Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Dikişsiz Burun Ameliyatı Hakkında

Burun ameliyatlarında teknik detaylar arasında konuşulan bir konu da burunda dikiş olup olmamasıdır.

Burundaki kıkırdak ve kemiklere şekil verirken burun içinden kesi yapıldığında kesiyi kapatırken konulan dikişler burun içinde kaldığından ve görünmediğinden bu ameliyatlara kapalı ve dikişsiz burun ameliyatı denilmektedir. Açık rinoplasti olarak adlandırılan teknikte ise burun içi dışında burun delikleri arasındaki direkte yapılan 3 mm’lik kesi görünen dikişlerle kapatılır ve bu teknik dikişli teknik olarak adlandırılır.

İlgili konu: Estetikten Sonra Burun Ucu Düşer mi?

Bir ameliyatın açık veya kapalı, dikişli veya dikişsiz olarak tercih edilmesinde, burun ve burun ucu anatomisinin simetrisi, yapısı gibi faktörlerin yanı sıra cerrahın tercihi de önemli bir yer tutar.

Genellikle, burun ucunda yapılacak işlemler zor ve karmaşık ise açık ve dikişli teknik tercih edilir. Burun ucu anatomisinde simetri iyi ve kıkırdak yapıları güçlüyse kapalı ve dikişsiz teknikler tercih edilebilir.

The post Dikişsiz Burun Ameliyatı Hakkında appeared first on Prof. Dr. İsmail Kuran.This post first appeared on Prof. Dr. İsmail Kuran -, please read the originial post: here

Share the post

Dikişsiz Burun Ameliyatı Hakkında

×

Subscribe to Prof. Dr. İsmail Kuran -

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×