Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Kuidas terapeutilist ultraheli kasutatakse rasva eemaldamiseks

Kuna kiire rasvakaotus on äratanud nii palju tähelepanu, on rasvaimu muutunud väga levinud kosmeetiliseks protseduuriks kogu maailmas. Ameerika plastiliste kirurgide ühingu (ASPS) andmetel kasvas tehtud rasvaimuprotseduuride arv 1992. aastast 2000. aastani 386 protsenti. Lipoplastika (UAL). Ameerika avalikkus kulutab nendele töökohtadele ligikaudu 2 miljardit dollarit. Põhitehnika hõlmab kitsa toru (kanüüli) sisestamist väikestesse nahaalustesse sisselõigetesse ning kanüüli kasutamist rasvarakkude purustamiseks ja imemiseks. Protseduur kahjustab teisi lokaalseid kudesid, põhjustades ajutisi verevalumeid, turset ja verekaotust. Tavaliselt ravitakse naiste reie väliskülgi ja kõhtu ning meeste külgi või “armastuse käepidemeid”.

Huulepalsam eemaldab soovimatu rasva puusadelt, reitelt, põlvedelt, õlavartelt, lõualt, põskedelt, kaelalt ja muudelt piirkondadelt. Rasvaimu taga olev kontseptsioon kõlab liiga hästi, et tõsi olla, kuid see pole lihtne lahendus. American Society of Plastic Surgeons (ASPS) hoiatab, et rasvaimu on tõsine kirurgiline protseduur, mis võib põhjustada valulikku paranemist ja harvaesinevaid, kuid tõsiseid tüsistusi. Ameerika Mayo kliiniku sõnul tuleks rasvaimuravi puudutavat otsust väga hoolikalt kaaluda. Rasvaimu on aga populaarne valik. Nüüd võib aga olla olemas uus ultraheli meetod rasva eemaldamiseks kehast, mis patsiendile ei ohusta. See uus meetod nimega UltraShape ® kasutab rasvarakkude tõhusaks ja ohutuks lagundamiseks eksklusiivset G-NIUS (Guided Noninvassive Focused Ultrasound Selective) tehnoloogiat. Välise ultraheli kasutamine tähendab, et patsient ei pea isegi läbima invasiivset operatsiooni. UltraShape protseduur võib esteetilise meditsiini ümber defineerida, töötades välja mitteinvasiivse meetodi rasva eemaldamiseks.

Terapeutilist ultraheli (erinevalt diagnostika- ja kuvamismeetoditest) on meditsiinis terapeutilise vahendina kasutatud juba üle viiekümne aasta. Esimese neerukivide hävitamiseks kasutatava ultraheliaparaadi (litotripteri) tootis Saksa lennukitootja Dornier Münchenis 1980. Aastal. Endine biitli John Lennon tulistati samal aastal oma New Yorgi kodu ees maha. Aastal 1984. aastal tutvustas ettevõte Dornier HM-3 (Human Model-3) ja samal aastal kiitis FDA heaks ESWL (kehavälise lööklaine litotripsia) kasutamise USA-s neerukivide raviks. Sellest ajast peale on HM-3 või “München Stonebuster”, nagu ajakirjandus seda eelistab nimetada, teenindanud üle viie miljoni patsiendi kogu maailmas. Aastal 1985. aastal rakendati seda tehnikat esmakordselt edukalt sapikivitõvega patsiendile. Samal aastal tuli energiline Dubliner Bob Geldof ideele korraldada otseabi Aafrika nälgivatele inimestele.

Järgnevatel aastatel on uuritud paljusid ESWL tehnikale sobivaid tingimusi. Kuid terapeutilise ultraheli kasutamise ajalugu meditsiinis ei alanud tegelikult sellest. Tegelikult võis see alguse teadmatult mõnest teisest lennukitootjast, sest Teise maailmasõja ajal ei reageerinud Briti silmaarst Harold Ridley, kui purunenud Spitfire’i hävitajate purjedest pleksiklaasi tükid piloodi silmadesse sisestati. Kasutades seda teooriat, kasutas ta materjali esimeste kontaktläätsede implanteerimiseks Londoni St Thomase haiglas 29. novembril 1949. aastal. Järgmisel aastal USA-s toimunud kohtumisel tabas ta oma eakaaslastelt karmi kriitikat. Idee asendada loomulik silmalääts kunstliku läätsega on väga radikaalne ja selle aja jaoks vastuvõetamatu.

Järgmise kahekümne aasta jooksul leidis katarakti läätsede implanteerimise idee järk-järgult heakskiitu. Aastal 1968. aastal kohandas Ameerika kirurg Charles Kellman uut ESWL-tehnoloogiat katarakti eemaldamiseks. See protseduur, mida hiljem tunti fakoemulsifikatsioonina, kasutas katarakti õrnaks purustamiseks ja pesemiseks väikest vibreeriva otsaga sondi. Fakoemulsifikatsiooni ja plastist läätsede implantaadi tehnoloogia kombineeritud tehnika muutis katarakti kirurgia teadust. Aastal 1981. aastal sai Ridley kaitsealune Choyce kontaktläätsede jaoks esimese FDA heakskiidu. See oli samal aastal, kui Maze’i vanglas suri Iiri vabariiklastest näljastreiköör Bobby Sands. Tänapäeval, pärast aastakümneid kestnud arengut, peetakse kaasaegset fakoemulsifikatsiooni üheks ohutumaks operatsiooniks, kus igal aastal tehakse maailmas miljoneid edukaid protseduure.

Tänapäeval on terapeutiline ultraheli leidnud tee paljudesse teistesse meditsiinivaldkondadesse kehavälise lööklaineteraapia näol, hiljuti välja töötatud masinad, mis on spetsiaalselt ette nähtud kasutamiseks kätel ja jalgadel kroonilise valuga seotud kroonilise valu raviks.Valu ravimiseks. Kõõlusepõletik. Selle peamine kasutusala võib aga olla väga huvitav “Tel Avivi rasvamurdjana”. Tegelikult sai ultraheli seostamine rasvarakkude hävitamisega alguse palju aastaid tagasi. See võis alata 1921. aastal, kui prantsuse kirurg nimega Dujarrier otsustas harjutada uut rasvaimu kunsti, et luua noorte baleriinide põlvedele parem kuju. Kahjuks tekkis patsiendil gangreen ja ta vajas amputatsiooni. See oli samal aastal, kui asutati uus Iiri Vabariik. Pärast seda esialgset fiaskot jäid asjad mitmeks aastaks vaikseks, antibiootikumide tulekuga, II maailmasõjaga ja biitlitega, kes kihutasid edetabelites lauluga “Can’t Buy Me Love”, kui Kölni kirurg nimega Joseph Schrude otsustas selle anda. proovi. Jälle ühe mehe hüppeliigese trikk.

Teine katse oli väga edukas ja õnneks elas patsient selle loo jutustamiseni. Aastal 1974. aastal leiutas Itaalia sünnitusarst Giorgio Fischer selle tehnika, kanüüliga laetava elektrivoolu. Aastal 1978. aastal toodi tehnika Pariisi ning rafineeris ja populariseeris Prantsuse plastikakirurg Yves-Gerard Iloz. Aastal 1982. aastal tutvustas Elouze uut lipolüüsi vormi heledate kanüülide ja kõrgvaakumi imemisega, et saavutada reprodutseeritavad tulemused ja minimaalne valu ning algas uus rasvaimu ajastu. See oli samal aastal, kui Ameerika filminäitleja printsess Grace maandus Monacos mägiteele.

1980. aastatel töötasid Kesselring ja Mayer välja teisi tanke ning esteetilise meditsiini isa Pierre Fournier töötas välja veel ühe nõeltega tehnika. Sel perioodil jõudis lipotoksüdatsioon USA-sse, kuid langes kiiresti komplikatsioonide ja kõrge suremuse tõttu soosingust välja. Enamik praegu ilukirurgidega seotud surmajuhtumeid näib hõlmavat “kõhuplastika” ja kõhuplastika kombinatsiooni. Aastal 1985. aastal leiutas California dermatoloog Jeffrey Klein uue Timosenti meetodi tehnika ja lõi väga ohutu meetodi. Colorado dermatoloog Patrick Lillis aitas teda selles arengus. Aastal 1987. aastal tutvustas Itaalia plastikakirurg professor Niccolo Scuderi Rooma La Sapienza ülikoolis ultraheli kasutamist rasvaimu ajal rasvkoe emulgeerimiseks ja võeti kasutusele uus meetod rasvaimemiseks. Seda meetodit muudeti veelgi 1992. aastal, kui Zocchi võttis kasutusele titaanist ultrahelisondid ja töödeldud alade käsitsi resektsiooni, et eemaldada tekkinud rasvarakkudest vedelik. Demokraatliku Partei kandidaat William J. Presidendivalimised ja maailm oli Los Angeleses kolm päeva kestnud vägivalla tunnistajaks pärast seda, kui neli valgenahalist politseinikku mõisteti videotõenditele vaatamata mustanahalise autojuhi Rodney Kingi peksmises õigeks.

Aastal 1998. aastal selgitas California plastikakirurg Barry Silberg tehnikat, kasutades välist ultraheli abil rasvaimu (XUAL). See tehnika nõuab traditsioonilist aspiratsioonirasvaimu pärast kõrgsageduslike ultraheliväljade rakendamist, mis tungivad läbi naha niiske koe. Silberg arvas, et see meetod tegi minimaalselt invasiivse kirurgia, millel on paremad kliinilised tulemused. Pole kahtlust, et invasiivse meetodina, nagu tumescent rasvaimu, oli sellel tehnikal siiski palju puudusi, mis kaasnevad invasiivsete protseduuridega. Lisaks on paljud arstid hakanud väitma, et rasvarakkude hävitamiseks kasutatav ultrahelienergia hulk võib kahjustada ka teisi kanüüliga kokkupuutuvaid kudesid. Paljud arvasid, et ultraheli rasvaimu tehnika üks tehnilisi puudusi oli see, et kanüül peab olema kehas. Just selles etapis kaalus Tel Avivi plastikakirurg Amy Glicksman võimalust rasvarakke selektiivselt lagundada väliste ultrahelilainete abil, ilma et patsienti oleks vaja opereerida.

Aastal 2001. aastal, kui ülejäänud maailm vaevles New Yorgi Maailma Kaubanduskeskusele suunatud Al Qaeda terrorirünnakust, viibis dr Glicksman Tel Avivis, et uurida välise ultraheli kasutamist sigade rasvarakkude lõhustamiseks. Tema katsed olid edukad ja ta märkis, et rasvade lüüsi valik jättis ümbritseva koe puutumata. Katva naha edasine makroskoopiline ja mikroskoopiline analüüs näitas, et see jäi puutumata. Teadlased läksid kiiresti sigade mudelite juurde ja katsetasid välist ultraheliandurit, et ekstraheerida inimrasva ex vivo kudedest, mis koguti haigla kõhuõõneoperatsioonide käigus. Need katsed näitasid ka, et rasva lüüs toimus ainult piiratud piirkonnas, jättes naha või rasva fookusvihust välja. Jälgiti temperatuuri nahal ja fookuses, mis näitas ultraheliravi 1-2 sekundi jooksul 1 oC tõusu. Täiendavad inimese in vivo katsed algatati, kui osalejaid raviti enne kõhuplastikat ultraheliseadmega ning töödeldud ala eemaldati ja analüüsiti. Esimene uuring kahekümne patsiendiga algas 2002. aastal, et jälgida ravi ohutust ja efektiivsust. Kõigi operatsiooni käigus väljalõigatud kudede histoloogiline hindamine näitas selgelt, et välise ultraheliraviga hävitati rasvrakud, jättes terved veresooned, sidekoed, närvid ja epidermis.

Aastal 2003. aastal tungis USA juhitud koalitsioon Iraaki, väites, et ta pole ÜRO resolutsiooni kohaselt loobunud tuuma- ja keemiarelvade arendusprogrammist. Samal aastal alustati USAs, Ühendkuningriigis ja Jaapanis viies kohas välise ultraheliseadme suur mitmekeskuseline kliiniline uuring, milles 137 patsienti said ühekordse ravi. Tulemused näitasid, et pärast ravi täheldati keskmiselt 2 cm kaalukaotust. See on ligikaudu 0,5 liitrit ja ülejäänu saab kuu aja pärast edasise töötlemisega eemaldada. Seade on nüüdseks saanud Euroopas CE-kinnituse ning Iirimaal, Inglismaal, Hispaanias ja Skandinaavias on selle seadmega äriliselt ravitud rohkem kui 500 inimest, mis näitab selle ohutust ja tõhusust. FDA katsed on käimas, eeldades, et nad kiidavad protsessi peagi heaks.

The post Kuidas terapeutilist ultraheli kasutatakse rasva eemaldamiseks appeared first on kundangond.



This post first appeared on Technical SEO: 9 Important Tips To Improve Your Website Ranking, please read the originial post: here

Share the post

Kuidas terapeutilist ultraheli kasutatakse rasva eemaldamiseks

×

Subscribe to Technical Seo: 9 Important Tips To Improve Your Website Ranking

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×