Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Kamu'da yemek yardımına dair tebliğ yayımlandı

Maliye Bakanlığı tarafından 2017 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Uygulama Tebliği Resmi Gazete’de yayımlandı.Maliye Bakanlığı tarafından 2017 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Uygulama Tebliği Resmi Gazete’de yayımlandı. Tebliğ, 2017 yılında öğle yemeği servisinden faydalanacak olan memurlardan ve sözleşmeli personelden alınacak asgari yemek bedellerine ilişkin esasları belirliyor. Buna göre, memurlardan alınacak ücret en düşük 1,18 TL en yüksek ise 4,59 TL olarak belirlenirken, sözleşmeli personellerden ise en düşük 1,41 TL en yüksek de 5,50 TL olarak belirlendi.

Maliye Bakanlığı’nın yemek yardımına dair yayınladığı tebliğ, genel bütçe kapsamındaki kamu idareleri, özel bütçeli idareler, kamu iktisadi teşebbüsleri, döner sermayeli kuruluşlar ve diğer kamu idarelerindeki memurlar ile sözleşmeli personelleri kapsıyor. 2017 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Uygulama Tebliği, kuruluşlar, personelin kadro veya pozisyon unvanını, hizmetlerinin özelliğini yemek maliyetlerini ve yemek servisinin farklı mahallelerde daha iyi şartlarda sunulması gibi hususları dikkate alarak hazırlanırken, personelden alınacak asgari yemek ücretlerine ilişkin esasları belirliyor.

Yayımlanan tebliğe göre Ek göstergesiz görevlerde bulunan memurlardan 1,18 TL, 2200’e kadar ek göstergeli görevlerde bulunanlardan 2,42 TL, 3600’e kadar ek göstergeli görevlerde bulunanlardan 3,12 TL ve 4800’den daha yüksek ek göstergeli görevlerde bulunan memurlardan ise 4,59 TL alınacak.
 


This post first appeared on Haberimport.com - Güncel Haber, Gündemdeki Haber, please read the originial post: here

Share the post

Kamu'da yemek yardımına dair tebliğ yayımlandı

×

Subscribe to Haberimport.com - Güncel Haber, Gündemdeki Haber

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×