Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

kõht õhku täis peale operatsiooni millal ära kaob

Kõht õhku täis peale Operatsiooni on üsna tavaline nähtus, mis sageli tekitab muret ja ebamugavustunnet patsiendile. Operatsioonijärgne kõhuõhk tekib mitmetel põhjustel ning see võib kesta erinevalt kaua, olenevalt operatsiooni tüübist ja patsiendi individuaalsetest omadustest.

Operatsioonide käigus võib kõht täituda õhuga, kuna sellele on vaja ligipääsu ja nähtavust. Arstid kasutavad operatiivseid instrumente, nagu näiteks laparoskoop, mis sisestatakse läbi väikese sisselõike kõhusse, et saada juurdepääs probleemsele piirkonnale või organile. Selleks, et luua ruumi instrumentide kasutamiseks, täidetakse kõhuõõs süsinikdioksiidiga või muu inertgaasiga. See aitab tõsta kõhu seina eemale organitest ning annab kirurgidele parema vaatevälja.

Kõhuõhuga täitmine võib aga põhjustada mõningast ebamugavustunnet ja paistetust. Patsiendid võivad kogeda täiskõhutunnet, raskustunnet või valu kõhus. Õhk võib ka kiirguda teistesse kehaosadesse nagu õlad või ribid, põhjustades sealgi ebamugavust.

Sõltuvalt operatsiooni tüübist ja kestusest võib kõhuõhk jääda kehasse erineval ajal. Mõnel juhul võib operatsioonijärgne kõhuõhk kaduda juba mõne tunni jooksul pärast operatsiooni, teistel võib see kesta mõne päeva. Kuna õhk imendub vereringesse, saab keha selle enda jaoks töödelda ja väljutada selle läbi hingamise või pärasoole.

Operatsioonijärgne kõhuõhk taandub tavaliselt iseenesest, kuid on mõned võtted, mida patsiendid saavad kasutada ebamugavuse leevendamiseks ja protsessi kiirendamiseks. Liikumine võib aidata õhu väljutamist soodustada, seega soovitavad arstid pärast operatsiooni patsientidel võimaluse korral aeg-ajalt jalutada või teha kerget füüsilist tegevust. Samuti on oluline järgida õiget toitumisjärgset režiimi ja vältida gaasi tekitavaid toite, nagu näiteks oad, kapsas, gaseeritud joogid jne.

Kui operatsioonijärgne kõhuõhk põhjustab tugevat valu, ebamugavustunnet või püsib pikka aega, tuleks sellest kindlasti teavitada raviarsti. Arst võib soovitada mõnda gaasivastast ravimit või lisaeksameid, et välistada võimalikke tüsistusi.

Kõhuõhu täis olemine pärast operatsiooni on tavaliselt ajutine nähtus, mis taandub iseseisvalt. Oluline on järgida arsti soovitusi, puhata korralikult, süüa tervislikult, liikuda regulaarselt ning teavitada arsti, kui sümptomid ei leevene või halvenevad.

The post kõht õhku täis peale operatsiooni millal ära kaob appeared first on kundangond.



This post first appeared on Technical SEO: 9 Important Tips To Improve Your Website Ranking, please read the originial post: here

Share the post

kõht õhku täis peale operatsiooni millal ära kaob

×

Subscribe to Technical Seo: 9 Important Tips To Improve Your Website Ranking

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×