Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Popo Büyütme Ameliyatlarını Kimler Yaptırmalı?

Poponun şekli ve büyüklüğü, vücut formunun belirlenmesinde çok etkilidir. Bacak boyunu ve bel kıvrımını ortaya çıkaran asıl unsur poponun özellikleridir. Popo ve bacak arasındaki geçiş ile popo ve bel arasındaki derinlik, kadınsı özellikleri ortaya çıkarır.

Poponun şekli ve büyüklüğü, popo kasları, bu bölgedeki yağ dokusunun kalınlığı ve yoğunluğu, derinin elastikiyeti ve miktarının yanı sıra, kalça kemiğinin biçimi ve açıları ile de çok ilgilidir. Kemikle ilgili değişiklikler yapılması neredeyse imkansız iken, yağ dokusunun dağılımı değiştirilebilir ve kullanılacak protezlerle popo biçimlendirilebilir.

İlgili konu: Popo Kaldırma Ameliyatı Kimler İçin Uygun?

Genetik nedenler, kilo değişiklikleri, sportif aktiviteler ve yaşla birlikte kalçada oluşan değişiklikler bir müdahaleyi gerektirebilir. Popo yassılaşırsa ve hacim kaybı oluşursa genellikle 2 seçenek söz konusudur.

Vücudun diğer bölgelerinden alınabilecek fazlaca yağ varsa, liposuction ile alınan yağ kalçanın şekillendirilmesinde kullanılır. Bazen 300-400 cc kadar yağ enjeksiyonu yapılabilir.

Alternatif olarak, kalçaya çeşitli tip ve volüme sahip silikon protezler yerleştirilebilir. Bunların yerleştirilmesinde her iki kalça arasındaki kıvrımdan yapılan bir kesi kullanılır ve genellikle protez kas arasına yerleştirilir. Popoya protez yerleştirilmesini takiben birkaç hafta oturmada güçlük, gerginlik ve hareket kısıtlılığı olabilir. Uygun protez seçilmezse, komplikasyon oranı artabilir ve istenmeyen sonuçlar çıkabilir. Yağ uygulamaları nispeten daha güvenli işlemlerdir ama onlarla sağlanacak sonuçlar da kısıtlıdır.

The post Popo Büyütme Ameliyatlarını Kimler Yaptırmalı? appeared first on Prof. Dr. İsmail Kuran.This post first appeared on Prof. Dr. İsmail Kuran -, please read the originial post: here

Share the post

Popo Büyütme Ameliyatlarını Kimler Yaptırmalı?

×

Subscribe to Prof. Dr. İsmail Kuran -

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×