Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Csak semmi laptop, semmi tablet. De miért?

Merül fel rögtön a kérdés, mint Fluimucil Ábelben köhögéskor, Hogy mégis mi értelme volt kitiltani a telefonon kívül az összes elektronikus eszközt egy csomó repülő fedélzetéről. Történt ugyanis, hogy az Egyesült Államok Belbiztonsági Minisztériuma közölte afrikai és közel-keleti országokkal, hogy a tőlük repülővel érkezők nem vihetik fel laptopjaikat, tabletjeiket a fedélzetre, mert csak. Az érintett repterek között van amúgy a világon a harmadik legnagyobb forgalmat bonyolító Dubai is. Innentől kezdve nekem csak kérdéseim vannak.

Az Egyesült Államok biztonsági okokra hivatkozik. Ez rendben van, lelkük rajta, és még csak nem is teljesen alaptalanul.

Ezen a videón az látszik, hogy egy dubai légitársaság gépén hatalmas lyuk tátong. Ez akkor keletkezett, amikor Szomália fővárosából szállt fel, és egy, a fedélzetre csempészett laptop felrobbant. Szerencsére a gép le tudott szállni, de a merénylő nem kis kárt okozott. Nyilván, ha nem közvetlenül a felszállás után robbant, akkor nagyobb lehetett volna a pusztítás. Nade. Miért is járunk jobban, ha a laptop ezután a csomagtérben robban?

Jó kérdés. 1989-ben a United Airlines 811-es járatán a csomagtér ajtaja kiszakadt. A hirtelen fellépő nyomáskülönbség akkora pusztítást végzett a repülőn, hogy a kiszakadó ajtó az utastér egy darabját is magával rántotta, több ember halálát okozva. Igaz, a csomagtér ajtaja nem robbanás miatt szakadt ki, de azért azt jól mutatja, hogy nem igazán járunk jobban, ha a notebook nem az utastérben robban.

Oké, de egy csomó időt elvett a reptereken, hogy minden elektromos kütyüt ellenőriztek, most majd gyorsabban lehet becsekkolni. Ezzel az érveléssel az a baj, hogy ettől még a gép nem fog hamarabb felszállni, sőt. Egy kézipoggyászt viszonylag könnyű átvilágítani, de egy jól megpakolt bőröndöt, amiben van laptop, tablet, meg még isten tudja mennyi elektromos kütyü, már nem annyira egyszerű. Szóval jó eséllyel majd idegen kezek turkálnak a cuccaink között, és kis szerencsével néhány kütyütől is megszabadíthatnak minket. Én még soha nem utaztam úgy, hogy ne tűnt volna el cuccom a poggyászomból, pedig egy idő után már tételesen átnéztem, hogy mindaz, ami a bőröndömben van, megfelel-e az adott reptér és légitársaság előírásainak. Na ezért rakom az értékeimet kizárólag kézipoggyászba.

Amúgy azért van szigorú biztonsági átvilágítás mielőtt fellépünk egy repülőgép fedélzetére, hogy ne vihessünk fel semmilyen veszélyes eszközt. És a korábbi esetekből mindig az derült ki, hogy ha ez valakinek mégis sikerült, amögött valamilyen emberi mulasztás állt. Szóval a tiltás csupán arra jó, hogy szépen elterelje a figyelmet a hanyagságról. Magyarul, a problémát ezzel nem lehet megoldani. Kicsit olyan ez, mintha többet nem emaileznénk, csak azért, mert az 123456 jelszavunkat valaki feltörte.

Szóval értelmes magyarázat nincsen, csak a problémák szőnyeg alá söprése. Ráadásul, ha egy terrorista mondjuk fel akarja vinni robbanó tabletjét a gépre, egyszerűen választ egy olyan repteret, ahol ezt megteheti, és ahol kellően figyelmetlenek az ellenőrzést végző emberek.

Érdekesnek találtad a témát? Add meg e-mail címed és mi elküldjük neked hónap végén négy legnépszerűbb blogbejegyzésünket!

Blogposzt hírlevél regisztráció

The post Csak semmi laptop, semmi tablet. De miért? appeared first on Systemfarmer Kft..



This post first appeared on Az IT Rendszer Jó Gazdája | Systemfarmer Kft., please read the originial post: here

Share the post

Csak semmi laptop, semmi tablet. De miért?

×

Subscribe to Az It Rendszer Jó Gazdája | Systemfarmer Kft.

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×