Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Yaşam Yürekli ve Cesurca Bir deneyimdir

 

Yaşam Yürekli ve Cesurca Bir deneyimdir

 

Helen Keller ünlü bir düşünür olarak der ki “yaşam ya yürekli Bir Deneyimdir ya da hiçbir şey değildir!”…

Bu sözün üstüne başka ne söylenebilir?

 

Bizlere yaşamın anlamını kendi penceresinden kısa bir cümle ile açıklamış olur.  Asıl itibariyle yaşamın kendisi fiilden/eylemden ve hareketten ibarettir. Bir fikir-düşünce ya da tasavvur ne kadar kusursuz ve faydalı olursa olsun eyleme geçirilmediğinde o fikrin hiçbir değeri yoktur. O fikir zihinde boş bir fikir olarak kalır. bu sebeple yaşamın esasında öteki adının, Eylem olduğunu Harekete Geçmek olduğunu idrak etmek,kavramak gerekiyor.

34-Yaşam Yürekli ve Cesurca Bir deneyimdir-11

 

 Hata yapmaktan ürkmek, çekinmek

 

Hata yapmaktan korkan bir insan düşünelim, bu kişi  hiçbir şey yapamaz hiçbir fikrini yaşama geçirmeye yanaşamaz. Çünkü Hata Yapmaktan ürkmektedir ve Eninde sonunda girişeceği iş de Hata ile sonuçlanacaktır Diye düşündüğü için hiçbir fiilde bulunmamaktadır. Oysa farkına varılması gereken şey şudur ki ;hata yapmaktan korku olduğundan bir eyleme girişilmediğinde esasında başarısızlık en başından beri kabul edilmiş olur. Sizce de öyle değil mi?

 

 

 Düş ile gerçeğin arasındaki İnce köprü

 

Düş ile gerçek arasındaki köprü; hayatın kendisidir bir diğer ifade ile eylem-harekettir… Eyleme geçirilmemiş düşler ve fikirler bütünüyle değersizdir. Eyleme geçirilmeye çalışılan düşler ve fikirler başarısızlığa uğramazsa da, cesaret ve azimle üstüne gidildiğinde ve engeller aşıldığında düş gerçeğe dönüştürülebilir veya dönüştürülemez. Dönüştürülmezse bile hiç hareket etmemekten çok daha iyidir.

 

 Etiketler; yaşam nedir, eyleme geçmek, Hata yapmaktan ürkmek

Bu konuda bunlar var yazma örnekleri yeni

The post Yaşam Yürekli ve Cesurca Bir Deneyimdir appeared first on Medcezir.net.This post first appeared on Medcezir.Net - Teknoloji, Sağlık, Güzellik Ve B, please read the originial post: here

Share the post

Yaşam Yürekli ve Cesurca Bir deneyimdir

×

Subscribe to Medcezir.net - Teknoloji, Sağlık, Güzellik Ve B

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×