Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Manchester United – LASK Linz 2-1. ”Diavolii” s-au calificat în sferturi cu 7-1 la general

Manchester United nu a avut emoții înainte de returul cu LASK Linz, datorită rezultatului din tur, scor 5-0. Totuși, ”diavolii” lui Ole Gunnar Solskjaer au câștigat și meciul retur, scor 2-1.

Austriecii au condus prin golul superb marcat de Wiesinger în minutul 55. Fundașul lui LASK a înscris cu un șut superb, de la mare distanță, care l-a învins pe Romero.

Manchester United, calificată în sferturile Europa League

Două minute mai târziu, Lingard a egalat după ce a profitat de o neatenție în defensiva oaspeților.

Martial a stabilit scorul final pe finalul partidei, 2-1 pentru Manchester United, după o acțiune colectivă a ”diavolilor”.

Manchester United, Inter Milano, FC Copenhaga și Șahtior sunt echipele calificate, până acum, în sferturile competiției.

Digisport

The post Manchester United – LASK Linz 2-1. ”Diavolii” s-au calificat în sferturi cu 7-1 la general appeared first on Ziarul de UK - Anunturi - Locuri de Munca.

This post first appeared on Ziar Romanesc UK, please read the originial post: here