Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Basura iyi gelen besinler

Basura iyi gelen besinler

 Basur ile mücadele etmek için genellikle kişinin kendi besinlerini ve Yaşam tarzını belirlerken aldığı önemli tavsiyeler vardır. Bu önemli tavsiyeler arasında bol lifli yiyecek tüketilmesi ve bol su tüketilmesi yer almaktadır. Liflerin kolay bir şekilde suda çözünür özelliğe sahip olması nedeniyle Basura Iyi geldikleri düşünülmektedir kabızlığı yok eden ve basur iyileştiren bol Lifli gıdalar tüketmek kabızlığa iyi gelir. Basuru olan insanlar fasulye kuruyemiş gibi baklagil Ailesindeki Besin kaynaklarını mümkün olduğu kadar az tüketmelidirler çünkü bunlar gaz yapıcı besinlerdir. Bunun yerine sebze çorbası mercimek çorbası tercih etmeleri daha iyi olacaktır. Bilindiği gibi basur  rektum duvarlarında belirli bir basınç oluşturmaktadır ve hemoroid  kasları zayıflatmaktadırlar  zayıflayan kaslar sebebiyle rektal kanalda çıkıntılar ortaya çıkar. Bu çıkıntılara hemoroid adı verilmektedir. Basur nedenleri ya da hemoroid nedenleri arasında karaciğer sirozu hamilelikte obezite egzersiz yapmamak uzun süreli oturma ve yatma anal ilişkiler veya rektal bölgede meydana gelebilecek enfeksiyonlar neden olabilir çeşitli sindirim sistemi bozuklukları da hemoroid nedeni olabilir.

 Hemoroid tedavisi

Genellikle ameliyat ile tedavi edilen Hemoroid için Bazı ilaçlar kullanılmaktadır bazı merhemler ile basur tamamen olmasa da kısmen iyileştirilebilmektedir, hemoroid Kortizonlu kremler kullanılarak yumuşatılabilmektedir. Ayrıca çeşitli Çemen tohumları kullanılarak basurun iyileştirilmesi kısmen sağlanabilir Kan damarlarını güçlendiren ve damar duvarlarını stabilize eden narenciye ürünlerini tüketmek gün içerisinde Yeteri kadar su tüketimi sağlanarak kabızlığın giderilmesine yardımcı olmak esans yağı kullanmak fiber diyet adı verilen bir diyet kullanarak yüksek Lifli gıdalar tüketerek sindirimi kolaylaştırmak basur için alınacak tedbirler arasındadır. Ayrıca basurda oluşacak ağrı ve kaşıntıyı gidermek için sıcak küvet suyu kullanmak gereklidir günde 15 dakika sıcak su doldurulmuş küvette oturmak basura iyi gelir.

Basur hastalarının polyester iç çamaşırı yerine tamamen pamuklu iç çamaşırı tercih etmeleri yararlıdır .Günümüzde çeşitli basur ilaçları vardır doktorunuza danışarak basur ilaçlarının alabilirsiniz. Basur hastalarının Gazlı içecekler Aşırı baharatlı biberli yiyecekler fast food yiyecekler tüketmemeleri gerekir bitkisel çaylardan papatya çayı yeşil çay ve Siyah Çay hemoroid- basuru  azaltmaya yardımcı olmaktadır.

The post Basura Iyi Gelen Besinler appeared first on Medcezir.net.This post first appeared on Medcezir.Net - Teknoloji, Sağlık, Güzellik Ve B, please read the originial post: here

Share the post

Basura iyi gelen besinler

×

Subscribe to Medcezir.net - Teknoloji, Sağlık, Güzellik Ve B

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×