Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

QR Code Nedir? QR Code Generator ve QR Code Reader

QR Code (Quick Response Code), iki boyutlu (2D) olarak oluşturulan barkodlardır. Oluşturulan bu barkodlar QR barkod okuyucuları veya akıllı telefonlar yardımıyla kolaylıkla okunabilmektedir. QR kodları yatay ve dikey olarak içerisinde bilgi barındırabilmektedir. İlk olarak 1994 yılında bulunan bir teknoloji olmasına karşın QR barkodları ancak günümüzdeki akıllı telefonlarla kullanılmaya başlanan bir teknolojidir.

QR Code Generator

QR Code Generator veya diğer adıyla QR kod oluşturucu yardımıyla siz de kolaylıkla bir QR kodu oluşturup oluşturmuş olduğunuz bu kodu dilediğiniz yerde kullanabilirsiniz. QR kodunuz yardımıyla kullanıcılara kolayca erişebilecekleri linkler sunabilir, rehber bilgilerinizi paylaşabilir, telefon veya SMS şablonu gönderme işlevlerini kısaltabilirsiniz.
QR kodları oluşturmak için öncelikle piyasada yer alan yazılım veya web sitelerinden faydalanmanız gerekiyor. Birçok kullanıcının kullandığı bu site ise QR kodlarınızı oluşturma konusunda hiç kuşkusuz size en çok yardımcı olacak sitelerden biridir.
Yukarıda yer alan link yardımıyla web sitesini açtıktan sonra;
  • Free Text (Serbest metin)
  • URL (Web site adresi)
  • Contact (İletişim bilgileri)
  • Phone (telefon numarası)
  • SMS (SMS şablonu)
Şeklinde QR kodları kolayca oluşturabilir, oluşturduğunuz QR kodunuzu JPG, PNG veya SVG gibi uzantılarla kayıt edebilir yada paylaşma seçenekleri yardımıyla QR kodunuzu web siteniz veya bloglarınız üzerinden paylaşabilirsiniz.

QR Code Reader

QR barkodlarını cihazlarımıza okutabilmemiz için barkod okuyucu uygulamalardan faydalanmamız gerekiyor. Kullandığınız akıllı telefonun eğer doğrudan içerisinde yer alan bir barkod okuyucu yazılım yer almıyorsa o halde hemen uygulama marketinize giriş yaparak istediğiniz herhangi bir barkod okuyucu indirebilir, bu uygulama ve kameranız yardımıyla QR kodları akıllı cihazınıza okutabilirsiniz.

  •   wmaraci.com/nedir/                                                                                                                                                                            KAYNAK: Nedir?This post first appeared on Seo Uyumlu Makale - Webmaster Blogu, please read the originial post: here

Share the post

QR Code Nedir? QR Code Generator ve QR Code Reader

×

Subscribe to Seo Uyumlu Makale - Webmaster Blogu

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×