Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

SPORT.RO

Data publicarii: Marti 24 Octombrie 2023, 10:19

Data actualizarii: Marti 24 Octombrie 2023, 10:20

Campionul mondial a semnat în luna iulie cu Inter Miami, după ce s-a despărțit de Paris Saint-Germain. Leo Messi, cotat la 35 de milioane de euro, conform site-urilor de specialitate, mai are contract cu gruparea din Major League Soccer (MLS) până la finalul lui decembrie 2025.

Leo Messi s-a fotografiat cu Ed Sheeran și a strâns milioane de aprecieri!

Starul argentinian s-a fotografiat alături de familia sa cu Ed Sheeran, celebrul artist care strânge pe platformele de streaming miliarde de ascultători. Piesa „Shape of You” a strâns pese șase miliarde de ascultări în ultimii șase ani.

Aproape 10 milioane de persoane au apreciat fotografia publicată de Leo Messi pe Instagram. Soția argentinianului, Antonela Rocuzzo, și cei trei copii ai cuplului, Ciro, Thiago și Mateo au mai făcut parte din poză.

„Rege!”, „Regina Anto, frumoasă ca întotdeauna, iar Messi, tot divin”, „Cel mai bun”, „Messi e cel mai bun jucător al tuturor timpurilor”, sunt câteva dintre comentariile care s-au strâns la postarea campionului mondial.

Sezon încheiat pentru Leo Messi! Eșec pentru Inter Miami, care ratează play-off-ul

Revenit de la echipa națională a Argentinei, Lionel Messi a fost titular la Inter Miami în partida cu Charlotte, pierdută la limită de echipa sa, scor 0-1. Unicul gol al meciului a fost marcat de Kerwin Andres Calderon Vargas, în minutul 13. Messi a avut ocazia de a egala în minutul 62, însă mingea șutată de argentinian din lovitură liberă a fost respinsă în transversală de portarul lui Charlotte.

Pentru Messi a fost doar al doilea meci pe care îl pierde la Inter Miami. Precedentul s-a disputat pe 8 octombrie, contra lui Cincinnati (0-1), când a jucat doar 35 de minute.

La finalul sezonului regulat din MLS, Inter Miami ocupă locul 14, penultimul în Conferința de Est, astfel că echipa lui Lionel Messi ratează calificarea în play-off. Pentru formația patronată de David Beckham urmează o pauză până la finalul lunii februarie sau începutul lunii martie, când este programat startul noului sezon din MLS.