندسی بودن سه پایه طراح، مجری و ناظر در ساخت ساختمان ‌ها است، ادامه داد: اگر همه چیز بر اساس قوانین باشد ساختمان ایمنی دارد ولی اگر در هر یک از این عوامل قصوری صورت گیرد دیگر نمی‌ توان با اطمینان گفت که ساختمان مقاومتی داریم.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان چهارمحال و بختیاری با اشاره به مقاوم و پایدار بودن ساخت و سازهای که با نظارت نظام مهندسی انجام می گردد، افزود: مهندسان ناظر معمولا مقیم نیستند از همین رو ممکن است در فواصل بین سرکشی ‌ها بی ‌دقتی ‌هایی صورت پذیرد.
بنایی گفت: در زلزله استان کرمانشاه هم اسکلت ساختمان مقاوم بود ولی ارزان سازی و نازک کاری ‌های بی ‌کیفیت موجب مشکلات پیش آمده شد. در استان ما هم اسکلت ساختمان‌ های مسکن مهر بصورت مناسب ساخته شده است.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان چهارمحال و بختیاری با اعلام این که در ساخت و سازهای جدید تمام اصول ایمنی مربوط به مبحث گاز رعایت می گردد، خاطر نشان کرد: با توجه به زیاد بودن تعداد ساختمان‌ های فاقد پروانه در سطح استان در سال نود و شش روی این موضوع کار زیادی شد بگونه‌ ای که برای این ساختمان ‌ها گواهی صادر نگردد زیرا در اینصورت دستگاه خدمات ‌رسان هم نمی ‌تواند به آن ها ارائه خدمت کند.

 • NB01
  NB01 ...
 • کلاس آمادگي آزمون نظام مهندسي تاسيسات برقي
  کلاس آمادگي آزمون نظام مهندسي تاسي ...
 • NB03
  NB03 ...
 • عضويت در کانال تلگرام
  عضويت در کانال تلگرام ...
 • CD LABLE (2)
  CD LABLE (2) ...
 • NB20
  NB20 ...
 • NB20
  NB20 ...
 • صفحه اینستاگرام
  صفحه اینستاگرام ...

نازک کاری بی‌ کیفیت و ارزان‌ سازی موجب تخریب برخی ساختمان‌ ها در زلزله

وی با تاکید بر رعایت مجموع مقررات ملی در ساختمان اظهار داشت: بحث امضا فروشی و خلاف کاری در هر موضوعی ممکن است رخ دهد، کسانیکه تخلف کنند در هر زمینه ‌ای که مقررات ملی ساختمان در نظر گرفته نگردد در شورای انتظامی سازمان با آن ها برخورد می‌گردد.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان چهارمحال و بختیاری به ضرورت رعایت مقررات ملی ساختمان برای تضمین مقاومت بنا اشاره و عنوان کرد: روی بحث مقاوم سازی ساختمان‌ ها در مقابل زلزله کار و آئین ‌نامه برای آن تهیه شده است، مهندسین سازمان ساختمان‌ ها را بازدید و آن ها را از نظر داشتن استحکام، عدم قابلیت مقاوم سازی و ضرورت تخریب آن ها و دارا بودن قابلیت مقاوم سازی دسته ‌بندی می ‌کنند که در استان ما در هر سه دسته ساختمان داریم.
وی ادامه داد: در زلزله استان کرمانشاه یکی دو ساختمان نوساز خراب گردید که متاسفانه بلافاصله پیکان را به سمت نظام مهندسی ساختمان نشانه گرفتند در حالی که این سازمان نقشی در احداث بیمارستان و اماکن دولتی ندارد و متولی اینکار نظام فنی و اجرایی وابسته به سازمان برنامه و بودجه است.
وی با اشاره به چهارصد و پنجاه هزار عضو سازمان نظام مهندسی در کشور، افزود: این سازمان در استان چهار هزار و دویست عضو دارد که بالغ بر دو هزار نفر آن ها پروانه دارند.
منبع : تسنیم

مشاهده منابع آزمون نظام مهندسی

دانلود رایگان کتاب های نظام مهندسی برق

نوشته “نازک کاری بی‌ کیفیت و ارزان‌ سازی” موجب تخریب برخی ساختمان‌ ها در زلزله کرمانشاه گردید اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی نظام مهندسی ایران پدیدار شد.This post first appeared on پایگاه اخبار نظام مهندسی, please read the originial post: here

Share the post

“نازک کاری بی‌ کیفیت و ارزان‌ سازی” موجب تخریب برخی ساختمان‌ ها در زلزله کرمانشاه گردید

×

Subscribe to پایگاه اخبار نظام مهندسی

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×