Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

پنجاه درصد مهندسین مازاد نیاز کشور

پنجاه درصد مهندسین مازاد نیاز کشور

ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور مطرح داد:
پنجاه درصد مهندسین مازاد نیاز کشور
ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با بیان این که ایران در میزان تعداد مهندسین فارغ التحصیل رتبه سوم را در دنیا دارد و پنجاه درصد مهندسین نیز مازاد نیاز کشور هستند، بیان کرد: نمیتوانیم بطور قطعی ایمنی بخش باقی مانده ساختمان پلاسکو را تایید کنیم.
فرج الله رجبی ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور، در پاسخ به این سوال که آیا سازمان نظام‌ مهندسی‌ ساختمان به بررسی ایمنی بخش باقی مانده ساختمان پلاسکو ورود کرده است، گفت: در مقطعیکه بصورت کوتاه در عملیات بررسی ایمنی ساختمان باقی مانده پلاسکو حضور داشتیم نیازی به تخریب بقیه ساختمان ندیدیم ولی بنده بازدیدی از بخش باقی مانده ساختمان نداشتم و نمیتوانیم با قطعیت ایمنی ساختمان موجود را تایید کنیم.
رجبی تصریح کرد: معتقد هستم در کنار تیمهای عملیاتی سایر نهادها که در بخش بازرسی مسکن فعال هستند،کارشناسین سازمان نظام مهندسی هم باید حاضر باشند. برای تحقق این امر نامه‌ ای را برای شهرداری فرستاده‌ایم و مذاکراتی انجام گردیده است و شهرداری هم موافقت خود را با این پیشنهاد اعلام کرده است ولی هنوز نشست هایی برای تکمیل و پی گیری مذاکرات برگزار نکرده‌ایم.
وی ادامه داد: بر اساس قانون و با استناد بر ماده پنجاه وپنج قانون شهرداریها، این نهاد است که باید وارد موضوعات بازسازی ساختمان و بررسی ایمنی ساختمانهای عمومی گردد چراکه احتمال این وجود دارد که برخی از ساختمانها مخاطراتی را برای مردم بوجود بیاورند.
رییس سازمان نظام مهندسی کشور ، افزود: برای جلوگیری از حوادثی همانند پلاسکو پیشنهاد ما بعنوان متولیان سازمان نظام مهندسی کشوری این است که اجرای مبحث بیست و دو مقررات ملی در ساخت و ساز در دستور کار وزارت راه و شهرسازی، وزارت کشور قرار بگیرد و بطور قطع سازمان نظام مهندسی هم در اجرای این مقررات ساختمان با دستگاههای مربوطه هم کاری میکند.
رجبی هم چنین با اشاره به موضوع فارغ التحصیلین رشته مهندسی که بیش از نیاز کشور است، تاکید کرد: اکنون سیصد و هشتاد هزار مهندس داریم که با توجه به این تعداد مهندس و نسبت آن با جمعیت، از نظر تعدد مهندسین رتبه سوم را در دنیا را از آن خود کرده ایم ولی پنجاه درصد این تعداد مهندسین، نیروی کار مازاد بر نیاز کشور به حساب می آیند.
وی خاطر نشان کرد: در قالب صدور خدمات فنی و مهندسی میتوانیم مهندسین مازاد کشور را در پروژه های خارجی از جمله پروژههای عمرانی کشورهای آسیای میانه و آسیای مرکزی مشغول بکار کنیم.
منبع : سازه نیوز

نوشته پنجاه درصد مهندسین مازاد نیاز کشور اولین بار در نظام مهندسی | پایگاه خبری تحلیلی نظام مهندسی ایران پدیدار شد.This post first appeared on پایگاه اخبار نظام مهندسی, please read the originial post: here

Share the post

پنجاه درصد مهندسین مازاد نیاز کشور

×

Subscribe to پایگاه اخبار نظام مهندسی

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×