Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

microsoft windows operatsiooni süsteemide ajatelg

Microsoft Windows operatsioonisüsteem on üks maailma kõige laialdasemalt kasutatavaid operatsioonisüsteeme. See on olnud Windowsi seeria arendamisel ja täiustamisel olnud põhikomponent juba alates 1985. aastast. Alates esimesest väljalaskest on Microsoft jätkuvalt uuendanud ja täiustanud Windowsi operatsioonisüsteemi, tuues turule mitmeid versioone, millest igaüks on tulnud kaasa erinevate funktsioonide ja täiustustega.

Windows operatsioonisüsteemide ajatelg algab 1985. aastast, mil Microsoftil ilmus turule esimene Windowsi versioon – Windows 1.0. See oli pigem graafilise kasutajaliidesega töökeskkond MS-DOS-i jaoks. Windows 1.0 ei olnud eriti populaarne, kuid see näitas potentsiaali tulevastele Windowsi versioonidele.

Järgmine suur samm oli Windows 3.0 versiooni väljalase 1990. aastal. See versioon oli väga edukas ja populariseeris Windowsi operatsioonisüsteemi. Windows 3.0 tõi kaasa palju täiendusi, sealhulgas parandatud graafilist kasutajaliidest, paremat jõudlust ja uusi funktsioone, näiteks mitme hermaga töötamise.

1995. aastal andis Microsoft välja Windows 95, mis oli revolutsiooniline samm ettepoole. Windows 95 oli esimene täielikult 32-bitine operatsioonisüsteem ja sisaldas palju uuendusi, sealhulgas tasuta Internet Exploreri brauserit. Lisaks oli Windows 95l täiesti uus töölauda kasutaja liides, sealhulgas Start-menüü, mis on siiani päevane üks Windowsi kõige äratuntavamaid funktsioone.

Järgmised versioonid Nagu Windows 98, Windows Me (Millennium Edition) ja Windows 2000 sisaldasid pisiparandusi ja täiustusi, kuid suuremaid edusamme tehti järgmiste versioonidega, nagu Windows XP ja Windows Vista. Windows XP oli esimene versioon, mis põhines Windows NT tehnoloogial, mis oli stabiilne ja usaldusväärsem, kui eelnevad versioonid. Samuti tõi XP kaasa uuendusi, nagu parem võrgutugi ja kasutajasõbralikum kasutajaliides.

Windows Vista väljalase 2007. aastal oli aga suurem pettumus. Windows Vistaga käisid kaasas paljud probleemid, sealhulgas jõudlusega seotud probleemid ja ühilduvusprobleemid. Paljud kasutajad eelistasid jääda eelmiste versioonide juurde, nagu Windows XP, kuni Windows 7 ilmumiseni.

Windows 7, mis ilmus 2009. aastal, sai suureks eduks Microsoftile. Seda peeti üheks parimaks Windowsi versiooniks, mida on seni loodud, tänu selle parendatud kasutajaliidesele, kiiremale käivitamisele ja suuremat stabiilsust.

Windows 8 ja 8.1 tekitasid jällegi segadust kasutajate seas. Need versioonid olid mõeldud puutetundlikuks kasutamiseks, kuid traditsioonilisel lauaarvutil ja hiirega kasutades jäid need kasutajatele ebamugavaks. See tulemusena sai Windows 10-nda versiooni üheks kõige enam oodatud versiooniks.

Windows 10 on 2015. aastal välja antud Windowsi versioon ja see on praegu kasutajatele kõige kättesaadavam. Sellel versioonil on mitmeid uuendusi ja täiustusi, sealhulgas tagasitulek menüüle Start ja palju parem ühilduvus erineva riistvara ja tarkvaraga.

Windows operatsioonisüsteemide ajatelg on olnud pideva arengu ja täiustuste allikas. Microsoft on suutnud luua operatsioonisüsteeme, mis vastavad kasutajate vajadustele ja pakuvad stabiilsust, turvalisust ning kasutajasõbralikku kogemust.

The post microsoft windows operatsiooni süsteemide ajatelg appeared first on kundangond.



This post first appeared on Technical SEO: 9 Important Tips To Improve Your Website Ranking, please read the originial post: here

Share the post

microsoft windows operatsiooni süsteemide ajatelg

×

Subscribe to Technical Seo: 9 Important Tips To Improve Your Website Ranking

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×