Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Diyet yaparken kilo verme ne zaman başlar

Kontrollü bir şekilde beslenme düzenini sağlayan kişi diyetin kaçıncı günü Kilo vermeye başlar. Süreç genel olarak belirlenmesine rağmen kişinin metabolizma durumu belirleyici unsurdur. Bu nedenle pek kişi diyet yapmaya başlamasıyla birlikte sık sık tartılmaya başlayarak neredeyse dakika dakika kilo kaybetmeyi beklemektedir. Gerçekte iş böyle olmamaktadır. Kolaylıkla aldığımız kilolar aynı şekilde tekrar geri gitmeyecektir. Sabırla diyet proğramına devam etmeli ve kiloları vererek daha sağlıklı bir hale gelmek için çalışılmalıdır. Tüm bunlara rağmen normal olarak diyetin kaçıncı günü kilo vermeye başlanır ve kilo kaybı ne kadar olmalıdır?

Proğram uygulanırken beraberinde kesinlikle egzersizler yapılmalı. Sağlıklı bir beslenme alışkanlığı kazanmak verilen kiloların tekrardan alınmasını engelleyecek önemli bir yöntemdir. Sürekli tartılmak ne kadar kilo kaybedildiğini kontrol etmeye çalışmak motivasyonununuz olumsuz yönde etkileyecektir. Bu nedenle kendiniz için hazırlanan beslenme planına sadık kalmak ve beraberinde spor yapmaya çalışmak gerekir.

Vücudumuzun ihtiyaç duyduğu enerjinin karşılanması için ihtiyacımız olan enerjiyi yediklerimizden karşılarız ancak bunda aşırıya gitmek vücudun fazla miktarı depolaması sonucunda fazla kilolar oluşmaya başlayacaktır. Yağ depoları fazlalaştıkça kilolar vücudumuza yerleşmeye başlayacaktır. Fazla kilo dediğimiz şeyin aslında fazladan depolanmış yağlar olduğu gerçeğini kas diyerek geçiştirmeye çalışmak doğru olmayacaktır. İlerleyen aşamada metabolizma hızı yavaşladıkça kilo alma hızı aynı oranda artmaya devam edecektir. Fazla enerjinin depolanması vücudumuzun kendisini korumak için aldığı tedbirdir.

Diyetisyenin yaşamımızdaki öne ne olmalıdır? Kilolardan kurtulabilmek için kendi başımıza farklı diyet listeleri denemek yerine diyetisyenlerden yardım almak işimizi son derece kolaylaştıracaktır. Obezite durumuna ulaşan aşırı kilolu olma halinde ise durum tamamen farklı olacak mutlaka doktor kontrolünde tıbbi yardım almak gerekecektir. Kimi zaman yapılan beslenme düzeni egzersizler için durum daha geç hale gelecektir. Bu aşamadan sonra çeşitli cerrahi müdahaleler gerekebilir.This post first appeared on Diyet Kilo Verme Diyet Listeleri Programları Zayıflama Kilo Alma, please read the originial post: here

Share the post

Diyet yaparken kilo verme ne zaman başlar

×

Subscribe to Diyet Kilo Verme Diyet Listeleri Programları Zayıflama Kilo Alma

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×